bugün

yapımcıları tarafından katledilmiş güzel bir anime.120. bölüme kadar mangaya baglı kaldığı için gayet güzel ilerleyen dizi bu noktadan sonra yaklaşık yarım senedir hiçbir halta benzemeyen ,çizgi roman versiyonuyla (manga) alakasız olan,tutarsız konularıyla serinin mantığını yerle bir eden,saçma sapan filler bölümlerle hayranlarının çoğunu bıktırmış ve seriyi bıraktırmışlardır.böyle saçma sapan ,daha önceki bölümlerle tutarsız olan aptal bölümler yapacaklarına narutoyu 1 seneliğine yayından kaldırıp tekrar haftada bir bölüm yapabilecekleri kadar çizgi roman birikince konuya direk naruto 2 olarak devam etselerdi narutoyuda iyi hatırlardık ama şimdi gözümde kıytırık anime dragonball gt kadar bile değeri yok.
Naruto, adından da anlaşılabileceği gibi ana karakter olan Uzumaki Naruto'nun Hokage olmaya çalışmasının hikayesini anlatan manga&anime serisidir.
Naruto'da Hidden Leaf,Hidden Sound,Hidden Sand,Hidden Mist,Hidden Waterfall,Hidden Grass,Rain,Cloud ve Hidden Stone köyleri olmak üzere 9 köyden çeşitli ninjaların başından geçen öyküler de yer alır.
zamanımızın başarılı mangalarından biri..yani en azından 2003 yıllarında falan ööleydi...hiperaktif bi ninja adayı olan uzumaki naruto adlı veledin maceralarını anlatır..çok süper bi çizgifilmdir..karakterler falan çok sağlamdır..ve aslında çizgifilmde her karakterin ayrı bir hikayesi vardır..ve her karakterin hikayesi anlatılır..bu nedenle bi dövüşün 15-20 bölüm sürdüğü volumler vardır
ilk 130 bölümü bir çırpıda izlenen, sonraki 70-80 civarındaki bölümü ise kendinden soğutan bir anime serisidir. baş kahramanı uzumaki naruto adında hayatını köyünün en güçlü ninjası olmaya adamış bir çocuktur. bu çocuğun gelişimi ve etrafındaki insanların hayat hikayeleri ******* bizi animeye bağlar ve ondan vaz geçememize neden olur. Anime hala gerçek hikaye ile alakası olmayan, sırf vakit geçirme amaçlı fillerlar ile devam etmektedir. bu seriyi merak edenler ilk 136 bölümü izledikten sonra mangasını 240. bölüm civarında bir yerden okumaya başlarsa,hem rahat eder ve hemde filler saçmalığından kendini kurtarmış olur.
belki de şimdiye kadar yapılan en gerçekçi anime.Karakterlerin nereden para kazandığı, geçimini nerelerden sağladığı anlatılıyor.Dragon ball gibi hepsi işsiz elemanların boş kapışması değil yani.(amacım dragon ball u kötülemek değil elbette)
öncelikle; (bkz: çaylak olmanın verdiği dayanılmaz tematik arzusu)
Naruto, japonyanın en çok izlenen ve en beğenilen anime/manga serisidir. başrolünde uzumaki naruto isimli genç bir ninja vardır. naruto doğduğu gün içine Dokuz-kuyruklu Şeytan Tilki (Kyubi no Yuuko) mühürlenmiştir. bunu yapan ninja, yondaime hokage, köyünün (bkz: hidden village of konoha) en başarılı ve en sevilen ninjasıdır. ancak bu ninja bu yaratığı narutonun içine mühürlerken, yaptığı ninja tekniğinin (bkz: ninjutsu) bir sonucu olarak ölmüştür. köy halkı narutonun içine kyubinin mühürlendiğini bilmektedir, ancak köyün en büyük ninjası ,sandaime hokage, bu konunun köy içinde konuşulmasını yasaklamıştır. köy halkı bu yaptırıma karşı çıkmaz, fakat bu sefer hepsi narutoyu bir çocuk olarak değil bir canavar olarak bakmaya başlarlar ve onu dışlarlar. hikayenin ana konusu, daha doğrusu başlardaki ana konusu, narutonun bu dışlanmanın verdiği acıyla kendisini köy halkına ispatlamaya ve varlığını onlara kabul ettirmeye çalışmasıdır. animedeki 136. bölümden sonrasını ve 136 bölüm içerisindeki fillerları bir kenara bırakırsak, mangayı şu şekilde bölümlendirebiliriz.
1. Naruto ve 7. takımın su şehrine gidip köprü yapımına yardımcı olmaları
2. 7. takımın ve geri kalan geninlerin chuunin exami sırasında yaşadıkları olaylar
3. orochimarunun konoha köyüne saldırısı ve sandaime hokageyi öldürürken ciddi bir biçimde yaralanması
4. Sandaime hokagenin ölümü üzerine yeni hokage arayan konoha köyünün bu göreve en uygun kişi olan tsunadeyi bulma görevini jiraiyaya vermesi, jiraiyanın bu göreve çıkarken yanına narutoyu alması ve bu görev esnasında geçen olaylar.
5. naruto ve takım arkadaşı sasukenin birbirleriyle olan çekişmeleri ve sasukenin bazı özel sebeplerden dolayı çok fazla güce ihtiyaç duyması nedeniyle konoha köyünü terkederek orochimaruya katılmaya çalışması, naruto ve bir grup arkadaşının onu engellemeye çalışması.
- buradan itibaren anime sıkıcı ve gereksiz filler serisine giriyor. bu olay 130 - 140 bölümleri arasında oluyor ve hala devam etmektedir. bunun için şu an animeyi izlemeye gerek yoktur, amma velakin buraya kadar animeyi izleyen arkadaşlar, buradan itibaren mangaya başlayabilirler, ki bu olay mangada 245. bölüme denk geliyor. zira manga tabiri caizse gümbür gümbür devam etmektedir.
6. uzun süren bir aradan sonra narutonun köyüne dönmesi ve yaşanan olaylar, bu arada akatsuki denen bir örgütün, narutonun arkadaşı olan kazekage gaarayı kaçırması ve naruto ve bir grup ninjanın gaarayı kurtarmaya gitmesi
7. gaarayı kurtarırken elde ettikleri bir bilgi sayesinde naruto, sakura, sai ve yamamotonun sasuke ve orochimaruyu bulmaya çalışmaları, sasukeyi bulmaları ve bu arada geçen olaylar.
8. narutonun sasukeye yenilmesinin ardından,daha güçlenmek amacıyla antrenmana başlaması, bu sırada akatsukinin konohaya saldırarak sarutobi asumayı öldürmesi. nara shikamaru, hatake kakashi, ino ve chouji den oluşan takımın akatsukiye karşı savaşı.
manga şu an buradadır ve mükemmel bir şekilde devam etmektedir, anime ise bahar-2007den itibaren tekrar mangaya dönecektir.
bir fikir edinmek isteyenler için
http://www.youtube.com/watch?v=mSdb5XuyXAw
15 bölümdür aynı adamla dövüşü barındıran anime.Allah belanızı versin bak dragonball z e herkes tek vuruş K.O

