bugün

her zaman "motosiklet tehlikeli şey yeaağ" diyen tiplere söylediğim bir söz vardır.

"motosiklet tehlikeli değil, insanlar geri zekalı."

derler ki; "motosiklete binince, kaza yapıp ölüyorsun, çok tehlikeli."
derim ki; "bi araba kazalarında ölen insan sayısına bak, bir de motosiklet üzerinde."

her şekilde ölebilir insan. parmağına batan kaktüs iğnesi enfeksiyon kapıp ölebilirsin,
motosikletle keyifle giderken önüne kıran bir mankafa yüzünden bariyerlere uçup, (bkz: metrobüs yolu giyotinleri) nde kafan kopabilir.

araba erkeği kendini garantici sanır. ıslanmayayım, üşümeyeyim, gideyim.
motosiklet sürücüsünün garantiye ihtiyacı yoktur. hareketini o ana göre belirler. yağmur başlarsa çeker bi kenara dinlenir, tulum yağmurluğu varsa giyer devam eder. üşüdü mü? giyer kalın montunu, polar içliğini, yoluna bakar.

bazısı der ki; "motora vereceğim parayı arabaya veririm."
ben de derim ki; "arabaya vereceğim parayla; taht gibi motosiklet alırım, krallar gibi gezerim."

misal verirsem; benim kendi motorum *kendisi yaklaşık 12 bin tl civarı ücrete tabidir.

duyan biri der ki; "çok pahalı ya o para verilir mi ona?" ya ne yapacaktım? gidip ikinci el bi doğan alıp, arabayı yere basıp, abart egzoz takıp, tesbih çekerek mi gezecektim?

bu günün şartlarında "adam gibi" bir arabaya binmek için minimum 20-25-30 bin tl gibi meblalar gerekmektedir.

benim motoruma gelindiğinde. motosikletim harici; 300 tl'lik bir 4 mevsim mont, -indirimli olarak- 130 tl ye aldığım bir yazlık mont, -indirimli olarak- 100 tl ye aldığım bir motosiklet botu, -860 tl lik bir fiyatı olan ama şanslı bir indirim ile- 475 tl ücrete aldığım kaskım, ortalama koruma seviyesinde 45 tl ye aldığım eldivenlerim, -kasktan sonra en önemli koruma ekipmanı olan- 45 tl ye aldığım dizliklerim ile hayatımdan gayet memnunum.

yani ortalama bakılırsa; 12 bin tl (motosiklet) + 1095 tl (ekipman) = ile yaklaşık olarak 13 bin tlye aracım ve malzemelerimi tamamlamış oluyorum.

şimdi sorarım size; "zengin piçi" diye itham ettiğiniz motosiklet sürücüleri kadar hesapçı mıdır araç sürücüleri?

13 bin tl ye ne kalitede -sıfır- bir araba alıp, sorunsuzca, zevkle gezebilirsiniz?

yakıtı da ayrı bir konu tabii, ona girmek istemiyorum..

son olarak çok sevgili barkın bayoğlu (bkz: altın elbiseli adam) abimizin de dediği gibi.

konuşma şöyle bir şeydi sanırsam. (kendisiyle konuşuyor)

--- spoiler ---
300 bin tl'lik arabaya biniyorum.
- ee?
bi yerden bi yere 3,5 saatte gidiyorum.
- evet.
ama 300 bin tl'lik arabaya biniyorum.
- bravo.
--- spoiler ---

yani öyle bir şey..

ne anlattım lan ben bu kadar?

aslında demem gereken şey şuydu;

"motosiklet erkeği cici,
araba erkeği kaka."
(bkz: kızlar zenginim coolum).
tabanvay erkeğinin yanında lafları edilmeyecek erkeklerin karşılaştırması.
(bkz: bisiklet erkeği vs araba erkeği)
bir günde iki ayrı kişiyim.
Motosiklet erkeğinin eze eze alacağı versus.

Sevgili gelecekteki eski sevgilim,
Ne yarışlar yapacağız seninle!
kazanana Eve gidince büyük hediye Falan olayları.

Aynen hayal kuruyorum bayağı.
Arabasi olanin alacagi versus.

Araba rahatliktir, araba konfordur. Yeri gelir arabaylada adrenalin en ust seviyede hissedilir. Kaza konularina vs deginmiyorum bile... 25 bin tl motora verecegime 130 bin tllik arabamla mutlu mutlu yasarim keyfimden gecilmez.
birde araba ve motosiklet kazalarını karşılaştırma vardır.

