bugün

(bkz: david stern e kafam girsin)
nbai globalleştiren, fakat güzel oyun kavramının içine mütemadiyen etmiş başkan. yine de bu oyunun sembollerindendir kendileri.
Aslında New York'lu bir hukukçu olan,Dünyanın en güçlü 3. spor adamı ve 1. ile 2. yi merak ettiren adam.
(bkz: zach randolph/#4726103)
all star organizasyonu sırasında bir türk gazeteciye "Sizi burada bulmuşken, lütfen Türkiye'ye döndüğünüzde yetkililere iletin ve 2010 Dünya Şampiyonası için salonları bitirsinler.Ben her şeyi takip ediyorum ve nelerin yapıldığını çok iyi biliyorum. Şampiyona için iddialısınız ancak salonlar daha bitmedi. Bitmesini istiyoruz çünkü oraya ABD takımını göndereceğiz. Salonlar bir an önce söz verildiği gibi bitirilmeli. Ben sadece uyarıyorum" demiş olan NBA başkanı.

sanki ABD takımı için şampiyona yapılıyor. ama kızsak ne fayda, adamı böyle konuşturanlar utansın. *
nba'i pazarlayacağım diye g.tünü bile verebilecek adam. tamam pazarlama adına, nba'in bilinirliği adına önemli şeyler de yapmıştır ama bunlar ligin imajını s.kip attığı gerçeğini değiştiremez.
draft edilmiş oyuncuların üzerine formayı tutup " sana da çok yakıştı ha , rengi açtı seni , büyük al seneye de giyersin " bakışları atan spor adamı .
izmitlidir.

sezon içinde 82 maç neye göre yapılır, kim kiminle kaç maç oynar, kimse bilmiyor. milyon şekilde denedim yok, çıkmıyor. 80 oldu, 84 oldu, 86 oldu ama 82 maç çıkmıyor normal sezonda.

kocaeli'nin plakası ne? 41. düşünmüştür david ağbi, "41 de az olur, 41 içerde 41 dışarda yapsınlar, işleri ne?" demiştir.

her sene fikstürlerle özel olarak ilgilenip takımların ekstra rakiplerini belirliyor herhalde "sen bununla 5 kere oyna yenersin bunu" diye.
diğer takım sahiplerinin karşı çıkması üzerine chris paul'ün lakers'a, pau gasol'ün rockets'a ve bir ton oyuncunun da hornets'e gideceği takasın yapılmasına izin vermeyen nba başkanı. takas gerçeklese, lakers paul'ün yanında howard'ı da kadroya katacak bir bütçe genişliğine sahip olacaktı.
15 ay sonra işi bırakacağını açıklamıştır.

iyisin hoşsun, nba'i bugün geldiği yere taşımak için çok çalıştın çok katkıların oldu ama ama bu kararı geç verdin!
giderayak kedi olalı bir fare tutmuş ve şubat ta yapılacak all star haftasonu etkinliklerinde cumartesi gecesi yapılacak her yarışmadan**** gelen puanlar sonrasında kazanılacak olan parayı kanada ve çevresine bağış olarak dağıtacağını açıklamıştır. doğu ve batı konferanslarında her yarışma kazanan tarafta toplamda en yüksek puanı alan takım şampiyon, lider oyuncusu ise takımın kaptanı olacak ve hatta nba organizasyonu da 500.000 doları 350.000 kazanan takıma, 150.000 ikinci takıma olacak şekilde kaptanlara ekstra dağıtacak ve bunlar da bağışa katılacak. bu yönüyle de dünyanın en cömert organizasyonlarından biri olduğu yolda devam etmektedir.

herşey para, kazanç değil...

(bkz: nba all star 2013)
(bkz: 2002 nba batı konferansı finali/#19311374)
1984-2014 yılları arasında nba başkanlığını yapmıştır. 1 şubat 2014'te görevinden ayrıldı ve yerine adam silver geçti.
77 yaşında hayatını kaybetmiştir.

https://www.ntvspor.net/b...72330938b3d?_ref=infinity