1. 1.
  film bu. siyah beyaz, fritz lang filmi valla.
  6 -2 ... ya ben olmasaydım
 2. 2.
  1926 yapimi fritz lang filmi. filmde ilk defa bir androit gozler onune serilmistir. daha once izlememis olan gec donem queen hayranlarinin filmi gordukten sonra "serrefsizim radio ga ga dan araklamislar olum bak evde izleteyim sana klibi de gor" deyip yanindaki arkadaslarina dirsek attiklari gozlemlenebilir, sayet var ise biyik altindan gulumseyiniz.
  5 ... philemon
 3. 3.
  dream theater in mukemmel bi sarkısı..
  1 ... wespepp
 4. 4.
  (bkz: metropol)
  1 ... piano-forte
 5. 5.
  tekrardan toparlanması sevindirici.. vokalist ercüneyt özdemir'in sesi gerçekten etkileyicidir.. yaran şarkı sözleride cabasıdır.. gel gör benive makine favorilerdir.
  1 ... hayrola genc
 6. 6.
  ilk ve son albümleri "MAKiNE" **
  -makine
  -sükut-u hayal
  -d.k.a*
  -tek gece
  -fırtınalı şarkı
  -bekle
  -gel gör beni
  -kanka bunası?*
  -tüm kanallar dolu
  -güzel şarkı
  -her cennet
  3 ... balta
 7. 7.
  fritz lang'ın yönetmenliğini üstlendiği, 1927 çekimi, alman bilim kurgu filmi.. metropolis, sadece döneminin değil, tüm zamanların en üstün bilim kurgu yapıtlarından biridir. endüstrileşme çağının etkisini hissettirdiği bir dönemde, lang'ın gelecek tasarımı da bundan payını alır. insanlar ikiye ayrılmıştır. yeraltında makinelerle birlikte yaşayan sınıf ve yukarıda daha konforlu bir yaşam süren yönetici sınıf. lang, bölünmüş toplumsal yapıyı, insanı bir aşktan yola çıkarak, uzlaştırmaya çalışır.
  dönemine göre mükemmel sayılabilecek bir şehir tasarımı vardır filmde ve kendisinden sonra gelen bütün bilim kurgu filmlerini etkilemiştir.
  özellikle, filmin genel atmosferinden uzak, naif sonuyla eleştiriler almış olsa da, bu durum kesinlikle filme gölge düşürmez. bilim kurgu sinemasının, bilimsel yönünün en büyük keşiflerinden biridir.
  7 ... sciende
 8. 8.
  Muhteşem Dream Theater şarkısı. Başında fa# sol mi-do yuruyusu muhteşemdir.
  1 -1 ... hendrix
 9. 9.
  (bkz: scenes from a memory)
  (bkz: metropolis part 2)
  1 ... koko
 10. 10.
  ankara'lı rock grubu. canlı izleme fırsatını bulduğum için, grup elemanlarının bireysel olarak çok yetenekli olduğunu söyleyebilirim. orhan gencebay ilk albümleri olan makine'ye hatasız kul olmaz parçasının eklenmesine izin vermedi. ancak çok farklı bir yorum getirmişler. piyasadaki bir çok grubu cebinden çıkartabilecek bir grup.
  1 ... browninni