bugün

entry'ler (29)

be careful what you wish for

(bkz: careful what you wish for) (bkz: texas)

careful what you wish for

iskoç grup texas'ın 2003 çıkışlı albümünün adı.

cort x2

bir çok elektro gitara yeni başlayan insana önerilen başlangıç gitarı olarak tabir edilen elektro gitar.*
ayrıca (bkz: cort)

bedestan

ankara 100. yıl'da tansaş'ın üst katındaki cafenin adı. iç mekanıyla birlikte ankara'nın donduran soğuk geceleri haricinde oturulabilecek bir balkonu da vardır. fiyatları da bir öğrenci için gayet uygundur. "bir nargile için taaa kızılay'a mı inecez bee?" diyen yorgun odtü'lü bünyelere ilaçtır, sığınaktır.

maç izlerken televizyonun önünden birinin geçmesi

eğer maç izmir kordon'da herhangi bir yerde izleniyorsa maç izlerken önünden bininin geçmesi olarak değişen durum. hayata küstüren, futboldan soğutan hadise.

odtu lu kizlar

orta doğu teknik üniversitesi'nde eğitim gören kızlara verilen genel ad.
(bkz: entry başlığı tanımlamalıdır)

wonderwall

oasis'i ünlü yapan şarkı olmasının dışında, %100 oasis imitasyonu bir grubun da adı.

noel gallagher

oasis'in temel direği ilah gitarist ve söz yazarı. kardeşi manyak liam gallaghera göre daha aklı başında gelir bana. oasis'i oasis yapan bütün şarkıların bestecisidir ayrıca. solak olmasına rağmen gitarı sağ eliyle çalar.

the turks today

ingiliz yazar andrew mango'nun yazdığı,türkiye yakın tarihini büyüteç altına alan kitabın adı.

msn den mesaj verme kaygisi

msn'de kişisel iletiyi kullanarak yapılmaya çalışılan durum. sadece kişisel iletiye bir şeyler yazarak değil, ayrıca da "ne dinliyorum" özelliğini açıp şarkılarla da bir şeyler ima etmeye çalışılabilir(miş). (bkz: ben bugün bunu gördüm)

uefa kupası nı tesadüfen kazanmak

şu anki galatasaray'ın haline bakılarak haklılık payının olduğu düşünülüyorsa saçma olan düşünce. 7 yıl geçmiş aradan, galatasaray'a 100'den çok futbolcu gelmiş geçmiş, ve şu ana göre bakılıp varsayım yapılıyor,yazık. işin gerçekten boyutuna gelecek olursak,galatasaray o seneki şampiyonlar ligi'nde son maçında* son dakikalardaki gollerle uefa'ya katılma hakkı kazanmıştı, ama uefa'da hiç bir maçta ezilmedi, ve ben final maçında* uzatmalardaki taffarel'in mucizevi kurtarışı* dışında sıradışı, mucizevi bir şey hatırlamıyorum. dakika 120, hagi atılmış, bülent'in kolu sakatlanmış, takım hâla tam saha pres yapıyor, bu mudur tesadüf, bu mudur mucize?

kadınlar hakkındaki temel yargılar

hepsinin seks makinesi olduğunu düşünmek.*

tipiyle unutulmaz olmus futbolcular

bir ara beşiktaş'ta oynamış olan amaral.* *
edit:teşekkürler salca

babanin ilk askinin ismini kizina vermesi

cidden seven, deliler gibi aşık olan babaların aşık olduğu insanla değil başka biriyle evlendikten sonra yapma olasılığı olan eylem. eşi bilmedikten sonra kanımca bir zararı yoktur. ayrıca da kızına eski aşık olduğu kadının ismini vermekle eski aşkını unutması gayet kolaylaşacaktır. örneğin ( eski aşkın adı x olsun) babaya eskiden x adı doğal olarak eski aşkını çağrıştırmakta, hatırlatmaktadır; kızına o adı verince eski sevdiği kadını bir nebze olsun daha unutabilecektir, çünkü artık "x" ona biricik kızını hatırlatacaktır.

şarkıcısının önüne geçen şarkılar

(bkz: don t speak)
(bkz: no doubt)

(bkz: anket doldurdum mutluyum)

kendi burnunu isiran adam

(bkz: michael jackson)*

soul mate

geleceğin kaymakamı, şimdi odtü'de takılıyor öylesine makamına kurulmadan önce. ayrıca bisikletle birleşik doğduğu da rivayet edilir bu yazarımızın.. eskiden eskişehirliydi, artık ghettolu o da bir nigga gibi.**

yao ming

aralık sonunda bacağı kırılan, all-stara yetişmesi zor görünen, bu seneye kadar çok büyütülen ( bu seneki oyununa lafım yok) çinli pivot. ha david stern onu all-star'da reyting yüzünden tek bacakla da oynatır, oynatacaktır o ayrı.

motorola l6

motorola'nın ince telefon modellerinden biri. fiyat/performans açısından bakıldığında gerçekten bayağı iyi bir telefondur, lakin video/fotoğraf/mms/bluetooth özelliklerini barındırmaktadır içinde. ayrıca bi ortamda her zaman dikkat çeker bu telefon*. ancak; ekranı bayağı küçük, pikseli de düşük ve kalitesiz, içindeki hafıza kartı değiştirilemiyor(ki içindeki kart 11-12 mb olunca değiştiresi geliyor insanın) ,ve fotoğrafı da 640*480 çözünürlüğünde çekiyor. telefon için fazla para harcamam diyorsanız az-orta miktardaki paranızı gönül rahatlığıyla verin bu telefona, ortamların gözde çocuğu olun*.

ebi

odtü'deki özel yurtların öğrenci arasındaki genel adı. ebi 1 yurdunda erkek kız katları karışıkken ebi 2 de kız erkek ayrı bloklardadır. girişte duran abi/ablalar pek girene çıkana karışmazlar, böylelikle odanıza dilediğiniz arkadaşınızı atabil -aman davet edebilirsiniz. odalarda banyonun olması büyük bir avantaj bu yurtlarda, ancak odtüdeki diğer yurtların aksine her katta mutfak yok (çocuk bu yurtta kalıyosa yemek memek yapmakla hayatta uğraşmaz diye düşünülmüş herhalde) ve tabii ki de bu yurda verilen para miktarına değer mi değmez mi bu da her zaman tartışılacak bir sorudur.