1. 1.
  bu sene boston celtics'te oynayacak olan çaylak.
  1 ... 6.4.r.1.$.h
 2. 2.
  celtics'in bu sene başında yaptığı tradeler neticesinde, yıllar yılı elinde biriktirdiği genç yeteneklerden tony allen ile birlikte takımda tek kalan point guard.. bu kadar büyük yıldızları ve beklentileri olan bir takımın dümenini idare edebilecek tecrübe ve yetenekte mi sorularına şu güne kadar cevap vermiştir gösterdiği performansla.. takımdaki görevini çok iyi özümsemiş, egosunu sallamayarak fazla şut kovalamayan, daha çok kevin garnett, paul pierce ve ray allen üçlüsünü oynatmaya çalışan ama sorumluluk almak gereğini gördüğü zaman da şuttan kaçmayan ve en önemli özelliklerinden biri olan teketek savunmayı en iyi şekilde sahaya yansıtıp rakip pg'a sahayı dar eden bir oyun ortaya koymaktadır kendisi bu sezon boston celtics adına.. hızlıdır, atletiktir ve iyi bir pasördür tam celtics'in ihtiyacı olduğu oyun kurucudur.. eğer boston şampiyon olacaksa 5-6 ay sonra bunda big three'nin olduğu kadar rondo ve kendrick perkins'in de payı yadsınmamalıdır..
  4 ... rapper ninja
 3. 3.
  sanırım celtics tarihinin en çok asist yapan 3. oyuncusu oldu dün geceki 16 asistiyle. süper penetreler, cesur dalışlar, mükemmel bir oyun görüşü ve harika asistler. powe'la enfes mi durdular, çok mu yakıştılar sahaya ne?
  1 ... oopps i did it again
 4. 4.
  sevdiğim insan, görev adamı, asist abidesi vs..
  -1 ... birumuzumbileyok
 5. 5.
  9 haziran 2008 boston celtics la lakers macindaki performansını staples centerda da sürdürürse yıldızların arasından sıyrılıp final mvp ödülünü alabilir. leon powe ile beraber maçtaki farkı yaratan adam.
  -2 ... jordan pippen rodman
 6. 6.
  2008 finallerinin son maçında dehşet bir performans göstermiştir. bir önceki maçta döküldekten sonra yeniden ayağa kalkması da ayrıca takdire değer. 6. maç istatistikleri; 21 sayı, 8 asist, 7 ribaunt, 6 top çalma...

  (bkz: hayvansın rıza)
  2 ... dwsa3
 7. 7.
  131-92'lik maçta adeta uçan adam. milletin elinden, avcundan çaldı çaldı durdu topları. kendini aştı adeta ve hakkındaki belki de en sağlam yorumu murat kosova yaptı: rondo'nun daha nba'de ikinci yılı olduğunu çok çabuk unutuyoruz''.
  ... oopps i did it again
 8. 8.
  bu sezonun m.i.p. adayı. hatta aday olmasına gerek yok direk versinler ödülü, paul pierce'den daha etkili bu sezonda.
  -1 ... anything is possible
 9. 9.
  son dallas maçında 19 sayı 15 ribaund ve 14 asist gibi hayvani rakamlarla triple double yapan adam.
  1 ... lynx
 10. 10.
  boyu allen iverson'dan sadece 2 cm uzun olmasına rağmen, rondo, boyunun %80'i kadar zıplayarak smaç çakabilmektedir hem de pivotların üzerinden.
  1 ... cherry no kokimiyoi