1. 1.
  bir çok alanda tartışma yaratmış bir manga.
  içerdiği şiddet ve cinsellik bir yana çok hassas noktalarada el atıyor.
  Din ve Siyaset konularına inceden deği...pardon harş diye dalan hellsing pek çok ülkede sansürlendi. Protestan ve Katolik sürtüşmesini alegorik bi dille gözler önüne sererken nazi acımasızlığını olaya direk nazileri katarak anlatıyor.
  5 ... juansebastianveron
 2. 2.
  http://www.youtube.com/wa...search=iced%20earthburada+ bir iced earth şarkısına klibinin çekilmiş olduğu manga çizgi film.*
  1 ... kekistanlihobbit
 3. 3.
  (bkz: Hellsing Institute)
  ... brksbc
 4. 4.
  Aynı zamanda Dracula'ya Alucard*karakteri ile yapılan göndermelerin fazlalığı gözden kaçmayan animedir.
  ... nukleermalkav
 5. 5.
  3. ovası çıkmış olan ve pek yakında 4. ovasını da izleyebileceğimiz anime serisi. başrolünde en güçlüsünden bir ölümsüz olan karizma sahibi alucard vardır.
  1 ... tenpura
 6. 6.
  2001 bir yapımlı vampirler ve aksiyon üzerine yapılmış en iyi animelerden. alucard isimli karakterimiz, vampir ilaçlama servisi olan hellsing organization en güçlü silahıdır. yıllardır(belki de yüzyıllardır) gözüne ilaç sıkılmaktan rahatsız olan vampirlerimiz beşlik atmayı planladıkları bir kontra atağa geçerler. bu sırada karizma vampirimiz yeni uyandırdığı seras kızımızı mı eğitsin, bu golü en penaltısıyla kesmeye mi çalışsın yoksa en çatlağından sahaya atlayan vatikan rahibi alexander anderson a imzalı tişört mi versin bilinmez.

  Vampires exist. It is the duty of Hellsing, an organization sponsored by the British government, to hide that frightening fact and protect the blissfully unaware populace. Along with its own personal army, Hellsing also has a few secret weapons. Alucard, an incredibly powerful vampire, has been controlled by Hellsing for years. Although he dislikes being a servant to the Hellsing family, he certainly enjoys his job as Hellsing’s vampire exterminator. Seras is a fledgling vampire and a former police woman. Although reluctant to embrace her new self, she is still a valuable member of the organization. Integra Hellsing, the current leader, is usually fully capable of fulfilling her duty, but lately, vampire activity has been on the rise. Unfortunately, the cause is more alarming than anything she could have imagined...
  http://anidb.net/perl-bin....pl?show=anime&aid=32
  ... godlessturtle
 7. 7.
  animeden zerre anlamayan şahsıma anime merakı aşılamış fellik fellik dvd aratmaya başlamış efsane.
  1 ... yavuzum
 8. 8.
  mtv türkiye'nin sanırsam basilisk'ten daha önem verdiği bu yüzden de daha sıklıkla yayınladığı animedir. bunda hellsing'in daha bilinir ve basilisk'ten daha kısa oluşu * * etkendir. *
  1 ... hipernova
 9. 9.
  13 bölümden oluşan ,ovalarının kendisi kadar iyi olduğunu söyleyemeyeceğim anime.Alucard isimli vampir karkteri ve Hellsing organzasyonu başkanı Ms. Hellsing 'in vmpirler ve diğer yaratıklarla olan maceralarını konu alan dizi.
  Yönetmen: Umanosuke IIDA, Yasunori URATA
  Senaryo:Chiaki J. KONAKA, Umanosuke IIDA, Yousuke KURODA
  Müzik: Kouji ISHII
  Dizayn: Toshiharu MURATA, Yoshitaka KOHNO
  Orjinal Eser: Kouta HIRANO
  Kapanış şarkısı MR. Big 'in Shine şarkısıdır.Ve dinledikçe dinleyesiniz gelir.
  ... soniamania
 10. 10.
  çizimler oldukça kaliteli animedir.vampirlerle dolu bir dünyada onlara karşı savaş veren bir kurluş.hellsing enstitüsü tadında bir topluluk.başındada van hellsingin kızı.bu enstitüdeki en güçlü asker bir vampirdir adıda alucard dır.birde bunu tersten okursanız dracula olur şok anı vaaa.bide bunu mtv de yayınlamaya başladı.salı geceleri 22:00 da, cumartesi geceleri 24:00 da yayınlanmakta.
  ... yipyip