bugün

Bugün haberi duyunca okuyunca bi erkek olarak utandım kendimden.
Başlıklara baktım sonra. Hepsinde ya meme var yada yine dekolte giydirilen ünlüler, yine.. trollük diyin ne derseniz deyin benim burada aklımdan dahi geçiremeyeceğim, kelimelere dahi dökemeyeceğim şeyler üzerinden yapılıyo muhabbetler burada ve çoğu insan da buna ortak olup gülüp geçiyo. Öyle kolay ki kadını kılıfa sokmak, öyle güzel geliyo ki onu soyundurmak sonra.. Sonra dokunmak yavaş yavaş ve almak istenilen şeyi alıp atmak.. Burada bu iğrençlikleri yapanların dışardaki o pislikerden tek farkı, Sözlükte kullanacak bi hesapları olmasıdır..

Hiç tanımadığım Özgecan'dan özür diliyorum sebepsiz.. Ben annesini çok seven bir erkeğim çünkü..
bizlerin uykularını kaçıracak bu yaşadıkların.
allah ailene sabır versin.
ölüme mi yansın insan; ölüm şekline mi ?
bunu yapanlar yaptıklarıyla cezalandırılsa bile insanın içindeki acı sönmez.
rahmet içinde uyu güzel melek.
Amacım uzun yazmak değil.
Uzun yazsam okunmaz kesinlikle.
Neden bu saatte bu başlığa ilk entry yi girdiğimi açıklamak istiyorum.
Daha olayın ilk günü ve 2. Gün daha fazla konuşulacak bu başlığa daha çok kişi girecek diye düşünüyorum.
ilk entry bu olursa daha çok kişiye ulaşır diye düşündüm...
Evet bunu düşünerek 00 00da giriyorum bu entrymi. Bu kadar açık ve net.

Benim buraya süslü cümleler yazmam yada lanet okumam o masum, gencecik insanı geri getirmeyecek.. allah bilir, ölmeden önce yaşadığı vahşeti de anlayamam. Sadece bir erkek olarak, utanıyorum.

Çok korkuyorum entry uzun, okunmaz diye bu yüzden çok kısa kesmek istiyorum. Entry yi yazanla bağlantım yok, ekşide okurken tesadüfle gördüm.
Katillerinin gönderileceği ceza evini ve hukuk sürecini iyi bilen bir yazar, nelere maruz kalacaklarını, ceza evinde bunlara ne yapacaklarını anlatmış. Okudukça öfkem bir parça olsun indi. Bir parça içime su serpildi.

Eğer okumak isterseniz, lütfen uzun diye erinmeyin, burada adam yazmış..
https://eksisozluk.com/entry/49152717
mersin'in tarsus ilçesinde 3 gündür kayıp iken dün ölü olarak bulunan 20 yaşındaki çağ üniversitesi psikoloji bölümü öğrencisi.
diğer bir ifadeyle, ömrünün baharında kanı bozuk şerefsizler tarafından öldürülen masum bir genç kız.

tarsus'tan ikamet ettiği mersin'e giderken binmiş olduğu minibüs'teki üç şahsın kendisine tecavüz ettiği ve ardından yakıp öldürdüğü iddaalarına yoğunlaşılmış durumda.
bakın burada nefretimi ve öfkemi daha sert bir şekilde paylaşabilirim. ismi geçen 3 hayvana hakaretler de yağdırabilirim. tıpkı böyle.

ama bir gelin bakın derim, biz bu sürece nasıl geldik? nasıl böyle olduk?

(bkz: ben kadın erkek eşitliğine inanmıyorum)
(bkz: tecavüze uğrayan doğursun gerekirse devlet bakar)

(bkz: kadınlar iş aradığı için işsizlik oranı artıyor)
(bkz: evdeki isler yetmiyor mu)

(bkz: kız mıdır kadın mıdır bilemem)
(bkz: hamile kadın sokağa çıkamaz)

(bkz: tecavüzcü kürtaj yaptıran kadından masumdur)
(bkz: kızlar okuyunca erkekler evlenecek kız bulamıyor)

(bkz: en az üç çocuk)
(bkz: tecavüze uğrayan anne ölsün çocuğun günahı ne)
(bkz: çocuklarınıza çığlık atmayı öğretin)
Insan değil, hayvan hiç değil, tanımı sözcüklerle ifade edilebilemeyen bir kaç yaratık tarafından, gençliği, güzelliği, başarıları, yaşam hakkı elinden alınmış daha yirmisinde tazecik bir iNSAN.
şimdi bu kızın katilleri idam edilsin isteniyor.

