bugün

entry'ler (63)

whatsapp

isteyenin arama özelliğini aktif edebileceğim uygulama.

not: iphone'larda aktif edilemiyor. android telefonlarda geçerli. onda da son sürüme güncellenmiş olanlar sadece.

whatsapp

itina ile aktif edilir.

hz t'ye teşekkürleri bir borç bilirim.
not: gelen aramayı açmanız gerekmekte en az 1 saniyelik bir aramadan sonra aktif oluyor.

whatsapp sesli arama

(bkz: ara beni pulla beni)

şakirt muhabbetindeki anne bacı eşiği

hemen anneyi bacıyı karıştırırlar ki söyledikleri etkili olsun. ama demezler ki türban takmadı diye "annenin yüzüne kezzap atsalar iyi mi olur ha mübarek kardeş ?" veya demezler ki gönül bu bacısı birine aşık oldu diye "bacını falakaya yatırsalar, odaya kapatsalar, belki de sevdiği ile buluştu diye öldürseler iyi mi olur ha kardeş ?"

her alkol alan sikişiyor onlara göre mnskymm. her zina yapan anne sikiyor mnskym.

(bkz: bütün şakirtler bir melektir yavrum)

fenerbahçe yi başarılarından dolayı tebrik ederiz

olması gerekendir. helal olsundur.

incitmek

(bkz: incinmek)

fenerbahçe

avrupada bir kupa almaya yaklaşmış oldukları için çok büyük heycan yapıp ortalığı ayağa kaldırmaları* bana, avrupa veya dünyada her sene bir kupa kazanan rakipleri karşısında ne kadar ezildiklerini ve nasıl bir kuyruk acılarının olduğunu anımsatıyor.
tabi ki gönlümüz sarı meleklerden* yana*. o ayrı

galatasaray taraftarı

bu gün adına yakışanı yapamamışlardır.
hani herkes gider biz kalırdık?
keşke bu gün o türbünler boş olsaydı...

pringles

disko kralı ile ilgili hislerime tercüman olmuş yazar. entry'si gerçekten güzel ancak entry'sini " (bkz: fuck to popülarite)" diye bitirmiş, şahsımı gülümsetmiştir..

sigaraya yeni yine yeniden zam gelmesi

tütün mamüllerinden alınan özel tüketim vergisi tutarlarının yeni yılda artırılması öngörülüyor. kırsal motorin ile euro dieselin vergisinin de önümüzdeki dönemde birbirine yaklaştırılması üzerinde duruluyor.

maliye bakanı mehmet şimşek’in de tbmm plan ve bütçe komisyonunda 2010 merkezi yönetim bütçesinin tümü üzerindeki görüşmeler sırasında, bazı ürünlerde ötv artışı olabileceğini dile getirmesinin ardından gözler maliye bakanlığına çevrildi.

aa muhabirine açıklamalarda bulunan bakanlık bürokratları, bu yıl tütün mamüllerinden 11 milyar 950 milyon 877 bin lira ötv alınmasının öngörüldüğünü, ancak bu rakamın yıl sonunda 11 milyar 599 milyon 164 bin lira olarak gerçekleşeceğinin tahmin edildiğini belirtti.

2010 bütçesinde tütün mamüllerinden 16 milyar 417 milyon 469 bin lira ötv geliri hedeflendiğine dikkat çeken maliye bürokratları, şu değerlendirmede bulundu:

“2010’da tütün mamüllerinden alınan ötv’de bu yılın gerçekleşme tahminine göre yüzde 41,5’luk bir artış söz konusu. bu şartlarda tütün mamüllerinin özel tüketim vergisinde bir artış kaçınılmaz. bu artışın bir defada mı, yoksa 2 aşamada mı yapılacağı henüz belli değil. ancak, yıl içinde öngörülen gelir rakamına ulaşılabilmesi için bunun geciktirilmemesi gerekiyor.

şu aşamada tütün mamüllerine ne kadar ötv artışı geleceği konusunda bir netlik bulunmuyor. biz, rakamları ortaya koyar, sayın bakana sunarız. sonuçta bu siyasi iradenin kararına bağlı. tütün mamüllerine ötv zammı konusunda son sözü bakanlar kurulu söyleyecek.”

halen sigaralar üzerinde yüzde 58, puro ve sigarillolar üzerinde yüzde 30 oranında nispi ötv bulunuyor. sigara ve diğer tütün mamulleri üzerindeki asgari maktu özel tüketim vergisi tutarı ise 0,1025 olarak belirleniyor. buna göre, sigaradan paket başına 2,05 lira asgari maktu ötv alınıyor.

sigaradan 41,2 milyar liralik gelir

öte yandan tütün mamullerinden son 4 yılda bu yılki gerçekleşme beklentisiyle birlikte 41 milyar 164 milyon 538 bin liralık ötv geliri elde edilmiş olacak. kdv geliri de dahil edildiğinde söz konusu rakam çok daha yukarı seviyelere çıkacak.

bigpara.ekolay.net'ten alıntı

------

yani marlboro'ya 1,6 tl
camel'a 1,3 tl
winston'a 1,1 tl lik zam gündemde.

ezel

bugün yeni bölümü değil, kolaj bölümü yayınlanan dizi.

borçka

(bkz: bershka) *

ev temizliği sırasında bulunabilecek şeyler

(bkz: ölü akrep)

izmir kadifekale deki türk bayrağı

nerdeyse izmirin her yerinden görülebilecek kadar büyük olan özgürlüğümüzün ve birliğimizin kadife kaleden tüm izmire duyurulduğu Türk Bayrağı.

tükenmez kalem

tükenmez kalem değilde eninde sonunda tükenecek kalem seklinde anılması gereken kalem

her sabah bugün ders çalışcam diye uyanmak

sabah kalkılır ardından kahvaltı yapılır hava güzelse bide dışarı cıkılır eve gelirsin yorulmuşsundur bide üstünde banyo yapılırsa tam bir muşmulaya dönersin ve tabiki çalışmak yarına kalır...

cry me a river

intikam adına yapılmış bi şarkı klibi,kendisi hoştur

saat 1 de sevinc te

alsancakta kişilerin birbirlerini aramaya çaba sarfetmemeleri için belirlenen kliseleşmiş nokta

pazar sabahı

öğlene doğru ailen tarafından uyandırılmak zorunda kalırsın zora yavaşça kalkar ve içeri gidersin önünde müthiş bi kahvaltı ve hemen yumulursun bi yandan gazete diğer yandan sohbet,portakal suyu ve çay daha sonra yarınki herhangi bi sınav aklına gelir ve onun verdiği stresle içeri gider keşke bi gün daha olsaydı diye düşünürsün böylece pazar günün bitmiş olur...

yağmur yağarken bilerek ıslanmak

zevklidir ama sonuna katlandığın sürece kendini o an süper hissedersin ama akşam evde 40 derece ateşle yatarsın