bugün

başlık bir ya da bir kaç kelimeden oluşan bir yığın değildir. başlık bir olayı, bir olguyu, bir düşünceyi tanımlar.

gelir de başlığı cümle olarak ele alıp tanımlarsanız yediğiniz naneden başka bir şey olmayacaktır.

mesela,

"at'ların kişnediği an"
atların kişnediği an'ı belirten cümle. atlar çok azgın hayvanlardır.

ya da
"burnu dik kızlar"
burunları bir karış havada gezen kızlar dedirten cümle/oynar başlık.

gördüğünüz gibi. içinde başlığı salt harf yığını olarak ele aldığını belirtir birer kelime barındıran iki entry. ikisi de günahkâr. ikisi de cehennemlik.

cennetin ise anahtarı belli: günah işlemeyin.
(zekat vermeseniz de olur)
kuranda "oku" neyse, sözlük dünyasında odur, ilk emirdir.
hatalı bir entry silinme sebebi, zira eger entry başlığı tanımlamalıysa "okurken zart diye osurtan başlık" gibi bir tanım gayet bu kurala uygundur. gel gelelim uludagsozluk'te "dedirten başlık", "sıçtıran başlık" vb. kalıpları kullanmak yasaktır. e o zaman bu nasıl bir çelikidir?
olması gereken ise kanımca şudur; entry başlığın içeriğini tanımlamalıdır.
moderasyonun gardı olan cümle.*
tanımLanamayan uçan nesneLer, tanımLanamayan oLayLar, tanımLanamayan yaratıkLar var günümüzde.. neden "başLığı tanımLamayan entry" oLmasın? diye bir soru geLdi akLıma.. yetkiLi yerLerden cevap bekLiyorum..
eksik ifÂde içeren bir format maddesidir. çünkü tanım içermek yerine başlıkta bahsedilen kavrama örnek teşkil edecek entry'ler, genellikle diyaloglar hÂlinde sözlükte yer alabilmektedir.

örnek vermek ile tanım yapmak aynı şey değildir sonuçta.
- entry baslıgı tanimlamalidir.
- muhtar mi ulan bu entry?
- abi ben sence bir eline yuzunu yıka.
moderasyonla ters düştüğünüz durumlarda gelen yarı tehditkar cümle, tırsmıyor değiliz.* *
(bkz: çocukta yaparım kariyerde)
kendisiyle çelişen bir kural. entry= girdi. herhangi birşey olabilir yani yeterki yazılsın, girilsin.
anket içerikli başlıklarda nasıl yapmamızı bekliyorlar merak ediyorum. cidden zihni sinir bir moderasyona sahibiz.
"bana göre tanımlıyor bilader" deme lüksün yoktur. bilirkişi raporu vermiş ise uyacaksın.
Çok sık karşılaşılan bir entry silinme gerekçesidir. Her zaman bunun sağlanması mümkün müdür? Bence kesinlikle hayır. Ki zâten silinen entrynizden bir kaç dakika sonra aynı özelliklere sâhip benzer, silinmemiş entryler görünce yazma hevesiniz kaçar.
sözlükte her gün defalarca çiğnenen format maddesi.
Saçmalıktır neye göre kime göre silerken dikkat etmek lazım lütfen ayık olun mod arkadaşlar.
hala sık sık uyulmayan ve gammazlara oldukça iş düşüren kuraldır.
Tanımlanabilir başlıkların açılması gerektiğini hatırlatan kuraldır.
Moderatörlerin en hassas çalıştığı mevzu. Bravo yaa! iki kelime yorum yapıyoruz pat diye bu gerekçeyle entriyi siliyorlar. E anladık abi tamam da şu eleman sözlüğe penis fotoğrafı atarken de bu kadar hızlı olsanız ya. Hem de tanım falan da yapmıyor adam.
Amk ya! “Solcu kızların bile zengin koca peşinde olması” diye başlık açıyorum. Entry olarak Bir tespit yazıyorum, biri siliyor! Tespit işte amk neyini tanımlayalım? Başlıkta Açık değil mi zaten anlatılmak istenen? Yarak kürek atanlara bu kadar çabuk müdahale edilmiyor amk.