bugün

fethullah gülen cemaatine yakınlığı ile bilinen bugün gazetesinin sahibidir.

bugün gazetesinin yanı sıra koza davetiylerinin, bergama'daki türkiye'nin kritik ve bir o kadar da gözde altın madeninin sahibi, Türkiye'de onlarca yerde altın arama ve çıkarma iznine sahip.

gazetisi bugün ün bedava olarak halka dağıtılması; bunun dışında daha şaşırtıcı olanı taraflı haberlerin gazetede yer alması, tuncay özkan ın istanbul cumhuriyet mitingindeki konnuşmaları ardından daha da sıklaşmış.

gazete basın yoluyla sataşmalara devam etmiştir. tabii bu durumda gazetenin hem bedava hemde yanlı olarak halka arzı biraz şaşırtıcı.

biraz daha derinlere gidersek bir günde üretilen gazetenin giderlerini hesaplamak mümkün olmayabilir. peki bedava dağitılan gazetelerin parası kimin cebinden çıkmakta?
bergama da altın işleten koza şirketler grubunun başkanı ve fettulah gülen dostu.
kanalturk'un yeni sahibi.

http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=168807
(bkz: hamdi akın ipek)

fethullah gülen in iki numaralı adamı olup, kanaltürk ün yeni patronu olan şahıs.
ankara'da ted ve ingiltere'De ekonomi okuyan şahsiyet. daha ne olsun? helal olsun.
genç yaşına rağmen oldukça zengin bir iş adamı. üstelik sıfırdan başlamış.
kanaltürk'ü alması ile meşhur olmuş, gündeme oturmuş işadamı, kanaltürk öncesi tanıyanı yoktu sözlükte sanırım.
zamanında "bu davetiye işinde iyi para var hacı, kaçırma derim" şeklinde kendisine akıl verdiğim adam. nerden nereye.
star tv'nin yeni patronudur.

(bkz: hayırlı olsun)
sanıldığı gibi sıfırdan başlamamış aileden devraldığını, arkasına bir takım gücler alarak geliştirmiş, yakın zamanda adını sık duyacağımız müstakbel medya patronudur. *
marmariste keyland isimli oteli de bu yıl hizmete girecektir.
fethullah gülen cemaati ile yakınlığı olduğu iddia edilen medya patronu işadamı.
kanaltürk tv, bugün tv, kanaltürk radyo, ve bugün gazetesi kendisine aittir.
Cemaatci ikiyüzlülüğünün en güzel örneğini bu adama verilen tepkilerle ölçebilirsiniz.Bir başka iş adamının yürütme ve yargıya takılmasına eee nolmuş zaten zenginler çaldılar ne zamanlaması kardeşim var mı yok mu diyen hatta bak ya malı biriktirmişler bu servet nasıl oldu diyecek adamlar ooooo hükümete ters gitti diye yaptı diyorlar.evet güzel kardeşim öyle zamanlama demek ki manidar olabiliyormuş.işinize geldiğinde nasılda kavrıyorsunuz gelmediğinde nede saflaşıp anlamazlıktan geliyor ispat et ne alaka manidarmış filan diyorsunuz.ikiyüzlülük tespitine konu olmuştur vesselam.
The Cemaat medyasına karşı Allah Allah şeklinde savaş veren Sabah gazetesi, the cemaate medyasını vakfeden bu işadamının Ankara'ya bir saray yaptırmakta olduğunu manşetten işte böyle ilan etmiş:
http://galeri.uludagsozlu.../r/ak%C4%B1n-ipek-569297/

Manşetten ima edilen şey şu:
Bu saray, Fethullah Gülen için yaptırılıyor...
ipek üniversitesi'ni de kurmuştur.
madeni koza altınkapatılınca ayda 10.000.000 dolar zarar eden kişi. herkese fani dünyayı anlatan Fethullah hocanın dünya malı zengini adamı.
söyledikleri gayet güzel ve mantıklı ha bu arada yeni imajıyla zor tanıdım kendisini yahu o bıyık ne akın:)

https://www.zaman.com.tr/...-bizi-uzuyor_2261439.html
Zenginliği çok kiskanilan, parasıyla gazete ve tv satın alabilen adam.
çok temiz bi insanmış, attığı adımları dikkatli atmış..minarecisin altı üstü..elbette öğrenmişsindir kılıf hazırlamayı..
biraz önce istanbul yolu'ndaki şirketlerinin önünde ganimet kadar polis arabaları vardı ya la. bu adam naptı acaba.
sırada aydın doğan var.

eyy paraleller korkun yüce liderimiz hz tayyip'ten!!!
fetö terör örgütünün finansmanı ile suçlanan şirket. iddialar yüzünden ofisleri basılmış. allah ülkemizde terör örgütlerine finansal veya hertürlü destek veren kim varsa belasını versin.

(bkz: los pollos hermanos)
breaking bad dizisinde los pollos hermanos restoran zinciri adı altında uyuşturucu dağıtım ve aklaması yapıyordu. onu hatırlattı bana.

akın ipek'i de gus fring'e benzetiyorum haliyle. gus frind de temiz yüzlü bir amcamızdı.
(bkz: Fuat Avni)
(bkz: ben demiştim)
Dün yediğin hurmalar bugün götünü tırmalar.cemaat ve akp kucak kucağa gelirken bunlar servetlerine servet katıyorlardı. Medyalarından da Ergenekon sanıklarına salyalar saçılıyordu. Ne diyorlardı " hukuki süreç işlesin".şimdi bu feveran niye? Bırakın hukuki süreç işlesin!.iş adamı.
evet kendisi cemaatçidir ve bu yüzden başına gelenler için çoğu insan "oh olsun" diyecektir.

yalnız bugün kanaltürk'e, bugün tv'ye operasyon düzenleyenlerin yarın cnn türk'e, kanal d'ye (genel olarak doğan medya grubu'na) ve hatta halk tv ve ulusal kanal'a operasyon düzenleme ihtimali hiç de az değildir. o yüzden martin niemöller'i buradan saygıyla anıyorum.