edit:shippuuden 18. bölüm itibariyle yukardaki entryi yemeyi haketmişimdir.keşke savaşlar daha uzun sürse olsa 30-40 bölüm de izlesek.
nihayet fillerları biten ve orijinal mangaya dönen anime, yaklaşık 100 bölümlük saçma sapan fillerlar sonunda sona ermiştir.
--spoiler--
ancak uchiha sasukeyi ve görmek için fanlarının bayağı bir beklemesi gerekecek, birde fuuton rasengan olayı varki, ona tahminen 50-60 bölüm vardır daha... ilk missionda görülecek eskiden kalma favori karakterler, naruto, sakura ve kakashi dışında, gai, neji, lee, itachi, gaara ve kisamedir. ayrıca sasori ve deidara adlı yeni sağlam karakterler animeye akatsuki üyesi olarak gireceklerdir, tüm fanlara duyurulur.
--spoiler--
3 gunde 70 bolumunu hic sikilmadan izledigim muthis bir anime. inuyasha dan sonra beni sarmis tek anime.
ikinci sezona oldukça başarılı bir giriş yapan anime. sanırım uzumaki naruto, ikinci sezonda yeni jutsular öğrenecek.
An itibari ile 365. manga chapterını devirmiş süper manga. Yavaş yavaş sona yaklaştığının sinyallerini vermektedir.
366. mangayı beklerken acaba bitiyor mu suphesine dustugum mangadir. Bitme naruto
366 itibariyle aşağıdaki olayların olduğu züpper manga serisi.
--spoiler--
Sasuke ile Itachi sonunda karşılaşmıştır. Jiraiya ölüm görevine çıkmaya hazırlanmaktadır.
--spoiler--
esas oğlan ve esas kız olduğunu düşündüğüm 2 karakterin birbirlerine kenetlenmiş , yağmurlu gri bir ankara gecesinden fırlamış izlenimi veren , baktıkça ^^hayatımın en huzurlu anı^^ dedirten müthiş bir kareye sahip anime.
manga 370. sayıya vurmuştur. iyide olmuştur hani.
--spoiler--
Jiraiya vs Pein*
--spoiler--
372 itibari ile:
--spoiler--
--spoiler--
--spoiler--
--spoiler--
--spoiler--
Konan ve Pein, Jiraiya'nin eski ogrencileri cikti. Ustelik Jiraiya olmasaydi Orochimaru onlari oldurecekti.Ama gel gor ki simdi ustalarina karsi savasiyorlar. insan bu kadar mı nankör olur beee!
Ayrica henüz Jiraiya vs Pein gelmemiştir.*
--spoiler--
--spoiler--
--spoiler--
--spoiler--
--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=9Hx6dcaB7P4
--spoiler--

