bugün

Her insanın yapamayacağı erdemli bir davranıştır. Kimileri bunu sözleri ile kimileri ise yaptıkları ilke belli eder.
(bkz: mustafa kemal in kürt cumali yi hoplatması) diye başlık açan adam? adına herhangi bir terör örgütüne bulaşmamış tüm kürt halkından ve çocuklarından özür dilerim...
Bu sefer kendime bu.
Affedildin.
Yap yap sonra özür dile. vaffanculo
Neyse formatı titrettik yine.
izzet Yıldızhan özür dilerim türküsünü dinlettirir.
ikili ilişkilerde kullanımı arttıkça etkisi azalan laf. bazen de kaybetmemek için insanın gururunu hiçe saydığı durumlarda kullanılıyor. tabii karşıdaki bu fedakarlığı bilmediğinden öylesine bir özür zannediyor. bu da insanı haliyle enayi gibi hissettiriyor.
Hatasını kabul eden, Bilerek veya bilmeyerek Kırdığı, üzdüğü kişiye karşı vicdan azabıyla söylenmiş itiraf niteliğinde bir söz. Sözlükten bir kişi özür diliyorsa ciddiyeti konusunda iki defa düşündürür.
Söylendiği zaman, söyleyeni alçaltmayan belki de iç rahatlatan bir söz öbeğidir.
aşırı anlamlı kısa film'in konusudur.

https://youtu.be/Ae-bRW5_OvE
seni sevdiğim için özür dilerim. bilseydim sevmezdim.
herhangi bir hatadan sonra söylenecek anlamlı söz.
Dilemesi büyük bir erdemdir.
özür dilerim hayatının içine ettim.

mesela.

ahahha.
Aslan burcu insanının sarf edemediği sözcük. Ben hata yapıyosam o özür dilesin bi zahmet.
Beter ol için içini yesin. Yediğin hurmalar gün gelir tırmalar. Şimdi git kafanı yastığın altına sok ve agla.
Çok zor değil. Arada bir deneyebilirsiniz.
Özür dilerim böylesine mükemmel bakışlara ve kumral sakallara sahip olup sözlük kızlarının aklını başlarından aldığım için.
her zaman kullanmam ama güzel kelime. bıçağı kınına geri sokturur.
Anandan özür dile anandan. Diyerek geri dönüş sağlayabilirsiniz. Çünkü günümüzde bu cümlenin bir anlamı yok.
Arka arkaya hata yapılıp sonrasında söylendiğinde ve hatalar buna rağmen tekrar edildiğinde anlamını yitiren söz.
Sihirli bir kelime yerine göre iki gönlü barıştırabilirken fazla kullanılırsa cılkı çıkan kelime.
Dilerim ne var. Canımı sıkmasın yeter.
Kendiyle ve evrenle barışık uygar insanın, tereddüt etmeden kurabildiği şahane cümle.

Hata yapmak insana dair en doğal şeydir.
Lakin hatasını kabul edip gönül almak ancak erdemli insan davranışıdır.
Takdir edilesi!
gereksiz bir söz, herkes ezbere söylüyor. kimse gerçekten öyle hissettiği ve pişman olduğu için kullanmıyor.