bugün

kıbrıs şehitleri ve kordon'a yakın bölümünde otel fiyatlarının 4500 - 5000 civarında olduğu elit semt. daha uygun fiyata butik ya da apart oteller de bulunabiliyor.
iki yönden geçen güzelliğiyle ünlü kadınların baş döndürdüğü semt. insan kime aşık olacağını şaşırır mı ? alsancak' ta ise şaşırır.
yeni türkü' nün fırtına adlı şarkısında geçtiği gibi; '' denizlere çıkar sokakları ''ı.
sağolsun arkadaşlar buradaki büyük bir otelden rezervasyon yapmışlar işlerimiz için seyahatimize istinaden konaklamamız için...ama arkadaş anladık üst düzey yöneticiyiz ona göre yerde kalırız illa ki ama bu mekanda bir yerde kalırsa insan 2 günden fazla kalırsa bu manzara ve havada alkolik olur ya.
izmir'in merkezi ufak. Bu yüzden insanların gidip gezeceği yerler kısıtlı. O yüzden çoğunluk alsancak'ta takılıyor. istanbul'da yaşayanlar için eh işte bir yer alsancak. Sevgi yolundaki kafe ve barlara takılabilir ya da alışveriş yapabilirsiniz.
izmir'in merkezi ve lüks semtlerindendir.
Götüm gibi afedersiniz. Kendini marjinal hissetmek isteyenlerin sık, arkadaşlariyla buluşacağı zaman uğrayan insanların seyrek, benim gibi karacaya geldiği zaman denizin önünde oturup film saatini bekleyenlerin daha da seyrek geldiği bir yer. insanlar neden bu kadar bayılıyor anlamıyorum.
Çimenlerde son oturusumuzda denyonun biri yeni açılan barda ücret ödemeden "açılış" olduğu için icmemizi önermiş,kendisini izlerken sadece ve sadece kız gruplarına sorduğunu gözlemledik.
Damsız erkekler giremez,ama beş milyon tane kız olsun hatta parasını onlar versin sıkıntı yok düşüncesi tam komedi.
kıbrıs'ta da aynı isimli bir belediye mevcuttur. girne'ye bağlıdır.
kordon boyunca kafe ve restaurantların bulunduğu elit semt.
Konaktan gidince yüzyıl medeniyet atlatan semt.
Öğlen ve akşam vakitlerinde güzel kız sağanağı yaşanan lüks izmir semti.
maalesef artık can sağlığını koruyarak çimlerde oturmanın çok zor olduğu izmir'in güzide yeri. cayır cayır telefon çalınıyor, sokaklarda yatan insanlar var ve polis-bekçi bi kaç tur atmak dışında pek müdahil olmuyor. aman diyeyim çimlerde otururken (ki bu havalarda zor ama) telefonu cebimden çıkarayım demeyin.
Kıbrıs sehitlerinde yemeğini yiyip, biranı kapıp kordona cimlere oturabildigin bir semt. Gidenlerin yüzde 80 i bunu yapar anlaşmış gibi.
kenar mahalleyle burjuvanın harmanlandığı bir yer. Dışardan yabancıya güzel olsa da ara sokaktan nedense geçmezler.
Konak/izmir.
iç organlarını seven bu gece oraya gitmesin.
Hayvan gibi dolandırıcı barındıran yer.
Özellikle bi çocuk var fidan satıyorum ayağına milleti s.kiyor. almayın gidin fidanı kendiniz dikin. Aylar önce de denk gelmiştim bin fidan satmaya çalışıyorum diyordu. Hayati yalan ibnenin bu seferkinde de kadıköy den geliyorum diyor.
izmirin izmir oldugu yer. Türkiyenin en güzel kızlarını görebileceğiniz kordon izmirln dünyanın belli başlı sehirleri ile yarışan semti.

Osmanlı döneminin levanten aileleri buraların yerlileridir. Sokakta türkçe konuşan kadarda yabancı dil konuşan insanlara rastlanır. Kucuk avrupa da denilebilir.

Travesti gece hayati hayat kadini kavramlaei ise alsancaktan ayri bornova sokagi denilen yerdedir itibar etmeyiniz.
bunu söylemiştim bi kez daha soylicem. orada gün batımını görünce izmirde olmam gerektiğini anlamıştım. her gördüğümde ilk sefer gibi olurum. gözlerim dolu dolu..
izmir'in en sevilen yeri. anilarla dolu oldugu icin ilk sirada.
Cimlerinde bira icmesi ozlenendir. Birkac gun sonra kavusacagim.
Şimdi gavur ami gibi yaniyodur. Anketci ve dolandırıcı pezevenkler de 2 saat sonra gezinmeye baslar.
Hiç gidilmez şimdi.
iki bomba iki kahve. sahilde çimlere yayılıp en yakın arkadaşla gıybetin hakkının verildiği yerdir. Ne gündüz ne akşam. Akşamüstü harikadır.
Birleşmiş milletler gibi her tipten insan barındırır.. Cafe, Bar ve Meyhaneleri yılın her günü dolu. Giyim mağazaları pahalı, Yemek satılan yerler pek lezzetli değil..

gözlemlediğim berberleri de iyi değil başka semtleri tercih etmek gerek..

Kıbrıs Şehitlerinde Kalabalık Meyhane var işletmecisi Pala bıyıklıya " sana Atatürk Anahtarlığı hediye edenin selamı var" derseniz Fazladan meze de gelir haberiniz olsun.
izmir körfezi'nin kıyısında bulunan güzel bir izmir semti. manzarası göz kamaştırır, huzur buldurur.
güncel Önemli Başlıklar