1. 1.
  nba da bir takim..
  resmi sitesi: http://www.nba.com/mavericks/

  an itibariyle barindirdigi oyuncular su sekildedir:

  Darrell Armstrong
  Erick Dampier
  Marquis Daniels
  DeSagana Diop
  Adrian Griffin
  Devin Harris
  Josh Howard
  Didier Ilunga-Mbenga
  Rawle Marshall
  Dirk Nowitzki
  Pavel Podkolzin
  Josh Powell
  Jerry Stackhouse
  Jason Terry
  Keith Van Horn

  koçlari: Avery Johnson
  2 ... atan alir spor
 2. 2.
  dirk nowitzki için izlenesi nba takımı
  2 ... haznedaroğlu
 3. 3.
  çok değil geçen yıla kadar futbolda real madridya da ülkemizden örnek vermek gerekirse fenarbahçe gibi yıldızlara dayalı, savunma ve takım oyunundan ziyade skora ve şova yönelik bir basketbol felsefesi olan takımdı mavericks. ama sonra, yanılmıyorsam geçen sezonun sonları doğru emektar koç don nelsontakımı daha iyi yönettiği gerekçesiyle head cochluk görevini asistanı avery johnson'a devretti. Bu değişiklikle birlikte takımın oyun anlayışı da değişti ve dallas bir detroit ya da san antonio kadar olmasa da ligin önde gelen savunmacı ve mücadeleci takımları arasındaki yerini zaman içinde aldı. aslında bu halen devam eden bir süreç, gün geçtikçe savunmalarını sertleştiriyorlar. Nowitzki liderliğinde dallas, bu sezon olmasa bile önümüzdeki sezon şampiyonluğun en güçlü adaylarından olacak gibi görünüyor. Bu sezon da onlardan en azından bir konferans finali bekliyorum.
  ... profesor bonbon
 4. 4.
  nba nın göze en çok zevk veren sayılı takımlarından birsi...uzun yıllar istikrar sağlıyamamış ancak 3 krallar zamanında(nash,dirk,finley) ortalığa korku salmış aynı dönemler dinamik offens felsefesini nba'da en iyi taşımış takım...nash gitti finley gitti,takım batıcak derken şu an şampiyonluğa oynuyorlar...tabi bunda en büyük pay,dünyanın (bence)en iyive çok yönlü uzun forveti nowitzki'nin...hala nba nın en korkulan takımlarındandır dallas
  ... d@nte
 5. 5.
  Genc bir koc,cılgın bir takım sahibi,tek kelimeyle mükemmel bir oyuncuya sahip, bu sezon cok formda olan,playoff ilk serisinde memphisi süpüren,bence san antoino'yada aynı tarifeyi uygulayabilecek kadar iyi ve cılgın bir takım..ah bide nash gitmeseydi..
  ... clasura
 6. 6.
  bu gece * saat 03:00de ntv den naklen izleyeceğimiz maçta seriyi 4-2 yaparak nba finalini oynamasını umuyorum. finalde de mvp de hakkı yenen nowitzki nin shaq ın eline vermesini istiyorum
  1 ... juansebastianveron
 7. 7.
  05/06 sezonu batı final serisinde suns ı 4-2 gecerek nba finalinde heat ın rakibi olan takım.dırk ve arkadasları yuzuge bi adım daha yaklastılar.ancak onlerinde sampiyonluga cok kararlı shaq lı wade li miamı engeli var.
  ... jordan
 8. 8.
  bir maç daha kaybederse nba şampiyonluğunu miami heat'e armağan edecek takım.*
  ... altan
 9. 9.
  2-0 dan 2-3 mağlup duruma düşmüş ve birçok bahisseverleri hayak kırıklığına uğratmış takım.
  ... haznedaroğlu
 10. 10.
  marquis daniels ı verip austin croshere ı alan * görünüşe bakılırsa özlenilen şampiyonluğu kazanmak için dirk nowitzki nin yine insan olmadığını göstermesi gereken nba deki favori takımım.
  1 ... hipernova