bugün

öngörü yeteneği pek bi gelişmiş olan zatın iddia ettiği konuda haklı çıktığında karşısındakine söylediği cümle.
ukala insanın besmelesi.
sürekli konusan ama asla yapmayan insanın sloganı.
hiç kimsenin, karşısındakinden duymak istemeyeceği gereksiz cümle, olay artık bitmiştir ve bunun üzerine yorum yaparak insanı kızdırmak, bunu kafasına kakmak yazıktır, zinhar günahtır, böyleleri toplumdan dışlanmalıdır. *
(bkz: şerefsizim benim aklıma gelmişti)
tam tersi, bazı sonuçları önceden görebilen - öngörü sahibi- ya da sözkonusu olayın sonuçlarından oldukça emin olabilen bünyelerin vakti zamanında diğer bireyleri uyarmaları ancak ciddiye alınmamalrı sonucunda da söylenebilen cümle.Nettir, ukaladır ama ciddiye alınmayan tecrübe sahibi insan açısından da "hahh beter olun" nidalarıyla karşılanabilecek sözlerdir.
bir izzet yıldızhan şarkısı.

sözleri;

Ferhat dağlar deldi
Mecnun çöl aştı
Sevginin gücüne herkes inansın
Kerem Aslı için azmı dolaştı
Bülbüller çok yandı güllerde yansın
Madem ki hislerim senle anlamsız
Artık bu şehirde durmam imkansız
Kaybetmeden kıymet bilmezmiş insan
şimdi bensizliğe sen yan imansız
Ben demiştim

Yakaram bu şehri
içerem bu zehri
Bir daha da dönmem söylemiştim
Ben demiştim

Sensiz yaşayamam bu elde duramam
Ben sensiz olamam söylemiştim

Gönlümü okşayıp çalsaydın keşke
Bir ömür benimle olsaydın keşke
Gururda ısrarın ne anlamı var
Bir ömür benimle kalsaydın keşke
Madem ki hislerim senle anlamsız
Artık bu şehirde durmam imkansız
Kaybetmeden kıymet bilmezmiş insan
Şimde bensizliğe sen yan imansız
nostradamus'un kendini sağlaması.
ortalama bir asker emeklisinin özellikle emekli oldum artık bir işe yaramıyorum tribine girmiş subay emeklilerinin bir manifesto olarak kullandıkları slogan... ikinci en önemli manifestoları "bırak o öle yapılmaz! bilmiyorsun sen!"
şu aralar pek bi duyulacak laftır.
ego ile doğru, empati ile ters ortantili söz öbeği...
"Ben demiştim" lafı dile kolay ama yüreğe ağır. Pişmanlık taşımaz, karşısındakinin pişman olması gerektiğini yüzüne vurur sadece. Çünkü dost, acı söyler.

Yine de söylediğiniz kişi eğer işi pişkinliğe vurmuyorsa çok şanslısınız. Küçük bir şüpheyle de olsa, size hak verdiğini hissedersiniz. Ama herşeye rağmen, neticeye bakınca kalpler kırık olarak kalmıştır. Herşeye rağmen gülünmesi gereken hayata bir acı hatıra daha bırakmışsınızdır. Bu hatıralar, harita olup size geleceği gösterir. Mutlu olmak gerek bu yüzden.

Geriye bakınca kötü şeylerin bile bir iyi tarafı olduğunu görmek huzur veriyor insana. Benim gibi, geceleri uyumamayı, kaderin oyunu olarak, alışkanlık haline getirmemişseniz, rahatça uyursunuz. Pişmanlık, şüphe, keder... Bunlar, insanı bitiren şeyler. Bir virüs gibi yayılır; onun için bir an önce kurtulmalıdır. - Sanırım "Ferrarisini Satan Bilge"de de okumuştum böyle bir şey -.

Ben, başkasına derim; başkası, benim hatalarımı hatırlatır. Sürüp gider.
bir pessimistin zafer cigligidir.
(bkz: dedim sana)
beşinci nesil çaylak. * ben demiştim.
Sayfalar yeter mi bilmem bu lafı duyduğumda içimdeki oluşumları tarif etmeye. sayfalar yetse de kelime dağarcığım yetmez onu biliyorum hatta eminim. bir tercihin hayatımı bilen bir insan için , doğuracağı sonuclar kaç tane olabilir ki. milyon tane olasılığa inanmam ben. o da bilir işte. olabilecek herşeyi söyler. sağol dostum işin bitti, çekil şimdi. o olasılıklardan biri gerçekleşince de tepeme dikilir " ben sana demiştim" iyi bok yedin. mutlu musun şimdi. rahat rahat otur koltuğunda, ilişme bana. sırf bu sözü söylemek için hazırolda bekleyen insanlar tanıdım ben. " ben sana demiştim" demiştim demen de kötü, söylemiştim de demiştim ne demek. biz de fasulye ayıklamadık bu yaşa kadar, her tercihten önce olasılık hesaplarını önüme alıp risk analizi yapabilecek kadar zamanım da yok. yok yok ben sana demiştim.
sinir bozan cümle söyleyen kisi, sürekli iddia cabasında olan kisi,dövülmelidir.
entrylerini okunamaz bir hale getirmek icin double space teknigini kullanan yazar. bok mu var neden double space kullaniyorsun sorusunu birinin sormasi gerekecek sanirim.
an itibari ile birlikte gezem şerefine nail olduğum mümtaz kişilik.
kendisi sözlükteki en kaliteli yazarlardan olmasına rağmen henüz kadri bilinmeyen yazar.
iyiki varsın kişisi.
nilay dorsa ile aralari bozuk olan yazar.
Bosver simdi muhattab olmaya degmez.
artık şu şekilde kullanılan ben demiştim cümlesidir. "Ben demiştim demeyi sevmem ama BEN DEMiŞTiM"
babadan duyulduğu vakit, hakikaten can acıtan cümle.
genellikle bir ebeveyn sözüdür. ve çoğunlukla haklı çıkarlar ve bu sözle karşılaşırsın.lanet bir durumdur.
bütün akp sempatizanları ve f tipi örgütün içine dahil olmuş bilinçsizlere sık sık söylenen söz.

bu zatı muhteremlere; "istanbul'da alt yapı çok büyük bir problem, en küçük bir doğal afette çok ciddi can kayıpları olabilir. akp bu coğrafyada emperyalizmin uşağıdır. amaçları dini kullanarak zenginleşmekve halkı köle haline getirmektir. amerikan kuklalarıdır..." dendi ama ısrarla dinlemediler. sonuçlar gün yüzüne hızla gün yüzüne çıkıyor. doğal olarak ta aklı başında selim ve aciz insanlar sadece "ben demiştim!" diyebiliyor. ancak hala bir sürü bu çarktan nemalanan çanak yalayıcı kanlarının son damlasına kadar bu adamları savunmaya devam ediyor. başlarına gelecekleri biliyorlar.

(bkz: sosyalist devrimden sonra türkiye de yapılacaklar)
(bkz: 4 s kuralı)
üç yıl önce;''dağda gezeceklerine düz ovaya inip siyaset yapsınlar'' diyen mehmet ağar ''ben dediğim zaman türkiye arkamda dursaydı bu iş çoktan biterdi''diyerek haklılığını göstermek istemiştir.