1. 1.
  of'un rus işgalinden kurtulduğu gündür. her yıl bu gün çeşitli etkinliklerle kutlanmakta. ancak bu kurtuluşun rusya'da gerçekleşen bolşevik ihtilali sonucu rusların zorunlu çekilişine bağlı olması insanın çoşkuyla kutlama yapmasına engel teşkil ediyor biraz.

  bu kutlanan kurtuluş günleriyle ilgili bir de anı var. savaşı görmüş olan yaşlı bir ofluyu başından geçenleri anlatması için stadyumda kutlanmakta olan kurtuluş günü törenlerine çağırırlar... amca ise mikrofonun elinden hızla alınmasına neden olan sözlerine şöyle başlar: "baktık ruslar geleyi, biz bi kaçayruk, bi kaçayruk..."*
  5 -1 ... selenge
 2. 2.
  gün bu gündür
  2 ... lezard
 3. 3.
  (bkz: 28 şubat 1997)
  (bkz: 28 şubat süreci)
  3 ... italiano
 4. 4.
  bir nevi küçük ihtilal olup, maksadı ne olursa olsun ülkemizi kırk yıl geri götüren olayların yaşadığı kara gündür.
  8 -9 ... fewzi1907
 5. 5.
  her ihtilal gibi masum sebeplere dayandırılmaya çalışılsa da hiçbir masum yanı olmayan eylemdir. her ihtilalde 15 yılını kaybeden ülkemiz bu ihtilalle o kadar kaybetmese de baya birşeyler kaybetmiştir. herzamanki gibi amaç kaybedilen koltuklardır. ülke geri gitmiş kimin umurunda? aynı kişiler değil miydi şartlar olgunlaşmalı diyerek memleketin binlerce gencinin birbirini kırmasına müsade eden. sonra da bir gecede bütün olayları bitiren düdüğü çalan?
  6 -1 ... palta
 6. 6.
  'regüler' şubat'ın son günü.
  2 ... cryptic
 7. 7.
  başroldekiler için

  (bkz: çevik bir)
  (bkz: süleyman demirel)
  (bkz: necmettin erbakan)
  (bkz: erol özkasnak)
  (bkz: güven erkaya)
  1 -1 ... giray
 8. 8.
  t.b.m.m.'nde meralar kanununun kabul edildiği gündür.
  1 ... esprimakinasi
 9. 9.
  ülkenin başına çöreklenmiş zihniyetin* ülkeyi ortaçağ karanlığına götürmek istemesine karşılık, bizi sadece 40 yıl geriye götürmüşse hayırlı olmuş darbedir.
  12 -16 ... shalamar
 10. 10.
  adını bile anmak istemediğimiz, tarihimize kara bir leke olarak yazılan, gündemimizin % 90' ını boş yere irtica var diye meşgul etmemize yol açan tarihimizin en gereksiz post modern darbesi.
  4 -7 ... crazyever