bugün

entry'ler (12057)

uludağ sözlük

Şu sıralar, iyice zıvanadan çıkan son nefesini vermek üzere olan sözlük. Küfürler, hakaretler, saygısız ithamlar, havada uçuşuyor. Böyle bir ortamda değil yazmak, bulunmak bile ruh sağlığı için zararlı. Yıllarımı verdiğim Sözlük benim için bitmiştir..

sözlükteki küsleri barıştırıyoruz kampanyası

Evet arkidişler, an itibariyle başlattığım, iyi niyetli bir kampanyadır.

Sözlükteki fitnecilerin eline fırsat vermeden herkes kavgalı olduğu yazarla barışmalı ve sözlük içerisinde huzur yeniden sağlanmalıdır diye düşünüyorum..

Kendimden başlayacak olursam. Benimle küs olan, bazı nedenlerle beni sevmeyen, o an ki, ruh halimle istemeyerek üzerine fazla giderek üzdüğüm kim varsa, herkesten özür diliyorum. Hayat kimseyi üzmeye, kırmaya değmeyecek kadar kısa. Sevelim sevilelim dünya kimseye kalmaz, sevgili dostlar..

uçak düşerken canlı yayın yapan yolcu

Yolcuların çok rahat tavırları var. Muhtemelen uçağın düşeceğinden haberleri yoktu. Dehşetle izledim. Hayat işte böyle bir an da, beklenmedik şekilde sonlanabiliyor. Çok Üzücü gerçekten..

günaydın sözlük

Günaydın olsun hepinize. Provakatörler hariç. Onların canı cehenneme..

hayatın hiç rahat bırakmaması

Ey Aşk sen nelere kadirsin, tek cümlelik entry giren, erecto yu bile tanınmaz hale getirdin. Ben sana daha ne diyim bilmiyorum ki..

linç edilmek istenen sözlük yazarları

Üzücü olarak, Son zamanlarda sebepsiz ve saçma bahanelerle linç girişimine maruz kalmış, kimseye eyvallahı olmayan, aslan yürekli, türlü hile ve desiselere rağmen, dimdik ayakta, kalabilen yazarlardır.

Temenujka
Pure purple violet
Erecto
Mel mel bakan gibson
Zalbert ramstein
Para var huzur yok.

Şimdi soruyorum sizlere, birlikte kardeşçe yazmak, bilgi paylaşmak, uslu uslu entry girmek varken, sürekli sataşmanın, zarf atmanın, öküz altından buzağı aramanın, saldırmanın amacı nedir. Bunu biri bana ve bize açıklayabilir mi lütfen..

45 yaşında erkek 20 yaşında kezo aşkı

Sevmişlerse, Herkese mutluluklar demek düşer. Ama yaş aralığı baya fazla yaa. Bilemedim şimdi, ileride sorun olur mu acaba..

sözlükteki derin yapılanma

Şu sıralar kendini bariz şekilde hissettiren, tam anlamıyla cadı kazanı, fitne fücur bir yapılanmadır. Mızrak çuvala sığmaz hale geldi. Garip olaylar dönüyor. Bekleyip göreceğiz..

grinch

görsel

Henüz 5 yaşındayken babası ve abileriyle birlikte, sahneye çıkmaya başlayan sanatçımız kimdir sorusuna, aleyna tilki cevabını veren, bu arkadaş kendisi olabilir mi acaba diye düşünüyorum. Yarıldım gülmekten..

Bilemedin, Doğru cevap.

(bkz: emel taşçıoğlu)

arkadaşlar yardım edin

Vinicia iyice kafayı yedin sen herhalde, ölmeyi isteyecek kadar ne yaşamış olabilirsin bilemiyorum ama hiçbir şey, senin hayatından değerli değil bunu unutma.

