1. 1.
  nba 2004 draftında 76erstarafından 9. sırada seçilen 201cm boyundaki forvet.

  nba 2006 all star çaylaklar maçında mvp seçilmiştir..
  2 ... uieat
 2. 2.
  kontratında bulunan 1 senelik seçeneği kullanacağını açıklayan (buna göre 2008 sonunda ayrılacak 76ers'dan) ve kanımca kariyeri açısından kritik bir hata yapan oyuncu.
  1 ... stockton to malone
 3. 3.
  kariyerinin ilk triple double ını bu sene gerçekleştirebilen zıp-zıp.
  1 ... serander
 4. 4.
  smaç basmak için yaratılmış bir oyuncu.
  1 ... iceberk
 5. 5.
  ıversonun gidişiyle lebron jamesimsi performanslar gösteren zenci.
  1 ... comedia
 6. 6.
  bastığı smacın hakkını sonuna kadar veren 76ers daki artık tek a.i.
  1 ... derkaiser
 7. 7.
  çok yönlü bir oyuncu.oyunun her yönüne katkı yapar,şovu da unutmaz.boyu 201 cm.
  ... innocent kiss
 8. 8.
  2004 nba draftı'nda 9. sıradan philadelphia 76ers tarafından seçilmiştir. şu ana kadar nba'de 6 sezon geçirdi ve oynadığı bütün maçlara ilk 5'te başladı. 2006-2007 sezonu hariç hiçbir maçı kaçırmadı. o sezonda 76 maça çıktı. yani sadece 6 maç kaçırdı nba kariyeri boyunca. bu da sakatlık problemi yaşamadığını gösterir.

  draft edildiği zaman takımın lideri allen iverson'dı ve iguodala onun yanındaki yardımcı oyunculardan sadece biriydi. ama hızlı hücumlardaki etkinliğinin de sayesinde iverson ile çok iyi bir ikili oldular. aslında ikinci planda olmak iguodala için çok daha iyiydi. takımın birinci skor opsiyonu olabilecek türde bir oyun tarzı yok çünkü. ikinci plandayken ribaunt, asist ve top çalma gibi konularda daha faydalı olabiliyor. iverson'un takımdan ayrılmasının ardından zaten takımın liderliğini yapamadığı net bir şekilde görüldü.

  oyunun her yönüne katkı verdiği doğru. mücadele etmekten kesinlikle kaçmıyor. hastalık ve sakatlık nedir bilmiyor. bunlar çok önemli. ama bir süper star değil. takımın skora ihtiyacı olduğu zaman güvenebileceğiniz bir oyuncu değil. zaman zaman maç kazandıran basketler atmasına rağmen bu konuda uzman sayılmaz. zira çok istikrarsız bir şutu var. lige geldiği zaman berbat bir şutu vardı, onu bir nebze geliştirmeyi başardı ama istikrar yakalayamadı. buna ek olarak topu sürekli elinde tutuğu için çok top kaybı yapıyor. son yıllarda top kaybı sayısını da azaltmayı başardı ama tam olarak istenilen seviyede değil henüz. faul çizgisinde de daha iyi olabilir. %75 civarında bir faul yüzdesi var. çok fazla faul çizgisine gittiği de düşünülürse bu yüzdeyi %85 civarına çekerse sayı ortalaması da birkaç sayı artacaktır, çok daha tehlikeli bir oyuncu haline gelecektir.

  2010 nba draftı'nda 2. sıradan draft edilen evan turner'ın iguodala'nın yükünü azaltması bekleniyor. bu seneki draft'ın en önemli 2-3 oyuncusundan biri evan turner. eğer turner beklentileri karşılar da skorda sorumluluk alırsa iguodala çok verimli bir oyuncu haline gelir. sonuçta rakip savunmalar iguodala'ya odaklandığından dolayı çok istikrarsız bir görüntü çiziyordu iguodala. ama turner'ın gelişiyle birlikte daha fazla boş şut bulacaktır. bu da hem şut yüzdesini artırır hem de enerjisini savunmaya saklamasına yardım eder. çünkü hücumda tek opsiyon olduğunda savunmada sıkıntı yaşıyor.
  3 ... tearsofcold
 9. 9.
  fiba 2010'da savunmasiyla on plana cikan oyuncudur. halbuki 76ers'da yildizdir; smac, penetre, son top kullanma vs. hepsini o yapar. bildigin tum hamalligi yapan adam haline gelmistir fiba 2010'da ki bu da onun cok yonlulugunu gosterir. savunacaklara allah yardim etsin.
  ... installer
 10. 10.
  76ers'ın olmazsa olmazı.adı takas dedikodularına karışsa da allen iversondan sonra phily'e gelen en büyük superstardır.aynı zamanda türkiyedeki mcdonalds fiyatlarının ne kadar yüksek olduğunada twitterında dikkat çekmiştir.
  1 -1 ... littleman