bugün

nba da bir takim..
resmi sitesi: http://www.nba.com/nuggets/

an itibariyle barindirdigi oyuncular su sekildedir:

Carmelo Anthony
Earl Boykins
Greg Buckner
Marcus Camby
Francisco Elson
Julius Hodge
DerMarr Johnson
Linas Kleiza
Voshon Lenard
Kenyon Martin
Andre Miller
Eduardo Najera
Nene
Bryon Russell
Earl Watson

koçlari: george karl
(bkz: denver the last dinosaur)
Nba'i ilk takip ettiğimden beri yani yaklaşık 12 senedir tuttuğum takımdır.Allen ıverson transferi uzun zamandır yapılan büyük bir transferdi umarım fiyasko olmaz.
nba bati konferansi northwest grubu takimi. maclarini 19309 kisi kapasiteli pepsi center'da oynayan takimi george karl calistiriyor. takimin yildizlari carmelo anthony ve nba'in süperstarlarından allen iverson dur.
takımın yıldızı earl boykins'tir.
marcus camby en yıldızıdır.
allen iverson, carmelo anthony ve marcus camby ile bu sezon gerçekten güzel işler çıkaran nba takımı.
bu sabahki maçta seattle supersonics'e %60 isabetle 168 sayı atarak sikertmiş takımdır.

http://www.nba.com/games/...o.html?nav=scoreboardhome
allen iverson marcus camby carmelo anthony üçlüsünü play off'lara kalarak bizlere izletmesi gereken takım.
iverson'cuğumun takımı.
kendilerinden hazzetmeyen taraftarların denver thuggets olarak adlandırdığı sokak takımı. eh, pek de haksız sayılmazlar.

(bkz: thug)

(bkz: allen iverson)
(bkz: jr smith)
(bkz: carmelo anthony)
(bkz: kenyon martin)
(bkz: marcus camby)
carmelo anthonynin yerine daha sert oynayan bir 3 numaraya ihtiyacı olan takm. ama melonun yerine george karl gidecek sanki.
marcus camby gibi bir pota altı efsanesini yollamış olan takım.
kaliteli oyunculardan daha çok kaliteli bir yönetime sahip olması gereken bir takım, onu anladık.

takımda tek savunma yapan * ve oldukça kaliteli bir oyuncuyu sadece 2010 draft hakları (2.tur) karşılığında yollamak her yiğidin harcı değil...
takımı temizleme operasyonuna devam etmekte olan takım(tanıma koş).

önce camby'i karşılığında draft hakkı(1.tur bile değil) almayı başararak(!) yollayan yönetim, şimdi de iverson'ı yollamayı başarmıştır. ha bana sorarsanız bu takas denver'a yarar oyun planı olarak da zaten kaybettiğiniz bir sezonda kontratı bitecek olan adamı niye takımdan yollarsınız anlamak mümkün değil.

amaç salary cap temizlemekse iverson'ı yollamak saçma, amaç kuvvetli takım görüntüsünü sürdürmekse camby'i yollamak saçma.

neresinden tutarsanız tutun yönetim aklayamıyor kendini pek. extension imzalamadıysa ki zannetmiyorum, 2010 senesinde melo'yu da tutamaz bu takım denver'da. kısacası denver loser statüsüne geri kavuşuyor diyebiliriz.

özlemiştir zaten bir ara senede 20 maç kazanan takımlarını denverlılar.

ağlarlar şimdi kiki* neredesin baba diye...
türkiye şubeleri açılmıştır, hayırlı olsundur.

şuradan ziyaret edilebilir; http://www.nuggetstr.com
ayrıca şimdi bildiğimiz denver nuggets dışında bir denver nuggets daha vardır ki, onlar da 1949-50 sezonunda tek sezon mücadele etmişler, daha sonra tarihin tozlu raflarına çekilmişlerdir.
bu sezon batı şampiyonu olacağını düşündüğüm, ama cleveland (daha doğrusu lebron james) gavatı yüzünden final şampiyonu olamayacak olan süper takım.
buraya yazıyorum, 2008-2009 sezonunda kesinlikle şampiyon olacaktır.
finale kalamayarak beni utandıran takım.
nba in şu anki en renkli takımı. dövmesi oyuncu neredeyse yok gibidir. hepsi yetenekli ama bir o kadar da problemli oyunculardan oluşur. geçen seneki başarıları tesadüfi değildir ve bu sene daha ileriye gidebilecekleri düşünülmektedir.
kadrosu ile doğru orantılı bir başarı yakalayacağını düşünmediğim takım.

http://sampiyonlukyuzugu....-damgasn-vuran-spurs.html
carmelo'yu super bir paketle knicks'e gonderdikten sonra daha bir takim olmus nba takimidir. melo gittikten ve takima gallinari, chandler ve felton geldikten sonra knicks dusue gecti nuggets yukseliste. bugun de lakers'i keselediler.
Bugün imzaladığı üç oyuncuyla geçen seneki post-Carmelo oyununa devam edeceğini gösteriyor. Nene ile 5 yıllığına 67 milyon dolara anlaştılar ve mavs'ten Rudy Fernandez ile Brewer'ı aldılar. hızlı, bol skorlu basketbola devam demek ki.
nba'de batı konferansı, kuzeybatı grubu'nda yer alan bir takım. şu ana kadar 5 kişinin formasını emekliye ayırmışlardır. bu kişiler:

alex english - 2 numaralı forma

david thompson - 33 numaralı forma

byron beck - 40 numaralı forma

dan issel - 44 numaralı forma

doug moe - 432 numaralı forma *