bugün

etiler'de çöp konteynerindeki gitar kutusunda kesik başı bulunan lise öğrencisi. aynı zamanda ünlü aşçı süreyya karabulut'un kızı olduğu söyleniyor.* **
aşağıda ki haberi okuduğumda dün akşamdan beri, bir kere daha vah vah dediğim vahim hadise. katil eğer oysa, zengin çocuğu ve yırtar diye düşündüm ve çok üzüldüm.

http://www.hurriyet.com.t...ndem/11138743.asp?gid=229
polis katilin cem g. olduğunu sıkı araştırmalar sonucunda ortaya çıkartmıştır.
umarım bunu yapan\ortak olan hayvan(lar) en kısa sürede tutuklanır.
*
aslında bu tür haberlere malesef alıştık artık belki ama münevver in ölümü beni çok etkiledi. her gece yatağa girdiğimde ilk yarım saatim başına gelenleri düşünmek oluyor. aklım almıyor bu caniliği. üstelik sevgilinin yapmış olması daha da düşündürücü. umarım katil yada katilleri en kısa zamanda tutuklanır ve hakettikleri cezayı alır.
yaklaşık 11 gün önce katledilmiş ancak katili cem garipoğlu hala bulunamamış insan. çok yazık.
insanın kanını donduran bir cinayete kurban gitmiş gencecik, masum bir kız, bir çocuk.

birkaç gün sonra doğumgünüymüş, nerden bilebilirdi ki? bar kiralamaya gittiği erkek arkadaşım dediği caninin onu öldürüp, içi sızlamadan parça parça edeceğini. sonra da hayatının bir çöp tenekesinde son bulacağını? nerden bilsin ki?

hadi bu can öldü, gitti. yok şimdi. ama ailesi? onlar hayatına nasıl devam edecek? edebilecek mi? gerçekten o kadar zor ki. normal bir ölüm değil; kaza değil, hastalık değil. bile bile, hiçbir şey yokken aniden ve adice. ve bu kadar insanlık dışı bir biçimde.

doğur, büyüt, canından çok sev, gözünün bebeği gibi bak ona, üzerine titre, hayatını ona ada, sonra da allah'ın belasını veresi bir yaratık gelsin, onu bu şekilde yok etsin!

nasıl bir acı bu? nasıl bir adalet bu? allah sabır versin, büyük sabır versin.
sevgilisi tarafından parçalanıp, çöp kutusuna atılan şanssız kız. basit bir olay gibi izledi halkımız haberlerden. katil cem garipoğlu cinayetten 21 gün geçmesine rağmen yakalanmadı. bazılarınca çin'e kaçırıldı, bazılarınca rusya'ya. olayda ailesininde adının geçmesine rağmen ailesi tutuklanmadı. karabulut ailesi olayın üzerine gittikçe tehdit telefonları aldıklarını söyledi. tehdit telefonları nereden geldiği yine gariptir bulunamadı.

eğer birgün öldürüleceksem, beni orta gelirli yada fakir biri öldürsün. en azından kanım fazla yerde kalmaz diye düşünüyorum artık her insan gibi.
bazı yorumları okuduğum zaman, milletin sadece tatlı bir kızın öldürüldüğü için üzüldüğüne inandığım iğrenç olay.
başı kesik, silikonları patlatılmış, penisi kesilmiş şekilde çöp konteynerinde bulunan travestiye bu kadar üzüntü duymaz bu insanlar. halbuki ikisi de insandı. ve ikisin hayatı aynı değeri taşıyordu.

nota bene : eminim bu entrymi eksileyenler olacaktır "nasıl bir travestiyle tertemiz bir genç kızı bir tutabilir bu yazar" sorusuyla. böyle düşünenlere benim sorum ise : nasıl herkesin hayatına aynı değeri vermezsiniz ? herkes eşittir, herkes insandır, ama bazıları daha çok mu insandır ?
etiler'de vahşice duygularla öldürülüp ardından cesedi çöp konteynırına atılan genç kız. daha yaşacak onlarca şeyi varken böle öldürülmesi çok üzücü.
engin temel örneğinde de görüldüğü üzere ülkemizdeki cinayetlere karışan kişiler zenginse ya faili meçhul oluyor ya da katil yakalanamıyor. enteresan tesadüfler işte.....
ayşe arman ailesi, gazeteciler ve emniyet müdürü cerrah'la konuşmuş, cerrah'ın sözlerine dikkat.
http://www.hurriyet.com.t...asp?yazarid=12&gid=61
hala katili bulunamayan kız. tek kusuru bir zengin piçiyle arkadaşlık etmek olan kız. devletin acziyetini,adaletin boktanlığını tekrar hatırlamamıza sebep olan kız. iki ay önce öldürülmüş, halen katili bulunamayan anne kuzusu.
kafası olmayan insan.
(bkz: benny s video)

filmle ilgili spoiler içerir;

bu filmde esas oğlan psikopat. kız arkadaşını evde film izlerken öldürüveriyor durup dururken. sonra ailesi kızı bölüp, saksılara gömüp cinayeti örtbas etmeye çalışıyorlar acılar içinde. hiç alakası yok bu hikayeyle. öyle esti de anlatayım dedim.

