bugün

görsel
Soğuğun vücut bulmuş hali, Bir yanı yoksulluk diğer yanı saltanat kokan şehir.
türkiye'nin başkenti. seneye allah izin verirse anıtkabir ziyaretim olacak.
Gökyüzünün maviliğini günlerdir göstermeyen şehir. Kimle konuşsam başı ağrıyor.
onlarca ülke, yüzlerce şehir gezmiş birisi olarak şunu söyleyebilirim şehirlerin en asilidir.
-Ankara cumhuriyettir, Mustafa kemal Atatürk’tür.
-şehrin resmiyeti hissedilir.
-şehirde mutlak gri hakimdir.
-meydanları kalabalıktır ama insanlar yalnızdır.
-şehirde insanlar birbirine (korkuyla karışık) saygılıdır.
-şehri entelektüel birikimli insanların yaşam alanıdır (siyasi partiler ben TBMM dahil değil)
-insanlar bütün yalnızlıklarına rağmen birbirine sığınırlar.
-eylem ruhu yüksek bir şehir.
-sokaklarında var olan kitapçıları, sokak sanatçıları kolay kolay yer değişmezler.
-şehirde tiyatro, konser, sergi, müze, vs gibi sanatsal etkinlikler çok fazla yapılıyor.
-tiyatroları çok güzel.
-meyhaneleri güzel.
-balıkçıları güzel.
Bu liste uzar da gider, özetle: şehir de içinde yaşayanları da çok güzeller.
çeşme suyunda metalik, alüminyum gibi tuhaf bir tat vardır. mansur geldikten sonra biraz düzeldi gibi sanki.
Çubuklulara selam olsun.
29 bininci tivitten ve storyden anladığım kadarıyla kar yağmış.
üstü kapatılmış dereler şehri, çoğu kanalizasyona dönüşmüş diğerleri kurutulmuş ya da toprağın diplerine izole edilip unutulmuşlardır. çoğunun ismi caddelerde yaşar; bentderesi, bülbülderesi, cevizlidere, kavaklıdere, papazderesi o kadar çok sayılabilir ki. vizyonlu bir yönetimde bugünkü klişe denizi olmayan kurak yer algısı yerine, planlı, her yerinde ara sokaklarında bile temiz dereler akan iç açıcı bir büyükşehir imkansız değildi.
başkent olmaya yakışmayan çirkin ve sevimsiz şehir. eğer atatürk burayı başkent yapmasaydı bu salak şehrin diğer iç anadolu illerinden farkı olmazdı.
Kar yağsa da gözümüz gönlümüz şenlense..çocuklar gibi oysanak.. duy sesimi Ankara!!!
gezilecek 3-5 yeri dışında hiçbir şeyi yokmuş blaa blaa blaa...

istanbulda gezilecek çok yer var da ne oluyor? o boktan şehir koşuşturmacasında bir pazar günü trafiği aşıp da gezilecek hedefe gitmeye 10 kere düşünüyorsunuz.

ankara türkiyenin en güzel, büyüklüğüne oranla en konforlu en lüks şehirdir. hiçbir şey bulamazsın sevecek, ama seversin.
ankara'yı boklama şenlikleri başlamış yine.

boğazda yalısı olan adamlar bu bağcılar kekoları kadar istanbul romantizmi yapmıyor amk.
Baskwenti cankaya olan sehir . goleti vardir .
Medeniyet kaynağı şehir.
Az önce ufak bi' sarsılmış şehirdir.

Şom ağzıma bir şey demek istiyor musunuz, daha iki üç gün önce "Ankara'da bayağıdır deprem olmuyor." diyordum.
an itibariyle yumruk büyüklüğünde karlar yağan seksi bir şehir.
insanların k'leri g söylediği bir ilimiz ve başkentimiz.
Ankara'nın bir karını bir de başkanını kıskanıyorum şu an. Keşke ikisi de izmir'de olsa.
Her haliyle güzel.. bugün daha bı güzel ..
Şu son iki gün içerisinde ziyaret ettiğim, soğuktan götümün donduğu şehir...

Ellerim çatladı lan, bu ne soğuk böyle, geceleri - 16 dereceyi gördüm...
2 gündür soğuk hava deposu gibi peteklere el değmiyor bacaklarıma doğru bir rüzgar esiyor. neyini sevmedin alışamadın derseniz ayazını.

abi tamam -20 derecedir bir yer soğuktur. ankara öyle değil hava -7 hissedilen -27.
beni kimse son 3 gündür havanın -3 ile -7 arasında olduğuna ikna edemez, -20'nin üzerinde olduğuna yemin edebilirim -ki daha önce -20'ye çok maruz kaldım.

evden çıkarken götünüzü falan evde bırakın bence.
Deniz kenarında memleketi olan beni bile hep kendine çeken bir şehir. Gitmeyi çok istiyorum. Konur sokak, Tunalı'dan yürümek... Bilmiyorum, beni çok etkiliyor.
ankara diye yazılır angara diye okunur.