bugün

japon cizgi fimlerine verilen genel isim.
(bkz: candy candy)*
(bkz: final fantasy)
(bkz: pokemon)
(bkz: dragonball)...
ayrıca konuyla alakalı olarak;
(bkz: manga)
(bkz: hentai)
izlenilmesi gereken bir anime varsa o da rurouni kenshin serisidir.Başından sonuna kadar insanı kendine bağlamasını başarır.95 bölümlük bir seridir.Aynı zamanda 4 bölümlük bir oav si ve birde filmi mevcuttur.

Ayrıntılı bilgi için : http://www.kenshin.it/
(bkz: rurouni kenshin)
(bkz: fullmetal alchemist)
(bkz: naruto)
(bkz: cowboy bebop)
(bkz: samurai champloo)
(bkz: vampire hunter d bloodlust)
(bkz: death note)
(bkz: samurai 7)
(bkz: ninja scroll)
bu kadar basit çizimleri bende yaparım diye her yıl onbinlerce amatör profesyonel insanın japonya denemeleri gönderip ama hemen hemen hepsinin geri çevrildiği, japonya'nın yeni nesil kültürüdür. çizim kalitesi çoğu otoriteyi hayran bırakan yansıtıldığı karas, basilisk, ghost in the shell, çok basit ama hareket kabiliyetiyle bazı dönemlere damgasını vurmuş slamdunk, tsubasa, dragon ball, astroboy çizim tekniğidir.
Dünyanın en pahalı animasyon lisanslamasıda bu sektör üzerindedir.
(bkz: berserk)
(bkz: ghost in the shell)
(bkz: serial experiments of lain)
(bkz: perfect blue)
(bkz: angel sanctuary)
(bkz: neon genesis evangelion)
son zamanlarda çok tutulan bir müzik tarzı olan alternatif rock'la piyasaya girmiş, fakat tanınanamış, tanınsalar bile özümsenip pek fazla kabul görmemiş olan,solisti bayan, marjinal müzik grubudur.
seyretmesi büyük keyif veren ama kafa konuşmalarına takıldığı zaman konsantre bozan ve akabinde konuşmalarının taklidi yapılınca çevreden büyük tepki alan ve sonunda herkesin dikkatini dağıtarak bir kopma molasından sonra devam edilen çizgi film ötesi yapımlar.
muhtemelen uzak doğu insanının fiziksel durumunun dışa vurumuyla doğmuş, kompleksin yaratıcılığa dönüşmüş hali. mükemmel kadın erkek figürleri. upuzun boylu, kocaman gözlü, aşık olunası karakterler.
(bkz: anima) * *
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.