1. 1.
  odtude özel bir yurt birde bunun ebi2 versiyonu vardır.burada bu seneye kadar kız ve erkek katları karışık olduğundan çabuk kaynaşılmaktadır.lobi kısmı birbirini dikizleyen insanlarla dolu olup, karşılıklı kesişmelerin olduğu yerdir.gerçi bu sene kız ve erkeleri ayrı bloklara ayırıp kızlarla erkeklerin aynı odada kalmaları engellenmeye çalışılmış.ancak kapıda duran insanların şikayet ederlerse işten atılırım korkusuyla çalıştığı için rahatça odanızda kız/erkek arkadaşınızla kalabileceğiniz yurt.
  ... nickneyime
 2. 2.
  odtü'deki özel yurtların öğrenci arasındaki genel adı. ebi 1 yurdunda erkek kız katları karışıkken ebi 2 de kız erkek ayrı bloklardadır. girişte duran abi/ablalar pek girene çıkana karışmazlar, böylelikle odanıza dilediğiniz arkadaşınızı atabil -aman davet edebilirsiniz. odalarda banyonun olması büyük bir avantaj bu yurtlarda, ancak odtüdeki diğer yurtların aksine her katta mutfak yok (çocuk bu yurtta kalıyosa yemek memek yapmakla hayatta uğraşmaz diye düşünülmüş herhalde) ve tabii ki de bu yurda verilen para miktarına değer mi değmez mi bu da her zaman tartışılacak bir sorudur.
  1 ... shoespray
 3. 3.
  istanbul'da zemheri semt köşeleri yada çekirdek kabukları birikmiş merdivenlerden yükselen bir sesleniş biçimi. semt ağzı lazım buna, argodur çünkü. genelde boş semt abileri veya ortam dedileri polat alemdarımsılar yada çok eski yalamış/yutmuşlar'ların çözebileceği bir söylemdir. kökeni esasında arapça'dan yahut farisi'den gelen bu kelime dost/sevilen şahıs manalarına gelir. lakin bu zamanla değişime uğramış ve semt insanları'nın diline düşmüştür.

  - ebi nasıl olcak ?
  - güzel olucak ebi..
  - hani yok mu? görümüşler..!
  - güzeli sizdeymiş ebi..
  - güzelin güzeli güzel babacaaan..
  - '^+%^+%+%

  bu böyle uzarda gider..
  2 ... rdkmks
 4. 4.
  insanın saygı duyduğu, tüm özbenliğiyle ona hayran olduğu, sevdiği ve sevildiğini bildiği kişi için kullanılır.tekildir aynı zamanda, çoğul hale geçişi yoktur lügatta.eskiden ebiydik şimdi kanka olmuşuz diye düşünürüm.
  ... pietro pacciani
 5. 5.
  Çin'in Sinkiang bölgesinde bir göl.
  1 ... akyol
 6. 6.
  odtü kampüsündeki en pahalı ama eli yüzü en düzgün yurttur.
  ... 4 414
 7. 7.
  odtü kampüsündeki yurtlardan, erkek odalarına kız sokması en kolay yurttur.
  1 ... otomatik portakal
 8. 8.
  bu güne kadar nasıl yazılmamış şaşırdım.

  (bkz: eti browni intense)
  1 ... mackenzie
 9. 9.
  1949 doğumlu iran'lı şarkıcı.
  ... tukenmezyazar
 10. 10.
  Arapça babam demektir.
  Aslı ebundur iyelik ile ebi olmuştur.
  Ayrıca arap toplumu isimden önce ebu der.
  Ebû Bekir ebu cehil vs vs.
  ... fzldgl