1. 1.
  tantunisi ile meşhur şehirdir.
  12 ... anthrax
 2. 2.
  3. siniftan beri gitmedigim memleketim..tantunisi süperdir..* onun disinda cezeryesi, sikmasi, kerebici vardir..(direk mersinin olmayabilirler ama sadece orda gördügüm için yazdim.)

  bunlarin disinda
  (bkz: herkes gider mersin e biz gideriz tersine)
  4 ... atan alir spor
 3. 3.
  akdeniz bölgesi'nin en güzel şehri.plaka numarası 33'tür.mersin sahili, mersin büyükşehir belediyesi'nin son yıllarda yapmış olduğu çalışmalarla, belki de türkiye'nin en güzel sahili haline gelmiştir.

  şehir merkezinde taksim international adlı son 16 katı otel olan gökdelen bulunur.bu gökdelenin karşısında da hemen hemen onun yarısı yüksekliğinde defterdarlık binası vardır ki insana ''bu kadar büyük olması gerekli miydi?'' diye sordurtur.
  8 ... gamzelinda
 4. 4.
  akdeniz bölgesinin limanından dolayı bir nebze olsun gelişmiş ama her seferinde adananın gölgesinde kalmış ilidir. saat akşam sekizden sonra sokaklarda hiç kimseyi göremeyeceğiniz, sahil şeridinin ayrı bir çehre getirdiği, bir güzellik kattığı, onun dışında çok fazla bir hareketi olmayan, türkiyenin en yüksek binasını içinde barındıran (bkz: 52 katlı gokdelen) bir zamanlar etrafında bir çok portakal ve mandalina bahçesi olan fakat artık bahçelerin hepsinin satılıp içlerinin apartmanlarla dolduğu, aldığı göç nedeni ile yerli insanının azınlığa düştüğü, ortamının, yaşamının kirlendiği, özellikle tantuni, peynirli künefe, şalgam, kerebic gibi yemeklerini çok özlediğim, fakat yaz sıcağı kesinlikle bir işkence olan ildir. bu kadar yazdım ama 13 senedir de gitmiyorum, görmedim. *
  2 -5 ... devedikeni
 5. 5.
  (bkz: içel)
  1 -3 ... laedri
 6. 6.
  Mersingillerden,Güney ve Batı Anadolu dağlarında yetişen,yaprakları yaz kış yeşil kalan,gıda ve parfüm sanayisinde ham madde olarak kullanılan,meyvesi murt adıyla bilinen, esansı çıkarılan,beyaz çiçekli,güzel kokulu bir ağaç,mersin ağacı, sazak (Myrtus communis).
  3 ... italiano
 7. 7.
  türkiye de konut fazlalığı olan tek il.konut satış fiyatları ve kiralamalar cok ucuzdur.öğrenciler bile deniz gören evde oturur.cogu adanalı için ilk şehir dısı deneyimi bu ilimiz olmuştur.
  1 -1 ... penta-don
 8. 8.
  ...
  Merhaba mersin merhaba
  portakal, limon yurduna
  sıcak kanlı insanlara merhaba
  Akdeniz'den, Toros'lardan koş da gel mersin diye diye!

  gibilerinden bir şarkıya sahip olan şirin akdeniz kenti.
  2 -1 ... sulh
 9. 9.
  80'den sonra yoğun göç almasıyla şehrin tabiri caizse anası ağlamıştır. Şehir gün geçtikçe dahada çekilmez hale gelmektedir eğer büyüklerimiz sahip çıkıp düzenli bir kentleşme yapsalardı dünyada 2. miami olabilecek şehrimizdir. tantunisi akıllara zarardır bağımlılık etkisi yaratır insanda.
  2 ... psychofunk
 10. 10.
  istanbuldan daha berbat bir trafik akisina sahip olan sehir.
  3 -3 ... schreiberbeden
 11. mersin Başlığındaki Önemli Entry'ler