--spoiler--

--spoiler--

manga 383 itibariyle jiraiya ve itachi olmustur allah belani versin kishimoto.
--spoiler--

--spoiler--

edit:eksi oynayan arkadaşım ben mi diyorum sana oku diye.

--spoiler--
süper neşeli animedir.220 bölümden sonra yeni bir seriye başlamıştır adıda shippuden dir burada naruto 2,5 yıl daha büyüktür vede 10 cm kadar uzamıştır.hastalık yapar başladınızmı başından kalkamassınız.onca aptallığın espirinin dövüşün içine sıkıştırılmış hayat dersleride vardır.
naruto nun kısaca hikayesi şöyledir bir köye 7 yada 9 kuyruklu bir tilki saldırır devasa bir iblistir birçok ninjayı öldürür ama sonunda malup edilir ancak ve ancak öldürülemez vede o gün doğan narutonun içine hapsedilir.durum böyle olunca naruto köy halkı tarafından dışlanır dikkat çekmek için için sürekli aptalca hareketler yapar yada doğası böyledir yani sonuçta biraz garip bir çocuktur.en büyük amacı büyük bir ninja olmak vede insanların saygısını kazanmaktır.bu yolda karşına birçok engel çıkar.3lü bir ninja gurubu vardır bunların.sasuke(ki kendisi çok karizmatiktir bütün kızlar bunun hastasıdır vede nerdeyse baş karakterden daha ön plandadır vede daha yeteneklidir.ayrıca kendisi sonradan guruptan ayrılır şeytan olur biraz) ve sakura(narutonun hastası olduğu sinir bir varlık.oda diğer kızlar gibi sasukeye hastadır) gurup arkadaşlarıdır.bunların öğretmenliğinide sürekli rahat tavırlarıyla adamı kıl edebilen kakashi yapar.
animenin en güzel yanlarından biri daha birçok önemli karakterin olması (misal gaara karizmanın kitabını yazmıştır kendisi).
http://www.narutomania.com adlı siteden birçok bölümünü vede mangasını ücretsiz indirebilirsiniz.hatta indirebilirsiniz değil indirin çok güzel
Aldığım son duyumlara göre türkiye'de önce televizyonlarda daha sonra da Dvd'lerde göreceğimiz anime serisi.Türk Animeseverlere müjdeler olsun...
http://www.anime.gen.tr/haberdetay.php?id=778
Gerek karakterleri gerek hikayesi gerek kurgusuyla dünyanın en iyi anime ve manga serisi diyebiliceğimiz başyapıt.
Bu ne beah sarışın ninja mı olurmuş dedirten şımarık ve uslanmaz bir veledin, içindeki 9 kuyruklu tilki olmadan hiç birşey yapamadığı bir animedir. Eğer biraz daha şirin yapsalardı güzel olabilirdi, izlenebilir ama saçma sapan birşeydir.
tema müziği şahanedir, geleneksel uzak doğu ezgileriyle rock tınılarının (karışmadan) birleşmesinden oluşur.
uzumaki naruto'nun, hokage olma yolunda, aralarında zamanla bir bağın oluştuğu kötü yola düşen** arkadaşı uchiha sasuke'yi kurtarma çabalarını ve kendini geliştirmesini* izlediğimiz ayrıca diğer yan karakterlerin de çok iyi işlendiği, ninjutsu, genjutsu, taijutsu vb.* dövüş tekniklerinin kullanıldığı "masashi kishimoto" tarafından çizilip,yazılmış shinobi/ninja türü anime/manga.
ayrıca;
(bkz: anime)
(bkz: uzumaki naruto)
(bkz: jinchuuriki)
(bkz: naruto shippuuden)