bugün

bugün mükemmel bir havaya sahip şehir. bu mevsimde yasağın bittiği gün böyle güzel olması kaçırılmayacak bir fırsat.
Küçük yaşta madde bağımliliğının yaygın okdugu ildir. Başkent olduğuna bakmayın buranın. Suç oranı yüksektir. Eskiden de böyleydi ankara.
istanbul'dan gelip yaşayabilene helal olsun şehridir. Medeniyetsiz şehir. Şehir mi dedim?
var mı buradan olan yazarlar.
2 ay sonra yarın buluşacağım güzel şehir.
ankara' yı sevmek diğer şehirleri sevmekten çok farklıdır. ankara, bazı şehirler gibi, size deniz, orman, tabii güzellikler ya da sanayi sunmaz ve bunun karşılığında sevginizi istemez. siz çaba gösteririrsiniz; adım adım, nefes nefes, dakika dakika ankara'nın güzelliklerini ortaya çıkarır, onları sever ve ankara'ya alışırsınız. ankara'nın konuştukça ağızlardan buhar çıkartan soğuğunda kızılay'ın caddelerinde dolaşmayı, tunalı hilmi’de alışveriş yapmayı, tandoğan'dan kızılay'a kadar, otobüse ya da ankaray’a binmek yerine, gazi mustafa kemal bulvarı’nı adımlamayı, bahçeli’ nin sonsuz numaralı caddelerinde dolaşmayı, atakule’ den ankara’ ya bakmayı, balgat, demetevler, keçiören, etlik, ulus, cebeci, ayrancı, esat, ankaraya ait herşeyi bir kez daha yerli yerinde bulmayı, gençlik parkı’nda ankara havaları eşliğinde çay yudumlamayı, bir kale dönüşünde kale içindeki gecekondularda yaşayan çocuklarla, angara bebeleriyle, fotoğraf çektirmeyi, hemen hemen her adım başındaki dönercilerden birinde ekmek arası döner yemeyi, kızılay'da metroya binmek için bilet kuyruğuna girmeyi, karlı bir kış gününde kuğulu park’ ın beyazlara bürünmesine eşlik etmeyi, aşti'de başka bir ile gitmek için otobüs beklemeyi seversiniz. ve ankara sevgisi artık sizin için bir tutku, bir alışkanlık, bir tiryakilik olur, bırakamazsınız. bir yaşam tarzı olur, vazgeçemezsiniz. bir sevda olur hiçbir şeye değişemezsiniz.
AŞTi üzerinden tanıdığım şehir. Sürekli AŞTi'nin soğuğu aklımda kalmış şehirle ilgili nerdeyse hiçbir şey bilmiyorum. Behzat Ç. dizisinden biraz aşinalık olduğunu düşünüyorum.
Parsel parsel satıldı goy goyu doğrudur ama meselenin asli konuşulmuyor. Kine parsel parsel satıldı ankara?. Cihatçı terör örgütlerine, mafyalara ve çetelere. Adamlar başkentte halifelik istiyoruz diye yurüyuş yapıyor. Bunların hepsinin ankara'da koğuşlandığı semtler var. Memleketimden uzağım çokta vakit geçirmedim ama ben ankara'yı internette güzelleme yapan saftirik tiplerden iyi bilirim.
Dev gibi binalar, on binlerce insan çalışıyor.
Hiç bir şey yapmıyorlar...
Hiç bir şey yapmıyorlar...
Güneşte 9 gölgede -9 derece olan şehir. Resmen hava değişikliğini aynı anda yaşatıp hasta etmeye çalışıyor. Faranjitim azdı yine arkadaş boğazdan vuracak kesin az kaldı...
Yollarını ve hiç beğenmediğim şehir patates tarlası gibi arabanın alt takımları dağılıyordu şehrin göbeğinde bir yenilenme şart.
Güneşine aldanıp yaka bağır açmayın sakın. soğuktan gözlerim yaşardı lan. birileri hayallerini ya da umutlarını falan yaksın da azıcık ısınalım be.
Hep çok seveceğim ve california'ya taşınma şansım olmazsa ömür boyu terk etmeyeceğim şehir.
Birinci sevdam olan şehir .
Yasaklar Kalkınca Ankaralıların aklında tek bir soru.

görsel
Cakirkeyf ile sokaklarında yürümeyi sevdiğim şehir. Özlemişim.
Özlediğim canım şehir . Bu ara nedensizce karşıma çıkan insanlar hep ankaralı . Bu bir işaret mi ?
hiçbir zaman sevilen değil, özlenen şehirdir. 36 senedir hiç sevemedim.
başkent olmasa bir vasfı olmayacak kötü ve sevimsiz şehir.
Canım şehir sıralamasında birinci olarak yer alır . Kuru havası nedeniyle dudakları ve elleri mahveder bu nedenle blistex med plus öneririm .
Kar yağıyor, kar yağıyor. Lapa lapa kar yağıyor... şehridir.
3 gündür yalandan, tutmayan tırıvırı kar yağan şehir.

(bkz: dostlar alışverişte görsün)
sanki sürekli, bitmeyen bir hareket var bu şehirde. neresine gitseniz ciddi bir sirkülasyon kah sağa kah sola akar. ama şehre yakışır da. amirim gazi mahallesinden kızılay' a doğru yürümüştür. siz de o yürüyüşü beykoz çorbacısında güzelce karnınızı doyurup tunus caddesinde içmek için yapabilirsiniz.
başkent olmasaydı konya gibi olurdu. evet.
Ankara'da iki kişi vardı seksen ilde öyleleri yoktu dünyayı karşılarına alabilirlerdi ama onlar birbirlerine yenildi.