bugün

entry'ler (952)

yer yarılsa da içine girsem denilen anlar

elimdeki defterin içindeki testlerin kızılayın göbeğinde yolun ortasında dağılması, dönüp toplaması. Ama koşmaya devam ettim.

15 yaşında referanduma hayır diyen insan

15 yaşında ki hayırı ne için diyorsun ve hayır dediğin için neden alkışlanıyorsun.

Eğer sağdan soldan dolduruşa gelmiş, parti zihniyetiyle davranan kişiler gibi düşünmeden. Bu anayasa değişikli tü kaka diye mi hayır diyorsun?

yoksa çoğunun yapamadığını yapıp sadece dinleyerek değil okuyarak, araştırarak kanunların gelecekteki getirilerinden endişelenip kendi düşüncene göre haklı gerekçeler oluşturup mu?

Bilerek diyorsan ne mutlu sana gerçekten vatandaşlık görevini getirdiğin için tebrik edilmesi gereken, şahsı oturmuş bir kişisin ama bazılarını gülümsetmek için yapıyorsan ne yazık, bilmiyor musun kaç nesil böyle oyunlar yüzünden kayboldu gitti.

hayatının merkezine sevgilisini oturtan kızlar

insan sevdiği şey etrafında hayatını düzene sokar. Sevgili de bunlardan biridir. bu yüzden normal karşılanması gerekmektedir.

öğrenciliğin zorlukları

hocalarının senin için yetersiz olduğunu görünce, daha iyisini yada sana göre daha uygununu seçme hakkının olmaması. yine zorunluluktan dolayı istemediğiniz gereksiz dersleri görmeniz.

12 saat

akvatorun değişmeyen makûs tarihi. gecesiyle gündüzüyle.*

okeye 3 kişi arayan adam

en azından okey oynamaya karar vermiş. Buda bir başlangıçtır. kararından vazgeçmemelidir.

sözlük yazarlarının film tavsiyeleri

şu aralar after life izlenebilir ama kesin tavsiyeler için hafta da bir altyazı sitesine girip en çok indirilernleri baştan itibaren izlenmesi önerilir.

kerhane

"50 personelle günde 2000 kişi ağırlayabiliyoruz" diyebiliyorlar. personel başı günde 40 kişi. kendi değişleriyle kazançlarını hesaplamayı yapamıyorum bile. gülünesi ve ağlanılası bir hal.*

fotoğraf makinesinin denize düşmesi

gelecek ayki maaşı unutma sebebidir.

türk belediyelerinin şehircilik anlayışı

Toplu sünnetler, toplu nikahlar. Aile yaşamına yön istenildiği şekilde yön vermeye çalışılan faaliyetler.

çocukken balkondan yukarı değişik nesneler atmak

üst komşuya önce sağlam bir ip atılır, sonra asıl yukarıya verilcek şey bağlanır. riske girmeye gerek yok.

sevgiliye asılana yapılacaklar

sevgilinin yanında medenice terslenir, sonrasında ani ve hayvani bir şekilde davranılır.

rahat bir uykunun değerini anladığın anlar

huzursuz, sağlıksız ve mutsuz olunduğu günlerdir. Uyumakla uyumamak arasında kararsız kalınır ama öbür türlü rahatçana uyunur.

sözlükçülerin en eften püften başarıları

pes, fifa gibi futbol oyunlarında türkiye dereceleri olması.

wc ye gitmemek için idrar tutmak

bir iş görüşmesinde doğru zamanın gelmesini beklerken yapılır. gerçi görüşme sırasında dikkat dağınıklığı, gözlerde buğulanmaya yol açar ama bu durumdan başarı ile ayrılınırsa işte o kişinin o görev de başarılı olacağını gösterir ve tuvalete zafer sarhoşluğu ile gider.

en yakın arkadasının sevgilisine asık olan tip

en yakın arkadaşı artık en son gördüğü arkadaşı olacaktır.

gothic evil

halen hakkında bir şeyler yazılan arkadaşım ve yazılmaya da devam edecek gibi...

başlık gothic evil
2015 ocak - evlenmiştir hayırlı olsun dediğim yazar.
2015 aralık - çocuğu olmuş hayırlı olsun dediğim yazar.

2042 - 9. çocuğunun 23. torunu olmuş hayırlı olsun dediğim yazar.

gider heralde şimdiden yazayim dedim.
(bkz: gereksiz geleceği tahmin eden çok hücreli organizma)

komutana çıtlanmış çekirdek kabuğu fırlatmak

bunu yapabilmek için askerliğinizin mahkeme kararıylada olsa uzamayacağı bir dönemde yapmanız gerekir.
Yapılması gereken zaman: Yat iştiması(yat yoklaması yani gece 9:30)
yapılırken gereken alet edevat:50 kuruşluk tuzlu çekirdek, bir çift eldiven, 3-5 tane de aynı döneme ait asker arkadaş.
Altı harekette kabuğu fırlatma hareketi:
Komutan iştima almaya gelir
Bir elde çıtlanmış çekirdek kabukları alınır
Diğer elde iki eldiven tutulur.
Komutan geldiğinde oluşan curcunada kabuklar komutanın yüzüne atılır.
Eldiven giyilir ve Roberto Carlos edasında ağız bükülerek ben bir şey yapmadım ki edası yüze verilir.

Bu durumda sizden her şekilde üstün tutulan kişiyi çekirdek çöpüne boğmuş şanslıysanınz bir kaçıda ağzına girmiş şekilde bulursunuz.

(Bu olay askere durduk yere gıcıklık yapanlar için anlatılmıştır.)

pes oynarken kullanılabilecek sözler

Askerler oynuyorsa
-Sana taktığım kadar golüm yok.
-Beni yenmeye şafağın yetmez.
-Alt devre git hesabı öde.
-Dalga geçme akşama fırsat eğitimi yaptırırım.
diğer kullanılan sözlerin çoğu küfür ve hakaret içeren cümlelerden oluşmaktadır.

beklenen faslı ankara zirvesi 2

askerde olduğum için katılamayacağım zirve. çağıran, davet eden herkese sevgiler.