not: ekşi'de de yazılmış. aklın yolu bir.
arkadaşım, sırdaşım, yoldaşım... insanların derdine kendi derdinden daha çok üzülen, duygusal, sevgi dolu bir insan. güldüğünde gözlerinin içi gülen, hayata çok ama çok bağlı bir kız. beraber muhabbet ettiğim, gözlerim dolana kadar gülüp sonra da gözlerim şişene kadar ağladığım arkadaşım...

hatırlıyorum... bi gece müzik dinliyorduk. hayallerinden bahsediyordun ve nedense hiç gitmiyor aklımdan o hayaller... ne kadar küçük şeylerden mutlu olurdun oysa... öyle büyük hayaller de değildi yani. biliyordum yapardın sen, hayatta hep başarılı olmuştun çünkü... anlattığın hayallere hep gerçekmiş gibi kulak vermiştim ben...

görmek istediğin yerler vardı... "gidicem burcu, ölmeden görmek lazım. çok merak ediyorum." diyordun. bende "gidersin elbet, sen gitmicen de kim gidicek gezginci" diyip gülüyordum. çünkü biliyordum münevver'im birşeyi kafasına koydu mu yapardı.

dalga geçerdim seninle... hiç alınmazdın "nasıl olsa deli" diye... "yahu bari benimle bi bira iç valla bişi yapmaz" der ardından da nuri alço taklidi yapardım. çok gülerdin o halime... sonra da "sen bırak şimdi içkiyi de şarkı söyle" derdin... bende ne istersen söylerdim...

çok konuşurdun... herşeyi biliyordun sanki. ne konu açarsak ilk konuşan sen olurdun. ama hiç bi zaman geveze olmadın. hep bizim -tabir-i caizse- en bıcır bıcır olanımız ve samimiyetine en çok güvenilenimiz olmuştun...

şimdi "keşke" leri sevmediğimi bile bile bana "keşke" dedirtiyorsun...
keşke yanımda olsan da yine sabaha kadar gülüp sonra hüzünlü bi şarkıda yine gözlerimiz dola dola ağlasak, gitmek istediğin yerlere gitsen, yine nuri alço taklidi yapsam sana ve o bitmeyen neşenle gülsen, istediğin şarkıları söylesem sana ve başımda durmadan konuşsan...

çok özledim seni münevver'im. biliyorum allah iyileri önce alır yanına... sen çok ama çok iyi bir insandın... ve biz seni hiç unutmayacağız...

seni böyle canice katledenleri de UNUTTURMAYACAĞIZ!!!!!!!
içimi sızlatan güzel yüzlü, güzel saçlı kız. allah kimsenin başına vermesin, bu nasıl vahşet yarab, can can a bunu nasıl yapar.
türk polisinin bir türlü suçluyu bulamadığı cinayettir. türk polisine her ne kadar laf etmek istemesem de böyle rezil bir cinayeti hala nasıl çözemediklerini anlamak mümkün değil.
ardından gözyaşı döktüren, katile küfrettiren, düşündüren kurban. bir cinayetin kurbanı...

gencecik gözlerdeki umudun sönmesi çok acı... çok...
peşi bırakılmayası cinayet.

eğer birileri bu ülkede parasıyla cinayet işleyebiliyorsa o ülkenin hükümetine de emniyet müdürlüğüne de ana avrat saymak mübah olmalıdır. saymayı bırakın, alaşağı edilip linç edilirlerse kimsenin vicdanı sızlamamalıdır bile. gavur dedikleriniz en ufak bir haksızlıkta ülke başkanlarını kanırtıyorlar.

kaldı ki bizim emniyet müdürmüz olacak adam kalkıp "e kızına sahip çıksaydın" desin. normalde adamın götünden kan almaları gerekiyor haliyle. ama dokunulmazlık var değil mi?
katilin babası tutuklanmış birileri ''parası var diye korunuyor'' diyor. yahu siz okuduğunuzdan bir şey anlamıyor musunuz?

