bugün

dünyanın en güzel filmi... ayrıca nick imin de orijinidir.
azmin filmi
run forrest run repligini aklimiza kaziyan ilginc film...
shawshank redemption ı oscar dan eden filmdir, ama ikisini de çok sevdiğim için sövmelere kıyamıyorum...
gelmis gecmis en iyi filmler siralamasinda her zaman ust siralarda yer bulabilecek kaliteli film
lise hazırlık sınıfında sürekli okutulmaya çalışan winston groom kitabıdır aynı zamanda. stage zart mıydı zort muydu kaçtı bilemedim şimdi.
life is like a box of chocolates,you never know what you're gonna get
run,forrest,run!! cümlesiyle iki de bir bizi dürten müthiş üstü bir film..ayrıca okumayanlar için kitabının da ayrı bir tadı vardır,duyrulur..
Vietnam savasindan sonra insanlarin hayatinin nasil değistiği bazilarin nazi bazilarin hippi ve bazi sahislarinda kapitalist topluma ayak uydurduğunu yari ozurlu bir insanin gozunden neseli bir sekilde anlatan kult bir filmdir.Tom Hanksin oyunculugu harikadir ve 1995 de oscar almistir.
akılda kalan film olma özelligini gösteren filmlerden biridir. konusu çok güzel işlenmiş ve tom hanks'in yetenegini konuşturdugu filmlerden biri.
aklımda "run forest run" cümlesiyle yer etmis tom hanksin basrolünü oynadıgı kitaptan uyarlanan film
Tom Hanks'in müthiş oyunculuk sergilediği dönemin en iyi filmidir.
erol taş 'ı bile ağlatabilecek duygusal yogunluga sahip tek film.
Elvis'e dans etmeyi öğreten adamdır, beni de biri böyle sevseydi dememe sebep olandır. En iyi film ödülü dahil 6 oscar kazanmıştır bu film. Sene 1995. Sevgiliyle filme gidilmiş, askeri öğrenci olan sevgili run forrest run diyerek gaza getirip üniformayla forrest gibi koşturulmuştur. Heyy gidi gençlik *
hollywood eleştirmenlerinin bu filmi seyredenlerin hayata bakıs acısı değişecek dediği filmdir ve nitekimde öyle olmustur,kendimden biliyorum.
my name is forest forest gump (bkz: bond james bond)gibi, tom hanks basrolde
izlerken insanın aptal olasının geldigi bir film (bkz: gariban)
amacsızca kosmanın belli bir mantıga dayandırılabildigi film mantık da şu;
"sallanan sandalyede sallanırken bahce kapısına kadar koşayım dedim ,bahce kapısına kadar kosmusken kasabaya kadar kosayım dedim,kasabay kadar kosmusken kasabanın sonuna kadar kosayım dedim ,kasabanın sonuna kadar kosmusken alabamanın sonuna kadar kosayım dedim eyaletin sonuna kadar kosmusken okyanusa kadar kosayım dedım okyanusakadar kosmusken digertaraftakı okyanusa kadar kosayım dedim"

ayrıca adam oyle bır donemde yasamıstırkı inanılmaz elvis dansını forest gumpdan ogrenmıstır*
kısa özet geçilen amerikan tarihi gibi bir filmdir.60lardan itibaren amerikanın tarihinde olmuş iyi kötü olayları izlememize yardımcı olmuştur.tegmenine verdiği hayat sevgisinin yanı sıra sözünü tutması da güzeldir.aşkların en büyüklerinin nasıl yaşanması gerektiğini gösterir.erkek dediğin böyle yapar dedirten filmdir.herkes izlemeli arşivine kaldırmalı coluguna cocuguna izletmeli.
pulp fiction'la 1994 senesinde oscar için çekişen film.aslında oscarı kazandı diye kıl olmam lazım ama olamıyorum.*
belki de en sevdiğim film olan ucuz roman ın elinden oscarı kapmış olmasına rağmen izlediğimde çok güldüğüm tom hanks in başrol olduğu bir filmdir...tarantinonun bu film hakkındaki sözleri bilinmelidir...run forrest run repliği unutulmazdır...ve karidesçi arkadaşımızın karides çeşitelerini her sahnede anlatması en çok kopartan olaylardan biridir...
filmi izledikten sonra keşke forrest gump olsam dedigim harika bi film.
''my mama says; life is like a box of chocolate,you never know what you gonna get.'' , dedigi ve harika bi öyküsü olan tom hanks a ilk oscarını kazandıran ayrıca filme toplam 6 dalda oscar kazandıran harika bir öykü. mükemmel...
1994 yılında robert zemeckis in yönettiği filmdir... senaryosunu eric roth ve winston groom yazmıştır... başrollerinde tom hanks(forrest gump), robin wright(jenny) ve gary sinise(teğmen taylor) yer almıştır... tom hanks oyunculuk namına tüm yeteneklerini sergilemiştir... 1994 yılında, 67. akademi ödülleri töreninde en iyi film, en iyi yönetmen(robert zemeckis), en iyi erkek oyuncu(tom hanks), en iyi uyarlama senaryo(eric roth) ödüllerini kazanmıştır...
(bkz: tom hanks)
kitabıyla bir o kadar alakasız olan bir film.
ama en sevdiğim film.
bir ara nilüfer'in otobüsterinde de verilmekte olan izlenilmesini şiddetle tavsiye ettiğim film.