"hiçbir şey değişmeyecek o gün
göçüvereceksin bu insan kalabalığından
gelmemiş gibi olacaksın dünyaya
sanki bu odada sen oturmadın
sen giymedin bu elbiseyi
ağlamadın
gülmedin
yemedin bu ağacın meyvesini"

Bence hayat her şeye rağmen yaşamaya değer. Çünkü kötü anılarla birlikte, iyi ve güzel olan her şeyi, birlikte alıp gideceğiz, sanki hiç yaşamamış, hiç var olmamış gibi. Ama yaşanan tüm güzel şeylerin hatrına yaşamak daha anlamlı geliyor bana. O yüzden hayatın her anını doya doya yaşa ve hiçbir şeyi kafana takma canım benim..

markette bira kasasına sıçan adam

(bkz: erkeklerin pis olması)..

kızların annelerimiz gibi olamayacak olması

Sen Yeni nesil kızlara kurban ol. Herkesi de kendin gibi sanma andaval.

Bir beyinsiz beyanı..

pazarlık nasıl yapılır

Bir esnaf gözüyle açıklayacak olursam.

Bir ürünü satarken, Pazarlık payı, enflasyon, kâr marjı vs gibi durumlar göz önünde bulundurulmalıdır. Pazarlık sonu Nihai fiyat, üründen yeterince kâr edebileceğiniz düzeyde olmalıdır. Pazarlık sonrası, 10 liraya aldığınız bir ürünü 10 tl ye, hatta 15 tl ye, satmışsanız zarar etmişsiniz demektir. Günlük değişebilen enflasyona karşı, sürpriz yaşamamak için ürünü sattığınız fiyata tekrar almamanız gerekiyor. Bu nedenle anlık piyasa takibi şart.

Ayrıca, 1 sene önceki kâr marjı ile şu an ki, kâr marjının yükselen enflasyonla birlikte değer kaybettiğini unutmayın. Yani 1 sene önce bir üründen 5 TL kar etmişseniz. An itibariyle aynı üründen 15 TL kâr etmiş olmalısınız ki, ticaret yapabilesiniz. Aksi halde, yandı gülüm keten helva. Geçmiş olsun..

aykolik

Bir sözlük haini. Unutmadık, unutturmayacağız, tabi ki de..

günaydın sözlük bebeksileri

Günaydın sözlük bebeksileri. O pofuduk, mıncırmalık bebek poposu yanaklarınız, pişik yüzü görmesin. Amin.. *

sözlüğü karıştırmaya çalışan yazar

Keşke yazar olsa, bir nebze katlanılabilir. Ama bildiğin trollük yapıyor, geri zekalı..

herkesle iyi geçinen karaktersiz insan

Oldum olası hazzetmediğim, herkesle iyi geçinerek yolunu bulmaya çalışan karaktersiz, samimiyetsiz, yapmacık bulduğum insandır. Ordan oraya laf taşıyarak kuyunuzu kazma gibi pis huyları vardır ayrıca. tahammül edemem böyle tiplere. Geberseler umurumda olmaz..

sex karıyı giymektir

Sabah sabah, Beynimin error vermesine neden olan, bilimsellikle alakasını çözemediğim anlatım bozukluğu barındıran kaba bir ifade.

Ne erkekler gördüm üzerinde karı yok.
Ne karılar gördüm, içinde erkek yok.

Gibi saçma bir şey çıkıyor ortaya. Tebrikler..

günaydın sözlük

Günaydın apilerim, aplalarım. Dertsiz tasasız, Güzel bir haftasonu geçirmeniz dileğiyle..

para var huzur yok bu sözlüğün kırmızı çizgisidir

Bi salağın kışkırtmasıyla, diğer densizlerin üşüştüğü başlık. Hayır bu başlıkta, anormal karşılanacak, gülmeyi gerektirecek bir şey varsa, bir ara hatırlatın da, birlikte gülelim.

O an ki, ruh haliyle açılmış bir başlık. Bugün itibariyle, Her ne kadar Pvhy ye kızgın olsam da, şu an Hâlâ o sözümün arkasındayım..