Karşılaştırmak gerekirse;
büyük bir motosiklet kazasında ölme ihtimaliniz %90 sakat kalma ihtimaliniz %10 dur diyelim.
büyük bir araba kazasında ölme ihtimaliniz %10 sakat kalma ihtimaliniz %90 diyelim.

ben şahsen ölmeyi sakat kalmaya tercih ederim. Sizleri bilemem.

birde o araba içinde sıkışma olayı vardır ya.. kurtarılmayı beklerken ölürdüm ben kesin.

not: engelli kardeşlerimizden özür diliyorum, ama bu olayın engelli olmakla bir alakası yok.
geçmişte 6 kez kolunu kırmış (ve birçok şey daha yaşamış) eski bir motosiklet erkeği olarak,
konfor ve güvenlik konularında, d sınıfı ve üzeri arabaların alacağını,
hız, heyecan ve keyif söz konusu ise 500cc ve üzeri, cadde motosikletlerinin alacağını düşünüyorum.

özel jeti olan erkek ikisini de yer,

Ama karşılaştırmaya Ferrari erkeğini koyarsanız hepsini yok eder.
motosikletli erkeğin önde olduğu karşılaştırmadır. asidir bir motosiklet erkeği, cooldur. ha motosiklet demişken yandan kasalı olanlardan bahsetmiyoruz tabi.
ha bir de şöyle bir şey vardır. racingçi kardeşlerim sözüm size;

"herkesten hızlı sürmen, yalnız süreceğinin garantisidir."
Motosiklet erkeğinin sikleterek alacağı versustur.
Ikiside vurdurarak calistirir.
Motosikler erkeği bi boka yaramaz araba erkeği de yaramaz en iyisi otobüs erkeğidir.
Benim hem b hem a2 ehliyetim var ve motorsiklet li kurye de değilim acaba ben hangi kategoriye giriyorum onu merak ettim.
motosiklete binen adam mücadelecidir. buna mecburdur. hele de istanbul gibi bir kaosun içinde yaşıyorsa bu adam bildiğin savaşçıdır. ama motosiklet süren adam efendidir de. bir de özgürlüğe alışmıştır bu adamlar. çünkü motosiklete binince ayaklarının altında yer yüzü akıyordur, başının üzerinden gök yüzü... demem o ki; öyle kutulara binip kutulara gidip kutulara dönmez bu adamlar. sevdaları da hasretleri de yaman olur. ve motosiklete her zaman bir yere gitmek için binilmez mesela. sırf binmek için binildiği bir sürü an vardır. ve muazzam bir psikologdur motosikletle tek başına gidilen uzun yollar. o yüzden hanım evladı sevenler gidip kumda oynasın.
bu hafta itibariyle yeni cruiserımla motosiklet erkeği olmuş bulunmaktayım.

makine yanınızda olmasın kask elinizde olsun yine dönüp bakıyorlar, belki de benden kaynaklıdır zaa xd.
motosiklet erkeği alır.

görsel
(bkz: motosiklet erkeği)
*
ikisi de bir ulu erkeği etmez.

Buradan tüm meriç, abazan ve sigişgen kardeşlerime selam eyliyorum.
ikisi de, hava atacağım diye, trafikte milletten küfür üstüne küfür yiyen erkeklerdir. özellikle şu motorsikletlilere gıcık oluyorum. ayrıca sözüm; sırf bunlar için, metroya binip, yaşlı insanlara yer verince, o insanlardan tebessüm alan ve alınca gururlanan erkekleri, üzen kızlara.
bu versusu araba erkeği alıcaktır. nedeni araba kullanan birisi motor kullanan birisine göre daha az trafik canavarı olduğu için.
motosiklet erkeği ile araba erkeği arasında farkı ayrıntılar da gizli olan bir ayrım söz konusudur. bu önerme kadın, trans, gay, biseksüeller için de geçerlidir. geçersizdir derseniz, genel ve özel görelilik kuramını da inkâr etmiş olursunuz. daha somut ifade edersek; taş balta kullanan ile klavye kullanan arasında olumlama ya da olumsuzlama anlamında nasıl ki farklılıklar söz konusuysa, bu başlığa ve bu entry'ye konu olan karakterlerde de bir dil, kültür ve davranış farklılığı söz konusudur.
şu sıralar belediye otobüsü erkeğiyim.
tır erkeği alır.
motosiklet erkeği eğlenmelik; araba erkeği evlenmeliktir. net