1. 1.
  beatles taklidi olmakla suçlanan fakat oldukça başarılı rock grubu.
  7 -1 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  vaha.
  2 ... cikarinbeniburdan
 3. 3.
  age of empires da bir harita
  7 ... ümit
 4. 4.
  (bkz: stop crying your heart) tan baska pek guzel sarkisi bulunmayan fakat guzel sesli ve her seye bok atan bi vokale sahip grup.
  3 -5 ... max cavelara
 5. 5.
  mükemmel bir grup yalnızlığınızı paylaşabileciğiniz dinlerken gitar sesine tekrar hayran kalabileceğiniz ingiliz grup. bunlar en güzel şarkılarından bir kaçı
  all around the world
  champagne supernova
  wonderwall
  a bell will ring
  the hindu times
  1 ... city walk
 6. 6.
  ingiltere'de yerleşik, ismiyle markalaşmış bir tekstil firması.
  -1 ... olric
 7. 7.
  son albumleri "dont believe the truth" ile kendilerini bir kez daha kanıtlamış rock grubu. Beatles'ın varisi olarak görülmektedirler.
  4 ... sin...
 8. 8.
  çıkışlarından bu yana neredeyse 15 sene olmasına rağmen sıkılmadan dinlediğim gruptur. wonderwall,don't look back in anger,champagne supernova,shakermaker,all around the world,live forever,stop crying your heart out gibi hitleri vardır bu grubun.

  vokal,lead gitar ve ritm gitar hiç değişmemiştir bugüne kadar. heathen chemistry albümüyle basçı ve bateristi değiştirmişlerdir. oasis'in ilgin. bir kuruluş hikayesi vardır. liam gallagher yine vokalist olduğu grubun parçalarını müzisyen olan abisi noel gallagher'a dinletir. noel de bu parçalar boktan diyerek hepsini yırtar atar ve yenilerini yazar. üstüne üstük bir de kendisini lead gitar olarak gruba dahil eder. bu iyi ki yapmıştır dediğimiz bir harekettir çünkü yukarıda saydığım parçaların hepsinde noel'in imazsı var.

  grup don't believe the truth isminde son bir albüm çıkardı. ilk single olan the importance of being idle fena diildi ancak albümün geri kalanını dinleme fırsatı bulamadım henüz. güzeldir illa ki neticede oasis.
  1 ... shyer
 9. 9.
  dont look back in anger adlı super bi parcaya imza atmıs grup
  1 ... jagatai
 10. 10.
  (bkz: a bell will ring)
  ... city walk