Advertisement

 1. 1.
  26 bölümlük gönüllere taht kurmuş anime serisidir. 23 ve 24. bölümler arasında geçen birde movie 'si vardır fakat serinin kendisi kadar ön plana çıkmamıştır. fullmetal alchemist her ne kadar anime sıralamalarında birinci gözüksede bunun nedeni cowboy bebop 'ın daha ciddi duruşundan kaynaklanmaktadır zannımca.
  3 ... roy mustang
 2. 2.
  spike'in catidan dustugu sirada arka fonda calan ballad of a fallen angel sarkisiyla aglamami saglayan, serinin en guzel bolumlerinden ballad of fallen angels tekrar tekrar izlemeye degerdir. tv'de su anda tekrarlari gosterilmekte amerika'da. eger ucuz bulursam alacagimdir dvd'leri gelecegimdir.***

  kesinlikle diger animelerden farklidir bence. cunku karakterler karizmadir, cok fazla tassaga yer vermez, aksiyondur, cizimler cok iyidir vs vs...* neticede beni burda 7 sene sonra tekrar cizgi film izlemeye baslatabilmis 3 animeden biridir. *
  3 ... shyer
 3. 3.
  bunu seven buna aşık oldu (bkz: samurai champloo)
  1 ... accelerated
 4. 4.
  shinichiro watanabe imzalı efsane anime serisi, jazz, film noir, ve bilimkurgu sentezi anime.

  aynı zamanda çılgın bir türk dostluğu sezinlenir bu seride, venüste nargile içen tipler vardır, aynı zamanda ana karakterlerden biri olan ed in babasının adı da appledelhi siniz hesap lütfen dir, ve bu adam cidden bir türk gibi dövüşür kafa falan atar, bir de faye valentine vardır kendisinin faye dunnaway'in uyarlanmış bir hali olduğuna inanırım. tekrar tekrar izlenebilir.
  1 ... sanitarium
 5. 5.
  retro futuristik bir anime olmasıyla daha çok sempatimi toplamıştır. bountylerin televizyonda reklamının yapıldığı big shot programı çok hoştur. her bölüm bir session olmak üzere, her bölümün adı da bir müzik tarzı ve ya bir jazz, blues klasik şarkılarından etkilenilme isimlerdir. son iki bölüm kanımca en can alıcı bölümlerdir. keşke bu kadar kısa olmasaymış ve karekterlerin geçmişleri üzerinde biraz daha durulsaymış. ee spike'ında dediği gibi geçmiş o kadar da önemli değil. ein ve eduardo biraz daha arka planda kalıyor gibi gözükseler de hikayelerin gidişatında fazlasıyla önemli karekterlerdir.
  jenerikte de çalan güzelim şarkı için:
  (bkz: the real folk blues)
  1 ... guilt and regret
 6. 6.
  the real folk blues part 2'yi de izledikten sonra sürüp gitmesine alıştığınız ve hiç bitmeyeceğini düşündüğünüz bir yolculuğun sonlandığını farkettirir. beklediğiniz sonu tokat gibi yüzünüze vurmasını biraz yorucu bir deneyim olarak tarif edebilirim.
  yaşamda karşılaşılabilicek ne varsa içinde barındıran ve mükkemmele uzanmış detaylar sunan bir animedir. anlatılanları değil anime olarak,ete kemiğe bürünmüş karakterleri olan bir film olarak bile bir kategoriye yerleştiremeyebilir ve kendinizi sürekli olarak karakterlerle özdeşleştirme yarışında bulabilirsiniz. sonunda bi* gözüyle geçmişi diğeriyle geliceği gören spike gibi sonsuzluğa koşabilmeyi düşletir.izleyiciye hikayeyi değil kendini sorgulatabilen sık karşılaşılamayacak kadar mükemmel yapıt.
  1 ... accelerated
 7. 7.
  1998 yapımlı gelmiş geçmiş en iyi animelerden. her bölümde çaktırmadan bir mesaj verir. aksiyonu kesinlikle düşmez, müzikleri sizi yerinizde oynatır. bir grup kelle avcısının gelecekte geçen öyküsünü anlatır. türk sempatizanlığı hissedilmez açıkça görülür. venüs sanki bir istanbuldur, nargilesi mısır çarşısı türkçe yazılmış baharatçılarıyla bir başkadır.
  ... godlessturtle
 8. 8.
  müzikleri yoko kanno tarafından bestelenen,jazz esintileri taşıyan, çizimleri ise oldukça başarılı olan,her bölümde farklı bir olayın işlendiği 1998 shinichiro watanabe yapımı anime dizi.
  ... wicca
 9. 9.
  -lesson lesson! if you see a stranger; follow him!

  edward'dan özlü değişler.
  1 ... beni siz cildirttiniz
 10. 10.
  müzikleri şahane olan anime serisi.her bölüm bir şarkı adıdır ayrıca.
  ... innocent kiss