bugün

2009 nba drafti'nda, oklahoma city thunder tarafından 3. sırada seçilmiştir.
şimdilik ortalarda üçlük atarak görülen kara çocuk.
2010 nba all-star çaylaklar kadrosuna alınmış oyuncu.
26 ağustos 1989 doğumlu basketbolcu. 1,96 boyunda ve 99 kg ağırlığında. şutör guard pozisyonunda oynuyor. draft'ta 3. sırada seçilmesine rağmen beklentileri pek karşılayamadı. ama oklahoma city thunder gibi iyi bir takımda oynamasının mutlaka etkisi var bunda. mesela philadelphia 76ers veya new jersey nets gibi bir takımda müthiş katkı yapabilirdi. şu ana kadar sakalları dışında pek ilginç bir şey gösteremedi. bildiğin hacı sakalı var.
sapsakallıdır.
sürekli 6. adam olarak oynatılsa da bana göre süperyıldız potansiyeli bulunan sakallı guard.

(bkz: fear the beard)
kanımca oklohoma city'nin sahip olduğu en büyük lükslerden birisi. neden mi? harden'in en az 10 maçını canlı izledim bugüne kadar. zaten 2 senedir nbade adam. tüm batıda kenardan gelip onun kadar etki edebilen bir 2 numara olduğunu düşünmüyorum. ha bir de manu ginobili reyiz var. ama adamın misyonu o. zaten göstermelik bir savunma için thabo sefolosha'nın neden ilk 5 başladığını asla anlayamadım o takımda.

şimdi bu abi için söylenen laflar "beklenen patlamayı yapamadı" ve "istikrarsız" idi. bense bu adamda bi işler olduğunu o sakalıyla usame bin laden'e ne kadar benzetirsem benzeteyim ilk görüşte anlamıştım.

bence bu eleştrilerin yapılmasının başlıca sebebi lottery pick olarak, hem de 3. sıradan seçilmiş olmasıydı. baskı büyüktü. e bir de yanına ligin sayı kralı* ve takımın 2. yıldızı olan görece bencil bir point guard* ile oynarken nasıl gösterecekti ki kendini?

ammavelakin kendisini bu playoff'ta çok da iyi kanıtladı eleştirenlere. bilhassa memphis ve dallas serisinde takımı ne zaman ona ihtiyaç duysa 20 saniye top sektirip 4 saniyede isolation oynayan russell westbrook'un aksine, topu eline ne zaman alsa yaratıcı olmaya çalıştı. durant'i dahil etmeye çalıştı. şimdi bunun antitezini düşünen insanlar bana koç scott brooks'da da suç var demesinler. bu adam skorer olmasına rağmen bunu yapabiliyorsa sezon içinde 8 asist ortalamasıyla oynayan bir guard da pekala yapabilmeli. ha brooks adam değil orası ayrı.

sözün özü. ilk 5'i hak eden, oyunu kafasıyla oynayan*, ortalama üstü atlet ve şutör bir swingman'dir. eğer ki birisi -görünen o ki o kişi koç brooks değil- russell westbrook'a topu paylaşmasını söylerse tüm takım bir seviye üste çıkabilir.
bay sakal.
bu sene, "yılın 6. adamı" seçilebilecek olan thunder shooting guard'ı.
yedek kulubesinde bulunduğu sürece koçuna her daim güven veren basketbolcu.
(bkz: nöbetçi basketçi)
Bu sene " Yılın 6. Adamı" ödülü için favori oyuncum olan OKC'nin başarılı 2 numarası. Ayrıca sürekli "Westbrook yerine 1 numara oynasa; Westbrook'ta 2'e kaysa" geyiği yapılan oyuncudur.
dün gece 40 sayı 7 ribaund'la oynamıştır kendileri.
(bkz: the sixth man)
9gag'daki montesi sayesinde şahsımı sandalyelerden sandalyelere düşürmüş adamdır. hem de nutella yerken!

ahahah ben buna gülüyorum ya...

görsel
en iyi 6.adam ödülünü sonuna kadar haketmiştir.
nba'de 2011-2012 sezonunun ''en iyi 6. adamı'' seçilmiştir. beklenildiği gibiydi.

rapçi ablamız trina'nın da sevgilisidir bu basketbolcu abimiz.
kendisi sakallı değildir. sakalından insan çıkmıştır.
Sezon boyunca oyuna tam 60 kez sonradan girmesine rağmen 16,8 sayı ve 4,1 ribaunt ortalamaları tutturarak kendisine verilen ödüşü hak etmiştir.
nba 2012 finallerinin hayal kırıklığı. tüm sezon harika işler yap,en iyi 6. adam seçil ve son seride sıç.
2 ağustos 2012 abd nijerya basketbol maçı'nda tony skinn'in yaptığı crossover sonrasında adeta bileği kırılmıştır. nijerya açısından maçın en iyi anı buydu herhalde.

http://ulu.so/ugl6yb
bu sezonun dwight howard'dan sonra en çok ses getirecek olan takasının baş aktörü.

oklahoma city thunder'ın kendisine sunduğu 4 yıl için 53m$ lık teklifi reddedip maksimum kontrat istemiştir, bunun sonucunda da kendini kevin martin, jeremy lamb ve draft hakları karşılığında houston rockets'te bulmuştur.

edit: harden ile beraber cole aldrich, lazar hayward ve daequan cook'un da houston rockets'e gideceği söylenmekte.
önümüzdeki yıllarda ard arda yüzükler kazanacak efsane olacak bir franchise'i üçün beşin lafını yaparak bırakmıştır. durant ile westbrook kupayı kaldırırken televizyondan izlersin artık harden efendi.
uc kurusun lafini edip kendisine yazik etmistir. onumuzdeki on yilin en basarili olabilecek kadrosunu birakmistir. miaminin sampiyonlugunun ardinda lebronun wade in paradan vazgecmelerinin oldugunu gorememistir.
rockets'a takas olmuş.

keşke üç kuruşun lafını etse, adam maksimum kontrat istemiş ya la. ayrıca westbrook varken durant o yüzüğü nah alır arkadaş. buradan belirteyim istedim.
dananın kuyruğunun kopacağı sezona gelmiştir.

artık canı istediği maçta iyi oynama lüksü kalmadı. arkasında ne durant, ne de westbrook var. bu sezon sonu ya yıldız yada ortalama bir oyuncu olacak.