insanın iliklerini donduran ve gerçekten kötü duygular yaratan bir cinayet.

annesinin dediği gibi ''kızı bunun hesabını soracak'' adelet'de soracak elbet. önce bu dünyada sonra ahirette..
isminin anlamı; "aydın" mış. yılmaz özdil yazısında aydınların sonunun bu ülkede aynı olduğunu söylemiş. ne de güzel demiş.
sevgiyi yanlış yerde aramış ve bedelini emsallerinden çok daha ağır bir şekilde ödemiş kızdır. sevgilisi denen cani zaten insanlık dışı lakin kafam almıyor hemen herkese cemin sorunları olduğunu söylüyor ve günlüğünede cem tedavi görecek yazıyor. anne günlüklerini okuyorum diyor ama üstünde durmuyor kızını alıp karşısına kızım cemin ne sorunu var diye sormuyor. arkadaşları kızın aşırı kıskanç baskıcı bir erkekle beraber olduğunu görüyor ama kimse kızla oturup konuşmayı denemiyor.....

ailesinden biraz daha sorumluluk beklemiş olanlar ne yazık ki sadece dinciler ve dindarlar değildir. pek bir sevdiğimiz amerikan dizilerinde bile aileler kızlarının sevgililerini tanıyorlar, kontrol ediyorlar. çocuğun zaten normal bir psikolojiye sahip olmadığını kız biliyor, ailesi biliyor, kızın günlükleri okunuyor, okuldan aynı sebeplerle uzaklaştırılıyor ama kızı öldürene kadar kimse ses etmiyor. katilin bulunamaması nasıl ki zenginliğiyle ilintiliyse , bunca zaman şüphe uyandırmaması(?), ya da görmezden gelinmeside zenginliğiyle ilintili diye düşünüyorum.
akıl almaz bir cinayetin kurbanı güzel kız. unutulması imkansız bir olay, faillerin yakalanmaması ise polisimiz adına utanılacak bir durum. bir yetkilinin, kızlarına sahip çıksalardı söylemi ise bu feci olaya nasıl yaklaşıldığını gösteriyor. ülkemizde olan iyi ve kötü olaylara puan verme gibi bir alışkanlığa sahip olan ben, bu feci olaya ve yetkilinin bu söylemine eksi puan verdim. eksi puanların çok olduğu ülkemizden utanıyorum. bu güzel tertemiz münevverin katili bulunup cezasını gördüğü zaman biraz olsun huzur duyacağım. yine de bu insanlık dışı yapılan cinayeti ömür boyunca unutacağımı zanetmiyorum. hiç tanımadığım bu genç kıza allahtan rahmet diliyorum. annesi,babası ve kardeşine sabır diliyorum.
bugün ayşe arman'ın yaptığı röportajda avukatının söyledikleri tüylerimi diken diken etti. münevver öldürülmeden, başı kesilmiş. annesi bunları duyunca neler hissetti, düşünmek istemiyorum.http://www.hurriyet.com.t...asp?yazarid=12&gid=61
ömrünün baharında bir piskopatın kurbanı olmuş kız.

bu kızcağızı katleden hayvan bulunmadıkça bu aç, bu reyting uğruna anasını bile satabilecek, bu şeref, haysiyet, insanlık gibi tüm değerlerden yoksun medya elim vakayı magazinleştirmeye devam edecek, onu seven, ona değer veren her kim varsa ciğerini dağlamayı sürdürecektir.

bugün yine bir haber(!) patladı. neymiş efendim münevver başı kesilirken canlıymış.

hah...bunu da öğrendik ya tam süper oldu. yani bir bu kalmıştı bizim bu yeterince vahşi olay hakkında öğrenmediğimiz, bunu da okuyucularınıza sundunuz ya bravo!

pek yakında başı kesilirken çok çırpınmış, direnmiş, bir eliyle testereyi tutmuş nevinden haberlerde yapın ki daha bir salyalarımız aksın, daha bir zevklenelim.

korku dizisi ya bu!

öbür yanda şu hayvanı bir şekilde ve bir an evvel bulup kodese tıkmak ve şu lanet süreci bitirmek, şu iblis medyayı susturmak yerine "kızlarına sahip çıksalarmış" diyerek yine sevenlerinin ciğerini hedefleyen bir emniyet müdürü!

nasıl bir ülke bu yarabbim!

bela okuyacağım ama rabbim böyle bir kişilik nasip etmiş daha ala bela nasıl olur ki!