bugün

Bağışlanma ricası.
Özgüvenli, yüreği ve beyni defosuz güzel insanların, sorun etmeden kullandıkları cümle.
Uygar insan özelliği.
özür dilerim.
kandırıldık.
imza: ua

gerçekliğini yitirmiş cümledir.
Bu cümleyi olgunlukla kurabilen insanları sevin.
Empati yeteneği yüksek, komplekssiz, aslan yürekli insanlardır.
Haa tabii, bu cümleyi ağzına pelesenk edip, bildiğini okuyan homo sapiensler de leştir o ayrı.
(img:#1636110)
Türkçe de olmayan bir ifade cümlesi.
ingilizlerin en çok kullandığı kelime "sorry" dir yani üzgünüm,özür dilerim demek.
Ama nedense bizim toplum olarak bir soğukluğumuz var bu cümleye karşı yani özür dileyemiyoruz bu erdemi yakalayamıyoruz. Halbuki bu hoşgörü frekansını yakalasak bir çok anlaşmazlıklar, kavgalar, suçlar belirgin oranda azalacaktır. Sadece özür dilerim ile değil genel olarak hoşgörü ile. Bu bir zincir gibi. Hoşgörü halkası, toplum huzuruna bağlı, toplum huzuru toplum çalışmasına bağlı o da ülke kalkınmasına bağlı yani huzur olmazsa ülkeden bir bok olmaz.
Söylemesi çoğu zaman zor biliyorum ama sende suçunu kabul et dile ne kaybedeceksin ki?
bir kaç gün önce yaptığım eylemdir. üstelik kendimi suçlu ya da haksız gördüğüm için değil , konuyu daha fazla uzatmamak için. yani her özür pişmanlık anlamı taşımıyor.
En basit anlamda üzgün olunduğunu dile getirmek iken derin anlamda bazen haklı tarafça da telaffuz edilirken; sana verdiğim değer egomdan daha yüksek mesajını yüklenen ve şayet bu değer hor kullanılırsa hayal kırıklığıyla doldurulup rafa kaldırılan cümledir.
Hayatınızda hiç kimseyi suçsuz olduğunuz halde özür dileyecek kadar çok sevmeyin.

(August Rush)

görsel
özür dileyebilmek erdemlilik gerektirir.
Özür dilerim çünkü bu hayatın gerektirdiği insan olamadığım için.

Özür dilerim çünkü duygularımı herkesle paylaşıp aynı sevinçleri tatsınlar istediğim için.

Özür dilerim çünkü ben yardım etmek isterken kendini öldürenim.

Özür dilerim kendimden.
intihar mı edeceksin kardeşim ? Sikleme hayatı bu ne karamsar bi entry içim gitti lan .
Özür dilerim dostum senden sana böyle hissettirdikleri için.
Her zaman söylenmemesi gereken bir söz. Eğer hep söylenirse çok hata yapmış olduğunuzu gösterir süreç. O yüzden bir iş yaparken kılı kırk yarmalısınız her icraatte.
Alışkanlık haline getirilmediği takdirde güzeldir.
on numara sehabe şarkısıdır.
Yürekten dilenmediği sürece bir anlamı oluşmayan söz grubudur.
Söylenmesi en zor cümleler arasında
'seni seviyorum' dan bir sonra gelen cümledir.
https://youtu.be/HqjBg1wgeOI
sürekli kullanımda anlamını ve etkisini yavaş yavaş kaybetmeye başlayan kelime. doğru zamanda ve doğru yerde söylenirse hayat kurtarır.
özür dilemek bencilliktir. kendini rahatlatma eylemidir. özür dilemeni gerektirecek bir şey yapma. ya da en azından ikinci kez yapma.
Çok özür diliyorum kendimden. Çünkü kimseyi kırmayım derken kendimj parça pünçük ettim.
Hatalı olduğumu düşünmüyorsam babam dahil kimseden özür dilemem.

Hatalıysam dilerim. Affedip affetmemesi karşı tarafın problemi. Özür dileyecek bir şey yapmamaya özen göstermek en güzeli.
Çünkü benden devamlı özür dileyen biri çok hata yapıyor demektir.
Affetmek aptallık.
etkisini metkisini kaybetmez. hata yapıp özür dileyen insan erdemlidir, aynı hatayı elli kere yapanın eşekliği ayrı.