1. 1.
  1988 Katsuhiro Otomo yapımı her karesi elle çizilmiş olan bilim kurgu. kurgusu yönünden bir çok filme ilham olduğuna inandığım süper anime...
  ... rocketboy
 2. 2.
  88 yapım oluşu şaşırtan anime, günümüzde pek çok filmde kullanılmıs fikirler olduğundan hayal gücüne 'vay be' dedirtmiyor miyazaki eserlerinde olduğu gibi.
  ... shinobi
 3. 3.
  4 ciltlik mangası vardır.
  1 ... suran
 4. 4.
  yapıldığı dönem itibariyle aşmış,konusuylada kendine hayran bırakan animelerin babası.
  ... wicca
 5. 5.
  http://www.imdb.com/title/tt1134795/

  leonardo dicaprio da varmış.
  ... sex files
 6. 6.
  katsuhiro otomo'nun yazdığı, bir tür distopyadır. 2019 yılındaki neo-tokyo'da geçer hikaye. polis ve hükümet güçlerinin yeraltı örgütlerine karşı mücadelesi ve yaşanan kaosu anlatır.
  1 ... sulizhen
 7. 7.
  anime algısında, hatta daha da ötesi film algısında iki dönem vardır. akira'dan öncesi ve sonrası. şahsen benim için süreç bu şekilde işledi. karakterlerin kurgusu açısından mükemmel bir başyapıt. insanlığın temel sorunlarına dair idealist yaklaşımını başarıyla işlemiş. sonunu bağladığı nokta ise insanları "oha! oha!"ya sürüklüyor. şahsen ben materyalizmden yana olsam da fikrini anlatışını, kaotik cyber-punk ortamını çok sevdim. devrimcilerin yaptıkları eylemlerde açtıkları kızıl bayraklara kadar ilgilimi çekti. o derece yani.
  1 ... kenger
 8. 8.
  (bkz: Akira Kurosawa)
  ... selika
 9. 9.
  çizimleri vay be dedirten, ama izleme konusunda sıkıntılar yaşatan animedir. bir saat zor dayandım, gerisini atlata atlata izledim. çünkü günümüze göre oldukça bayat. konusu, kurgusu çizime göre çok yavan. sadece çizimlerine bakıp izlemek de pek mümkün değil. süper güçlü çocuklar, onu yok etmek isteyen askerler, patlayan binalar, uçuşan motorlar vs. 2 saat boyunca gerçekten sıkıcı. müzikleri ayrı bir demode, animeden soğutur insanı. Felsefesi ayrı, çok çok derin, iyi-kötü dengesi, içindeki çocuğu öldürme... aman "al bu animeyi izle bak şahane" diyenler olursa hemen kaçın oradan.

  bir de alttan alttan mesih inancını vermişler bilim kurgu diyerekten. ilahi ışık, sonsuz evrensel nur, aziz melek çocuklar. kurtar bizi ya mesih! Gün gelecek güneş doğacak olm!
  ... polski
 10. 10.
  (bkz: asa akira)

  aklıma sokayım nereden çağrıştıysa gece gece. sol framede bir akira görünce ampul yandı. *
  1 ... necati bilader