o kadar kolay mı, idam...

bir insanın yaşayacağı ve sevdiklerine yaşatacağı 10 yılları çalıyorsun bunun cezası yok. hemde onu vahşice öldürüyorsun.

ve cezası idam olsun kolay mı, öyle.

bu tip yaratıklara bir insanın aklına dahi gelmeyecek işkenceler yapılmalı öyle ki, işkenceye duyarsızlık başlamalı. hemde kesintisiz 10 yıllarca. öyle ölüp gidip bir şeyin hesabını vermeden kurtulmamalı...

işi allah'a bırakacak kadar riske atmamalıyız. aptal aptal hümanist duyguları da kenara bırakmalıyız düşünün sadece o kızın yerinde en sevdiğiniz olduğunu düşünün bir kaç saniyeliğine düşünebilirseniz...
ortada hoş olmayan bir durum var. bize düşen allah rahmet eylesin deyip ailesine de sabır ihsan eylesindir. cezasını yapanlar illa ki çekecektir siz merak etmeyin allah zulmedenleri cezasız bırakmaz.
bıktım. mini etek giyiyor diye insanlara yaptığınız yakıştırmalardan, tecavüzü kabullenen yaklaşımlarınızdan, akpli arsızlığınızdan bıktım. ulan pislikler ulan gericiler bıktım lan hepinizden.

edit: ulan arsızlar kadının saç telinden tahrik olan sizsiniz. oğlum saç teli lan bildiğin saç işte. siz busunuz.
Failleri madde bağımlısı çıkacaktır.
tecavüz edilip öldürülen kızdır.

lanet olası pislikler, allah belanızı versin.
Çükleri kesilip boğazlarına sokulmak sureti ile boğularak öldürülmesi gereken katilleri olan kardeşimizdi. Mersinde hayatım boyunca belki 10000 defa bindiğim dolmuşta 3 hayvan tarafından canice..

ilk cümle tanım mı olmalı sözlükte? Bu kızcağızla ilgili bu tanım mı yapılmalı?
Belki türkiye'nin en iyi psikologu olup, böyle hayvanları tedavi edecekti..

Biz buralara boşuna yazıyoruz. insanlıktan nasibini almamış andavallar hiç anlamyacaksınız, bitmeyeceksiniz.
ekşideki yazarın dedikleri inşallah gerçektir de, bu kıza bunu yapanlar beter olur. idam falan ödül bunlara zaten.

insan ne dese boş, özgecan ve niceleri geri gelmeyecek.
(bkz: hayata dair iç burkan anlar)
yakılarak öldürülen kız, bileklerinden kesilip çöp poşetiyle cesedi atılan kız. evde oturduğum halde sokaktan geçen adamdan korkar oldum.

nasıl bir canice histir bu, tanımam etmem üzüntüden uykularımı kaçırdı allah ım ailesine sabırlar versin.
Kimin aklına gelir ki bindiğin minibüste bunların başına geleceği? biz çok alışmışız otobüslerde yaşlılara yer vermelere, para üstünü uzatınca teşekkür etmelere... yine aynı insanlarla karşılaşacağını umarak bindiğin minibüste önce tecavüze uğrayıp sonra yakılmak ne kötü bişeydir. Hadi biri kötü niyetli olsun, üçü de mi pusuya yatmış gibi kızın bindiği minibüste yolculuk eder? çok yazık. Allah rahmet eylesin.
kıyamam sana... üzüntülerim yaşananlara mı üç gün sonra unutulacak olmana mı. erkekligimden utanıyorum.
neresinde tutsak elimizde kalıyor bu ülkenin...

öyle sefil bi haldeyiz işte.
birazcık vicdanınız varsa en azından bu gecelik hortlatmayın şu cinsel içerikli başlıkları.
katillerinin gidecekleri cezaevini ve o meshur cezaevinde gorecekleri iskenceyi okuyunca ic rahatlatmistir biraz.

iskence gorurken olmeleri daha iyi olur cunku olmayan onurlari da yalvarip aglarken bes para etmez hale gelir. asagilanarak katledileceklerine inaniyorum ve bir nebze sevincle doluyorum.

