bugün

sevdiği entry'ler

yunanistan bizden çalsa rahatsız olmayacağınız şey

Türk olmayan bütün unsurlar.

sözlük yazarlarının yalnızlık seviyesi

Kafa dengi insan yok olduğum yerde ineklerle falan konuşuyorum bir saat her gün zaman ayırıyorum kendilerine iyi de oluyor.

ilimde gelişmek yerine silaha yatırım yapn ülkeler

--spoiler--
ilim kurtarır.

silah ise öldürür.
--spoiler--

Çok güzel, çok insanca ama bir o kadar da safça bir tespit. Senin bugün kullandığın hiçbi şey yok ki, işin en başında askeri amaçlarla kullanılmamış olsun...kulaklıktan, dokunmatik ekrana kadar herşeyi "savaş " amaçlı buldular...kullandığın dayanıklı lastikleri...250 km yapabilen dizel motoru...

Havacılık tarihini değiştiren jumbo jetin "babası " bile b17 diil mi?...

Atom bombasını bulan oppenheimer, büyük bilimci einstein'ın "amiri", bi üst makamı diil miydi?!

Napolyon zamanında "top dökmek" konusunda iyice ustalaştılar, hemen sonra "lan madem bu kadar güzel demir döküyoruz, bari buharlı lokomotifi icat edelim!!", demediler mi ?! ;;))

Buharlı lokomotif diyip geçme, endüstri devrimini başlattı o alet!!

Yani bilim, medeniyetten önce "savaş teknolojisine" hizmet etti. Bu, ne yazık ki böyle!!

sakso ihtiyacını karşılayan el altındaki kız

Torpido içerisinde saklanan silah sanki mk!

Evet.

balistik karizma

Nicki görünce önümü ilikledim..

uludağ sözlük discord grubu

Para bok adlı yazar b.kluyorsa iyi bir şeydir.
Ben giriyorum.

bir sabah uyandınız ve nazi almanyasındasınız

(bkz: The man in the high Castle).

fenerbahçe 2 oldu konferansta ne işi var

--spoiler--
sanki avrupa ligine gittiniz de kupayı aldınız
--spoiler--

E siz de şlde averaj takımı olup dönüp, ülke puanının anasını zikiyorsunuz.

frederico rodrigues de paula santos

Ahahahaha. Yukarıdaki geselinin dediklerini tek tek ele alalım.

31 yaşındaki fred'e yaşlı demiş. Sanki 36 amk.
Oysa ki Zaha da 92 doğumlu 31 yaşında.

Dopingten ceza almış demiş. Zaha ise psikolojik deli amk. Bu arada fred daha iyi oynayabilmek için uyarıcı madde değil, hastalığından dolayı idrar söktürücü almış ve bu ilaç testte pozitif çıkmış. Hatta fred'in bu konuyla ilgili çıkan yazısının bir kısmını kopyala yapıştır yapıyorum;

"Shakhtar Donetsk’in futbolcusu Fred’in “Copa America” esnasında verdiği numunelerde “hidroklorotiyazid” isimli yasaklı maddeye rastlandı. Maddenin ismi bu şekilde telaffuz edilince, doğal olarak biz vatandaşlar pek bir şey anlamıyoruz. Oysa bu “hidroklorotiyazid” “idrar söktürücü” özellik gösteren bir madde. bu madde, 10 yıl kadar önce yasaklı maddeler arasına alındı."
Daha önce yasaklı bile değilmiş. Sporcularda Bazı grip ilaçlarında bile pozitif çıkmaları gibi bu ilaçta da çıkmış.

Bunun yanı sıra, en kalabalık mevkiye transfer yapılmış yazmış ama kendisi aylardır futbol takip etmiyor galiba. Herkes bas bas bağırıyor crespo, irfan, mert hakan ile olmaz, çok kaliteli 6 ve 8 numara şart diye. Fred geldi, şimdi de ndombele geliyor Tottenham'dan. Hani sizin de geçen sene çok isteyip alamadığınız ndombele. Yani fred ve ndombele'yi ismail yüksek ve zajc yedekleyecek. Kalabalık değil gördüğün gibi.
Zaha ise asıl sizin en kalabalık yere transfer edildi. Bir sürü kanat var takımda ve zaha'nın yerinde zaten yerli kuralından da ötürü kerem oynamak zorunda. Zaha'yı alın götünüze sokun artık ne diyelim.

Zaha cyrstal palace'dan geldi, fred manu'dan. Ve brezilya milli takıkının uzun yıllardır 8 numarası.

Şimsi seni 3 hayırla siktir ediyoruz.

galatasaray

Abber sen ne anlatıyorsun olum ahahaha. Fener'i zaten kimse göklere çıkarmıyor da, sen olaya şöyle bakmıyorsun. Fenerbahçe'nin ve gs'nin oynadığı takımlar çok çok zayıftı değil mi? Biz o kalite farkını gösterdik totelde 9-0'la geçtik. Ama siz neden piyasa değeri toplamda kerem'den ucuz olan 8.5 milyonluk takımla önce 2-2 berabere kalıp, daha sonra bi de evinizde 1-0 zorla yenip, son dakikaya stresli girip maçın uzama ihtimaliyle korkarak izliyorsunuz? Niye kalite farkını gösteremediniz? Köy takımına karşı hâlâ savumamız hazır değil bıdı bıdı yapıyorsun. Sanki kophenag, salzburg, kiev, rennes, fiorentina falan var karşınızda. Zalgiris kim aq? En değerli adamları 350 bin dolar. Oseyevus denen o mal. Son vuruşları az daha iyi olsa şimdi elenmiştiniz. Yatın kalkın mertens'in tesadüfen attığı hayatının golüne dua edin. Hâlâ savunma hazır değildi diyor ya ahahaha. icardi torerria gelecek diyor. Olum icardi torerria olmadan Zalgiris karşısında ecel terleri döküyorsanız vay halinize.

kaslı yuzırlar bu başlık altında toplanıyor

Basmışım amino asidi taş gibiyim.

dünya yakışıklılar gününüz kutlu olsun

Yakışıklı olanları özelden kutladım. Kutlamadıklarım ağlayarak günlüğüne yazabilir*

fenerbahçe vs galatasaray

Fenerbahçe son 61 avrupa maçında 40 galibiyet alırken gs ise son 38 avrupa maçında 4 galibiyet alabilmiştir.

bir kız bir erkeği üç sene bekler mi

6 ay askerliğin en güzel tarafı şuydu.. “askerlik aradan çıksın da, evlenmeye engel kalmasın” diye sevgilisini bırakıp, askere gelenlerin çoğu aşağı yukarı üçüncü ay gibi ağlayıp sızlar, terk edildiğini falan anlatırdı. Bunu bile yapamayan kız, yarın kaza geçirsen seni terk etmekle kalmaz, evini barkını elinden almak için seni mahkemelerde süründürür..

Şimdiki ilişkiler alt tarafı altı aylık, yeri yurdu belli bir ayrılık sınavından bile geçmiyor, sınanmıyor.. onun için de, beş dakikada bitiyor..

Aşkım, ölüyorum, bitiyorum; üç gün sonra ortada yok..

Bu son lafım, her iki taraf için de geçerli.. üçüncü günden herkes aşkım kuşkum..