bugün

bir semt. Doğdugum yer. Bebekliğimin geçtiği yer. Çok güzel bi yerdir. Caddeye yürüyerek cıkabilirsiniz kadıkoy deseniz bir dolmuş sadece 5 dk. Gayet merkez bir yerdir.
dogup buydugum hala yasamakta oldugum yer.cogu semtlerden ayıran ozellıgı genelde her binanın buyuk bahceleri olmasıdr.her yere yakın anadolu yakasında yasanıcak en guzel semtlerden biri
içinde Ruh ve Sinir Hastalıkalrı hastanesi barındıran şirin semt
cadde ve sokaklarında dolaşırken sanatçı ve mankenlere rastlanması muhtemel , haydarpaşa-gebze banliyö hattınında durakları arasında bulunan , yaşanırlıktan çıkmamış yerleşim birimi.
tren facıasıyla aklımda yer etmıs ıstanbulun nezıh mekanlarından bırısıdır.
-ne?
-zıtt
-erenköy
istanbul' un güzide semtlerinden, özellikle avrupa yakasının kaotik durumundan bunalmış insanlara sayfiye yeri gibi gelir
Saniyede 4 tane geçen ve sayısının 612 olduğu iddia edilen kadıköy pendik minüslerinin , Banliyö trenin , bilmem ne toplu taşıma araçlarının hepsinin mutlaka geçtiği yer. Sosyal hayatına vakıf olmadığım halde sürekli oturmak istediğim , parayı bulunca mutlaka bir süre ikamet edecem istanbul'un güzide semti.
nasil ki gaziantep,sanli urfa gibi sehirlerimizin bir ön adi varsa erenkoyunde zitt diye bir lakabi vardir.
(bkz: evim evim güzel evim)
(bkz: mecidiyeköy)
(bkz: kadıköy)
(bkz: karaköy)
(bkz: ortaköy)
(bkz: yeşilköy)
istanbul'un kadıköy ilçesinin bir semtidir. yaklaşık 20 senemin geçtiği semttir. sakin, sessiz bir yerdir.zihni paşa ilköğretim okulunun bulunduğu semttir. *
mirkelam'ın eski albümden can yakan bir şarkı.

bir gitar sesi duyduğumda
hatırlarım ben seni
senle birlikte
o boş evde
anlamlı yuvarlanmalar halının üstünde
o halı uçururmuş meğer
gökyüzüne bizi

önünden geçtim dün o evin
erenköy'de hani
büyütmeye çalıştığımız o çiçek solmuş
dolaştım bütüm odalarını
aradım boşuna seni
uzandım yine o halıya
uçursun diye beni

çalışmıyor yaşamıyor ki sensizken hiçbirşey
sanki illede istiyorlar seni
çalamadım bak o gitarı uçtu o melodi
ellerimde çiçekler gözlerimde hüzün
eskiden köşklerin, 3-4 katlı apartmanların ve büyük bahçelerin bulunduğu bir semtti şimdi büyün eski yapılar yıkılıp yerine çok katlı lüks apartmanlar yapılmakta ve 400000$ dan satılmaktadır... böylece semtin sosyal yapısı gitgide değişmektedir, son 5 yıldır artan trafik buna örnek olabilir...
mirkelam'ın bu zamana dek yaptığı en güzel iki slov parçadan önde geleni. diğeri ilk albümünde yeteri kadar öne çıkamamış olan istanbul'da adlı şarkıdır. erenköy' ün önümüzdeki günlerde beni daha da acıtacağını biliyorum.

önünden geçtim dün o evin
erenköy'de hani
büyütmeye çalıştığımız o çiçek solmuş
dolaştım bütüm odalarını
aradım boşuna seni
uzandım yine o halıya
uçursun diye beni.
Kuzey Kıbrıs'ın Dilırga yöresinde kasabası'dır. Erenköy ile KKTC toprakları arasında kara bağlantısı yoktur ve Birleşmiş Milletler sınırı ile çevrilidir. Erenköyün halkı Türk'tür. Bu yerleşim biriminde 13 tane şehit mezarı vardır. Bu 13 şehiti Türkiye ve Kıbrıs Türkleri her sene bir kez bir tören ile anıyorlar. şu an bu köyde sivil halk yaşamamaktadır.kuzey kıbrıs türk mücahit askerleri bulunmaktadır.
anadolu yakasının en güzel semtlerinden biri. yeni binalar çoğalsa da hala bahçeli köşklerin bulunduğu, hala yeşil kalabilmiş, kuş sesleriyle uyanılabilen, yaşanılası yer.
istanbulun en nezih, en yesil, en guzel semti. hemen yaninda goztepe, diger tarafinda suadiye, caddebostan var. bagdat caddesinden, sahrayicedit camisine kadar uzanan semt. dogup-buyudugum yer olmasindanmidir bilmiyorum ama ayri seviyorum burayi. kadikoye 5 dakika, maltepeye 15 dakika. taksim, besiktas, mecidiyekoy otobuslerinin gectigi yer. ulasimi rahat. simdi erengazimidir nedir oyle bir yere baglayacaklarmis galiba. umarim kadikoye ait kalmaya devam eder erenkoy.
kadikoyden minibüse binip en arkadan, 3 erenköy uzattiginizda, parayi uzatan 3 kisiden sonra soforden hep ayni tepki alinir.
- 3 erenköy
-icerenkoy
-kaç?
-3
-3 icerenkoy
sofor: icerenkoy'e gitmez
defalarca denenmis ayni sonuc alinmistir. neymis kalkip herkes kendi isini kendi görecekmis.
istanbul'un sessiz sakin bir semtidir. açılan yiyecek ve içecek yerleriyle daha da güzelleşen semt.
yanıbaşından geçen E-5, minibüs caddesi, içerdiği birçok apartmana karşın oldukça sessiz ve sakin bir semttir.
istanbulun en huzurlu, en sakin, en yaşanılası semtidir. umarım hep öyle kalır.
boş sokaklarda yürürken sakinliğin ve sadeliğin eşlik ettiği cennet bahçelerini hayal ettiren parklarıyla güleryüzlü insanlarıyla ve her türlü sosyal imkanlarıyla çok yaşamın güzel olduğuı bir semt.
en güzel mirkelam şarkısı..

ah evim vah evim..
erenköyde oturduysanız, oranın yaşamına alıştıysanız, bebekte villanız bile olsa aklınız hep orada kalır.. kesinlikle sakin değildir ama huzurludur. dışarı çıkarsın gezersin kendi kendine dolaşırsın hiç sıkılmazsın, etrafta sürekli bişeylerin değiştiğini görürsün ama format hep aynıdır.. hiç bozulmaz erenköy. ah ah.