bugün

izmir in en sosyetik muhiti...
iskele karsısında sarap icilesi yer.
gençlik mekanı...
huzur buldugum yer. (bkz: kordon)
olimpik alsancak havuzu vardır burada zamanında yüzmüşlüğüm de olmuştu güzel yerdir.
alsancak da genç olanlar bilir ki TS(ties şeklinde okunmalıdır) isimli sokak piyasa mekanıdır oraların.bu caddenin adının neredn geldiği hakkında iki rivayet vardır 1.three street 2.talatpaşa street...
ramazan ayında oglen sahilde bira içilecek nadir mekanlardan.
folloşlu, jigololu, gayli, mercedeslili, tinercili, falcılı alem çorbası. altını kapatmalı. kaynadı çünkü.
izmir de fenerbahce nin sampiyonlugunun kutlanacagı en iyi yer....
bir bayrak firması.
gençlerin çoğunlkukta olduğu ve kendini yabancı hissetmedğin birkaç yerden biri izmir'in istiklal'i dienlerde var
kordon'unda çimlere uzanılası, kıbrıs şehitliği caddesi'ndeki rock barlara girilesi izmir 'in güzel ilçesi. adım başı rocker , gothic hatun görülmesi normal bir mekandır ki kıbrıs şehitliği caddesi istiklal caddesini anımsatır.
izmir'e otobüsle geldiğinizde sizi kaplayacak olan hayal kırıklıgını atabileceginiz en iyi izmir mekanı...özellikle cumartesi günlerinde tadına doyum olmaz alsancak'ın.
kordonun çimlerinde bir bira attıktan sonra barlara kapağı atıp sabahlara kadar tepinilesi ve o kafayla kıbrıs şehitlerinde sabaha kadar bekleyen kokoreçide kendine gelip eve kadar ne geceydi be nidalarıyla sağa sola savrulanabilen mekan
inaılmaz şehir izmir in inanılmaz semti alsancak.insana buram buram huzur ve enerji veren bir havası vardır.gitmek lazımdır gezmek lazımdır.*
izmir'in beyoğlusu.her telden calar.
dershanelerin mekanı. izmir'in popüler semti. sosyetenin uğrak yeri. denizin en muhteşem görüntüsü. garıyla, vapuruyla her şeyiyle ayrı bir güzel semt.
bence izmir'in nişantaşı'sı. özellikle bazı bölgeleri.

(bkz: plaza)
(bkz: starbucks)
günün her saatinde kalabalık olan izmir semti. izmiri yeni kazanan üniversite öğrencilerinin bir kez görünce bir daha da kopamadığı semttir.
istanbul'da okuduğum süre zarfında (hâlâ) ;
seneye izmir'den taşınacağımız zaman ;

özlediğim ve özleyeceğim yerdir... kıbrıs şehitleriyle, kordonuyla, barlarıyla, cafeleriyle....
içerisinde bulundurduğu kıbrıs şehitleri caddesi gezilmeye değerdir.
izmirin en gözde mekanlarının bulunduğu vapur iskelelerinin olması nediniyle ulaşımın rahat olduğu dersanelerin bulunduğu her daim kalabalık olan ve insana farklı bi yerlerde oldunu hissettiren bi semti
zamanla bozulmaya yüz tutan, rocker diye kendince bir terim oluşturan bir toplulun dolduğu, mor etek damalı pantalon vs. kıyafetler ile ortalıkta dolanan kız ve erkeklerden oluşmasına rağmen izmirin dışarı çıkılası en düzgün yeridir. en azından keko sayısı oldukça azdır. her ne kadar özentisi bol olsada.
tikilerin merkezi haline gelmis izmirin en guzel semtlerinden biri.

(bkz: kibris sehitleri)

(bkz: kordon)
bır zamanlar ızmır'ın en guzel semtı ıken becerıksız kamu ıdarecılerı ve yerel polıtıkacılar ve hatta izmirliler sayesınde tınercıye,donmeye,ayyasa mekan edılen semt.