bugün

entry'ler (762)

temiz tertipli düzenli giyim vs salaş giyim

hangisini seçtiğimize göre hayattaki etkisi büyük fark yaratacak olan karşılaştırma..
şahsen tertemiz düzenli bir giyim tarzı her zaman +1 point (hatta birkaç point) kazandırır.
"ye kürküm ye" diye boşuna dememişler. saygılar efendim.

zeki erkek

Canımızdır. Çünkü o ne yapar eder voleyi vurur. Yakışıklılık nedir ki zeki olmanın yanında.

höstsonaten

Bugün ilk defa (bkz: başka sinema) izlediğim (bkz: ingmar bergman) filmi. Beni çok etkileyen iki sahne; annesine hevesle piyano çalan evanın daha sonra annesini piyano çalarken izlediği sahne ve tabi ki annesi ile yüzleştiği o gecedir.

--spoiler--
"Annenin acıları kızına da geçmelidir.Annenin mutsuzluğu kızının mutsuzluğu olmaldır, sanki göbek bağı hiç kesilmemiş gibi."
--spoiler--

belki de herkesin kendine bir parça benzettiği yerler vardır. Bu da benim parçam oldu.

ülkücülerin zeka seviyesi

Genelleme yapmak da zeka seviyesini aşağı çeken unsurlardan biridir.

O toplum kötü/iyi
O ırk kötü/iyi
O mezhep kötü/iyi
Diye ayırt etmeye çalışan insanlar yarın bir gün kendinden olmayanlar tarafından da aynı genellemeler ile karşılaşacaklardır.

Saygı değer olmak için, saygı gösterilmelidir.

bir insandan uzaklaşmak için tek bir neden

yalan varsa uzaklaş.
uzaklaşmak istemiyosanız da tedbirinizi alınız.

bir geçiştirme cümlesi yaz

"Tamam o halde haberleşiriz."

geceye bir rap sözü bırak

Sırf istedin diye istediklerin gerçek olur mu laaaaan. istemek istemsizlik yaratıp kapatır yolunu.

Ne istediğini iyi bil, belki istediğini bildiğin şey senin için hiç de iyi değildir.
-----Ezhel-----
~ezheeeeeeeell gardaşımmmmmmmm
~

ankara sıkıntısı

hoşa giden tabirdir.
ankara'da doğmuş biri olarak bu kenti çok seviyorum.
bilinen bi klişe orada doğmayanın ankara'yı sevdiği nadirdir.

Ankara, yaz dışında gri şehir... orada olan biten her şeyin bir izi vardır. hani başkent ya resmi il... bu şehirde basılan mühür ömür boyunca iz bırakır insanda.
adına en çok şiir olan şehir de Ankara değil midir? şiirler ya çok sevilene ya da acı çektirene yazılır. gri kent ikisini de barındırır.
ankara ana baba evidir, resmidir ama içine girdiğinde şevkatlidir.
ankara sıkıntısı evden çıkarmaz seni 4 duvar arasına hapseder.
fakat bir gün gidersen bu şehirden o zaman anlarsın boşluğunu.

yazarların en beğendiği film replikleri

"fazla fedakarlık kalbi taşlaştırır"
*

samimiyetsiz kelimeler

kanka, kuzum, balım ....oyyyk (kullanıyorum)

ikizler burcu kadını

bir ifşa entrysi bu evet ifşalıyorum zoruna giden zzzzzzzzt açılın ben 7. nesilim buralar biz yokken heepp cücüklerle dolmuş.
efendim ben de bir ikizler kadını olarak diyorum ki bence en harika burç kadınıdır. zeki, güvenilir, eğlenceli, gereksiz gördüklerine anında yol veren bir tiplemedir bunlar. gez gez gezzzz yorulmak nedir bilmezler. çünkü hep öğrenmeye açtır bu burç mensupları. neşe veren bir arkadaşı da varsa varyaaaaa 24 saat gülebilir. entellektüel sohbetlere de bayılırlar.
ya bu kadınlar unutulmaz ya... anlatılamaz burada da böyle.
kısacası imrendirirler efenim.

terazi burcu kızı vs başak burcu kızı

terazi herkese yalaklık eder ama sadıktır.
başak uysal görünür ama feci çapkındır.
diye kısa özet geçilebilecek versus.

izmir de oruç tutana meydan dayağı

o değil de izmir'e yerleşeli ortalama 10 ay oldu. ramazan ayına girdik şimdi. ben oruç tutmuyorum. buraya gelmeden önce de ramazan aylarında iş yerinde gizli saklı yer içerdik. fakat öyle bişey kiii burada ben ramazan ayına girdiğimizi bile farketmedim. tutan da gözümüze sokmuyor.

sabırlı olmak her zaman kazandırır

her şeyin bir olgunlaşma süresi olduğu gibi, sabırlı olmak da süresi sabit olmayan fakat insana her zaman olumlu manada bir şeyler katan bir duruştur. bir yazıda okumuştum alıntıdır: bir amaca ulaşmadan önce ona zaman verin. verdiniz mi ? bunu iki katına çıkarın. bir durumun olgunlaşmasına sabredememek hem insanı yıpratır, hem de panikle her şeyi berbat etmeye kadar gider.
okuduğum yazı için link paylaşacaktım ki, bulamadım maalesef.
* *

gardropstan alışveriş yaptığını gizlemek

Bu siteyi keşfettim keşfedeli çok büyük kar ettim kıyafet konusunda. Fakat sitenin altyapısı 2.el kıyafet odaklı olduğundan buradan yaptığım alışverişleri çaktırmamak için bin takla atıyorum. :(
Kargo adresine işyerimi veriyorum. Geçen bi hafta izne ayrıldım ve ondan öncede 6-7siparis vermiştim siparişlerin hepsi farklı illerden farklı isimlerden ve gelen posta önce evrak bölümüne uğruyor. Önceleri tek tük geldiğinde örneğin bodrumdan gelmiş ürün, ne alaka diye soruyolardi ben de arkadaşım sağolsun hediye gönderdi diye geçiştiriyordum. Fakat o izinli olduğum haftaaa... O kadar kargo vardı ki nerden alışveriş yapıyorsun soruları ile beni köşeye sıkıştırdıklarında "tamam" dedim müdür çağırıyor dönüşte konuşuruz ve ardından isim çok yoğun gibi muhattap olmadım kimseyle. Artık ilk siparişimde ne halt edeceğim bilmiyorum yalan yanlış bi site sallamayı düşünüyorum. :/

mülakat a gireceklere tavsiyeler

güler yüzlü olun fakat fazla değil.
ciddi olun ama fazla değil.
kendinizden emin olun fakat fazla değil.
bilgili olun fakat yeteri kadar cevap verin.
kendinize güvenin fakat üstünlük taslarcasına değil.
yani öyle bir olun ki adamlar mala dönsün; fikri olmasın sizin hakkınızda; ve
çoğu insan hakkında fikir sahibi olamadıklarına hayranlık duyarlar.

ankara

kimliğimde yazan şehir değilse de; toprağını öpmek geliyor içimden be Ankara.
güzelsin ama uzaktan...
yakından ise hep canım yandı oralarda.

aşık olduğun kişiye bir şarkı bırak

sessiz nehir.

paulo coelho

Casus isimli kitabı; neval el seddavi isimli yazarın (bkz: sıfır noktasındaki kadın) kitabının bir benzeri hissi yarattı bende. Belki de çok beklentiye girdim o yüzden sığ kaldı.

iş arkadaşlarından öğrendiğin güzel şeyler

Herkesin her şeyini bilek.lazım olur.