oldurme ve iskence hic bu kadar eglenceli olmamisti.
idam bile az bu orospu çocuklarına acı çeke çeke ölmeliler ölmek için yalvarmalilar.
eksideki entriyi okuduktan sonra icimin biraz daha rahat ettigi olaydir. daha beter olur insallah bunu yapanlar.
Insanlar ölüyor,haberi duyan herkes muhakkak konusuyor. genc bir kadin öldü,bir anne babanin evladi öldü,bir cok kisinin arkadasi öldü. Sifatlarini gectim her seyden once bir insan öldü. Ama hala şeriat diye yorum yapanlar var. Sol framede tecavuzun cezasi kalksin vb. Hala prim. Hala laga luga. Ben sizin cigerinizi sikeyim lan o beş para etmeyen cigerinizi.
eksi deki yazı bir beni mi rahatlatmadı ki gencecik bir hayat soldu bir ailenin ocağına ateş düştü 70 yaşına kadar işkence etsen, öldürüp diriltip işkence etsen ne yazar.
psikolojimi alt üst eden, mide bulantısından kıvrandıran, korku filminin gerçeği olmuş olaydır. en son münevver Karabulut olayında böyle alt üst olmuştum, hala da olurum.

hiç tanımadığım bir kızı neredeyse her gün düşünür onun için üzülürüm, yaşadığı şeyleri tahmin etmeye çalışır, hissettiklerini düşünürüm, her seferinde kahrolurum, insanlığa inancımı kaybederim, herkesten korkan bir paranoyak olurum.

bundan sonra aklımdan ne münevver çıkacak ne de özgecan, biliyorum. "bir hafta sonra unutulacak" safsataları o kadar boş ki, münevverin üzerinden kaç yıl geçti kimbilir ama daha dün gibi aklımda, her gün aklımda.

ben bir kadın olarak korkuyorum, bir öğretmen olarak korkuyorum, çocuk sahibi olmak desen deli cesareti bile hafif kalır, her gün hangi orospu çocuğundan zarar görecek diye düşünmekten hastalık hastası olurum. yıllar boyu kızlardan çok erkeklerle iyi iletişim kurmuş biri olmama rağmen, yakın dostlarım dışında erkeklerden korkuyorum. fazla göz teması kurmamaya, para gibi şeyler alıp verirken elimi temas ettirmemeye çalışıyorum, ben ki dünya umurumda değilken giydiği kıyafete dikkat eder bi insan haline de geldim sonunda.

asla ve asla erkeklere topyekün sapık etiketiyle bakmıyorum ama 'korkuyorum' anlatabiliyor muyum? böyle bir pezevenk bir anda karşıma çıksa kadın halimle vereceğim mücadelenin ne kadar acınası olduğunu düşünüp de korkuyorum işte. maksimum önlem, minimum risk diye düşünüyorum. zamanında kışın ortasında sadece gözlerim görünecek halde kendimi kat kat sarmalamışken gelip laf atan adamları biliyorum çünkü, daha ortaokuldayken polis aracıyla peşime takılan, içeri davet eden polis amcayı(!) da hatırlıyorum ve her gün haberlerde ömrü elinden alınan kadınları görüyorum. nasıl huzurlu olabilirim ki sokakta?

ben sadece "okuyarak" bu psikolojiye giriyorsam bu kadınların ailelerini tahmin bile edemiyorum. düşünmekten de kendimi alıkoyamıyorum, öyle bir vahşet ki, başta söylediğim gibi korku filmi, gerçeklikten o kadar uzak bir olay ki... allah kimsenin başına vermesin, mekanları cennet olsun... allah hepimize sabır, akıl ve edep versin...
ogle saatlerinden beri bu haberi ve yazılanları okudukca kanım dondu. Yazık gencecik bir kız hic bir acıklaması olamayacak sekilde oylece durupdururken olduruldu. Yakılarak. En acılı sekilde. Bu ulkede paranoyak olmamak elde degil. Bir minibuse bindiginde tek kız sen oldugunda korkudan bayılacak kıvama geliyorsan, bir sokakta arkandan duydugun her ayak sesinde irkiliyorsan, her yanından gecerken yavaslayan araba sesinde kacacak yer arıyorsan huzur yok iste.

Allah nurlar icinde yatırsın.

elinden hayallerini calan o uc yaratıga soylenecek soz yok sayfalarca yazsan da. Tek temennimiz oldurun beni diye yalvararak gecsin her dakikaları da olemesinler gibi seyler olacak.
Bunu yapanların cezası kesinlikle idam olmalı.
Hatta ailesi bile toplumsal baskı altına alınmalı ki, yapıp sokağa salmamalı insanlar evlatlarını.
Sadece karın doyurarak büyüttüğün evladını sikeyim senin; senin gibi ebeveyni sikeyim.