bugün

Bir zamanlar show tv de yayınlanan zottirik dizi. Asıl komik olansa, başrole çapkın diye koydukları okan yalabığın, zerre yakışıklı olmaması.
hülasa; zevk dolu yaşamından dolayı kıskanılan civanım adonis delikanlılar.
candan erçetin'in sesine çok yakışan bir şarkı. yıllar geçti, hala aynı tat var yahu eski nağmelerde..

http://www.youtube.com/watch?v=QbfiWj-QWoo
türkiye'de her üç muhabbet kuşundan birinin adıdır. *
geri kalanların yarısı da mmaviş.

ayrıca güzel bir candan erçetin şarkısı.

http://www.youtube.com/watch?v=QbfiWj-QWoo
http://iliskilerokulu.blogspot.com/
muhabbet kuşlarına konan fiks isimdir, çok kötü çok.
Kızlar için kaşar veya orospu deniyorsa erkeklerinde o versiyonuna çapkın denir. Bir nevi playboyda denebilir bence.
çapkın olmayan bir arkadaşımla bu konuyu konuşurken şu şekilde bir diyalog geçmişti :

inanckayakiran : çapkınlık, güzeldir. kızların da bunu seçmesinin bir nedeni olacaktır elbet. sen neden çapkınlık yapmama taraftarısın anlamış değilim.

cemal : sen, 50 tane fragman izlemeyi seversin, ben oturup adam gibi 5 tane film izlerim. olay bundan ibaret.

o gün bugündür, çapkınlık yapmayan ve yapmayı istemeyen kişileri daha iyi anlıyorum..
çapkınlıkla kadın düşkünlüğü karıştırılyor kavramsal olarak. her eteklinin ardından koşana, kadın gördümü devreleri yanıp, babasını tanımayana çapkın denmez onun başka bir tanımı var. bununla ilgili enteresan bir yazı için...

http://pushkin-r2d3.blogs...rcek-capkn-nasl-olur.html
bu sıfatla övünenler bile vardır, onlara akıl fikir dilemek lazım.
detaylara takılmaz, geçmişi sorgulamaz. onun için önemli olan sevgilisinin o an yanında olmasıdır. her kesimden arkadaşı vardır. bir ortama girdiğinde uyum sağlamakta zorlanmaz. kurnaz ve içten pazarlıklıdır, genelde verdiği sözlerde durmaz. keyif vereci ve biraz da küstahtır. her telden çalarlar.
biraz kültürlüdürler, biraz yeteneklidirler, biraz sporla ilgilenirler. böylece her tür kıza hitap edebilirler. umursamaz tavırları vardır. genelde her istedikleriyle arkadaş olurlar. tek kişiyle yetinmezler. ustaca yalan söyler, acayip senaryolar yazarlar.
evlenmeyi düşünmezler. aslında bu davranışların altında çok büyük bir kompleks ya da daha önceden hayal kırıklığı yaratan bir aldatılmışlık yatıyordur. yani bu çapkınlık aslında bir savunma mekanizmasıdır, ama işin aslında sadece kendilerini kandırırlar. romantizm ve aşk onlara göre bir kurgu ürünüdür.
istanbul emniyet müdürümüzün soyadıdır.
"başrollerinde ashton kutcher var, güzel bir romantik komedi filmidir ailecek izlenir" diyerek satın alınan ama romantik seks filmi çıkan, eğlencelik bir film. filmin tek ilginç yanı klasik romantik komedi sonuyla bitmemesi.
ashton kutcher' ın spread adlı filmin ülkemizde yayınlanan ismi. bu filmi izleyekmekten ise daha yararlı şeyler yapmanızı tavsiye ederim. hiç birşey yapmadan oturmak bile daha keyiflidir bu filmi izlemekten. tamamiyle zaman kaybı, film baştan sonra seks sanki; herifçioğlu utanmımış sıkılmamış cast ekibinde ne kadar hatun var ise zorlamış neticede film tamamiyle bir hayal kırıklığı.
zeki müren- çapkın.

gel gezelim el ele
aşkımız gelsin dile
elinden zehir olsa
içerim bile bile

bakışların ne hoştur çapkın
gülüşlerin ne hoştur çapkın
bekliyorum hasretle seni
gelişlerin ne hoştur çapkın

gel güzelim gel bana
hasretim hasret sana
elinden zehir olsa
içerim kana kana

bakışların ne hoştur çapkın
gülüşlerin ne hoştur çapkın
bekliyorum hasretle seni
gelişlerin ne hoştur çapkın.
Candan erçetin-çapkın.

Düşerek sen yine
Bir yerde mi kaldın
Çapkın çapkın çapkın

Bakayım koynunu aç
Bakayım koynunu aç
Kalbimi çaldın aşkımı çaldın
Sen beni çaldın
Gönlümü çaldın
Aşkımı çaldın
Çapkın çapkın çapkın çapkın

Beni benden geçirip
Beni benden geçirip
Sen ele aldın sen ele aldın
Çapkın

O nasıl tatlı bakışlar
O ne baygın gözler
Büyüler sevgimi
Söyletmez o çapkın sözler
O çapkın gözler
Sende kalmış yine
Kalbim seni özler
Gözler özler gözler özler.
(bkz: spread)
yakalanmayan adama denir.
çapkın erkekler bebekleri severler özellikle 20-25 yıl önce doğan bebekleri.
karısına patron sekreterine koca gibi davranan erkek türüdür.
kadın kitap gibidir diyen ama hiç bir kitabı sonuna kadar okumayan erkeklerdir.
Tövbeli bir çapkın olarak söyleyeceğim şu;
Çapkının yaptığı aslında birçok kadınla gönül eğlendirmek değildir. Aradığını bulamadıkça sinir olur, ama kaybedecek zamanı da yoktur. Bir an önce doğru olanı bulmaktır amacı. Ama bir de bakar ki geçen sürec onu o kadar kaşarlaştırmıştır ki; aynaya bakınca kendini göremez. Ve sonrasında yaptıklarından ötürü başına bir iş gelince ( ben cezaevine düştüm) akıllanmaya, durulmaya karar verir. Ve Balrog'un dediği gibi uslanmış çapkın en iyi eş'tir...
karşı cinsi iyi tanıyan insan türüdür. onlara nasıl yaklaşabileceğini nasıl konuşulacağını bilir, onları anlayabilir, abazanlar gibi skor peşinde deildir..
''çapkınların gizli hüzünleri vardır, aslında aradığını bulamadığındandır'' şeklindede betimlenmiştir..
çapkınlık özel bir kulvardır herkez çapkın olamaz çapkın yattığı kadın sayısıyla yataktaki maharetleriyle övünmez çünkü bir şeyler anlatmasına ihtiyacı yoktur. bir adam öle götürdüm böle götürdüm diye anlatıyorsa ya kadın delisidir ya da kolpacıdır. çapkın erkek böle değildir işte hangi kadına nasıl yaklaşıcağını bilir boş hayaller peşinde koşmaz gerçekçidir arzulamaz arzulanır. kadını iyi hissettirir... ve en önemlisi unutulmamalıdır ki en iyi koca uslanmış çapkından olur.
Zor bir sanat türü. Paranız varsa bu sanatı kolay ifa edersiniz. Ama sanatçının makbulü bu sanatı parasız ifa edendir.