bugün

istanbul devlet tiyatrosu oyuncusu. geçen sezon çok yaşa komedi'de oynamaktadır. ayrıca

(bkz: televizyon çocuğu)
(bkz: ağır roman)
(bkz: salkım hanımın taneleri)
(bkz: yaşar ne yaşar ne yaşamaz)oyununda yaşar rolünde döktüren oyuncu
not: böyle bir entryi neden kötü oyluyorsunuz lütfen özelden bildirir misiniz?
televizyon çocuğu'nun dudu teyzesi ve zuzaylı babası. yine aynı dudu teyze, hangi markaydı hatırlayamadım ama bir bilgisayar reklamında monitörün üzerine dantel örtüyodu.
onumuzdeki sezon 'amadeus'ta izleyebilecegimiz super enerjik oyuncu. canlardirdigi 'mozart' karakteriyle onbesinci uluslararasi istanbul tiyatro festivalinde izlemis olanlarin begenisini kazanan, benim de helal olsunumu alan oyuncu
okan bayulgen'in kiss fm de yaptığı programı taşıyan değerli tiyatro oyuncusu. makara insan.
çok iyi bir oyuncu. devlet konservatuarı mezunudur. kurtlar vadisi pusuda avukat yalçın yıldız rolündedir.

(bkz: http://www.sinematurk.com/kisi.php?2443)
beşiktaşlı büyük oyuncudur.

ayrıca, tom hanks'i de beşiktaşlı yapmıştır üstad...
(bkz: zafer gazoz)*
1961 kars doğumlu sinema ve tiyatro sanatçısı. bursa devlet tiyatrosunda eğitimine başladıktan sonra 1985`te ankara devlet konservatuarı tiyatro bölümü mezunu oldu.

(bkz: cumhur cemaat)
(bkz: kurtlar vadisi pusu)
(bkz: hasret)
(bkz: umut adası)
(bkz: sınav)
(bkz: kapıları açmak)
(bkz: o şimdi mahkum)
(bkz: çınaraltı)
(bkz: esir şehrin insanları)
(bkz: cesur kuşku)
(bkz: evdeki hesap)
(bkz: duruşma)
(bkz: salkım hanımın taneleri)
(bkz: utanmaz adam)
(bkz: komşu komşu)
(bkz: ağır roman)
(bkz: oğlum adam olacak)

bazı tiyatro oyunları
------------------
(bkz: amedeus)
(bkz: çok yaşa komedi)
(bkz: arturo uinin önlenebilir yükselişi)
(bkz: hamlet)
(bkz: yaşar ne yaşar ne yaşamaz)
(bkz: macbeth)
dün gün içinde şöyle bir eskileri yad etme amacıyla zaganın eski bölümlerine bakarken bir zamanlar ''okanımdan daha ne istiyonuuuuuuz?'' diye bağırdığını hatırladığım ve gördüğüm zat.
günlük hayatında da çok yüksek sesle konuşan güneş gözlüklü adam.
Özellikle Duruşma ve O şimdi Mahkum filmlerinde oyunculuğunu çok beğendiğim kır saçlı oyuncu. Hele O Şimdi Mahkum filminde " Kazıııım! Aman kimse konuşmasın, yakalanırsak çok fena piyastos oluruz!!! " dediği sahneyi çok beğendim.
yahsi bati'daki performansiyla agzimi acik biraktirmis adam. kurtlar vadisi'nde harcanmis bir yetenek. bu adam yanilmiyorsam zaga'daki vampirlerdendi bir zamanlar.
yahşi batı filmiyle birkez daha kendini kanıtlamış başarılı erkek oyuncu-tiyatrocu.
türkiye'deki ender bulunan oyunculardandır. oynadığı her rolün hakkını vermesi ve seyirciye rolüne inandırması onu bulunmaz hint kumaşı yapmaktadır. bir başka versiyonu için buyrun;

(bkz: haluk bılgıner)
son oynadığı yahşi batı filminde de oynadığı karakteri hakkıyla veren usta aktörümüz.
kurtlar vadisi pusu dizisindeki yalçın yıldız karakterini canlandıran sanatçı.
rol aldığı diğer tüm yapımlardaki gibi (akla gelenler; ağır roman, duruşma, o şimdi mahkum, sınav, arog, cesur kuşku, kapıları açmak, kurtlar vadisi pusu, zaga) yahşi batı'da da yardırmış geçirmiştir.

--spoiler--
benim atalarımın da orta anadolu'dan geldiği söyleniyor
--spoiler--

kendisi oduncu değil, oyuncudur! haluk bilginer, şener şen, güven kıraç, erkan can, rasim öztekin ile beraber yaşayan en iyi erkek oyunculardandır ve bu adamlardan hazır hayattalarken daha fazla yararlanılmalıdır.

ayrıca kendisi çok sağlam bir beşiktaşlıdır! inönü'deki hemen her maça gitmeye gayret eder.

büyüksün zafer baba.
yahşi batıdaki oyunculuguyla bir kez daha kendisini göstermiş takdir edilesi oyuncu.
hem şerif hem de peder rolünün altından alnının akıyla çıkmış yahşi batı'nın gözbebeği. diyebilirim ki filmin en ön plana çıkan karakteri. kayseri aksanlı peder/şerif tiplemesiyle vahi öz ve ali şen'den esintiler sunmuştur ve beni gülme krizlerine sokmuştur. hele şu klisede peder sıfatıyla, bugün şundan rüşvet aldım, bundan sakal aldım diye günah çıkardığı ve kızılderili kumarbaz rolündeki özkan uğur'dan kumarda herşeyini aldıktan sonra tüyleriyle ilgili olarak verin şunları kasabanın kadınlarına yastık yorgan yapsınlar dediği sahneler beni benden aldı. ettiği orjinal küfürler ise defalarca duyulmaya değer. cem yılmaz'a yönelik ''sen çekil keloğlan şingci götüngden zımbalayacaaam'' bunlardan en dehşetengiz olanıydı. sıra onundu ve kariyerinin zirvesini yaptı kısaca...
ilk kısmı çok durağan geçen bir filmi ikinci kısmında devreye girerek adeta baştan yaratmış, harikalar yaratmış oyuncu. ali şen şivesi ve kabalığıyla konuşmayı o kadar güzel yapmıştır ki belki de bundan sonra hep böyle bir rolde arayacağız kendisini.

günler sonra gelen edit: filmdeki kola replikleriyle kola partilerine yeni kavramlar getirmiş oyuncudur da.

(bkz: bi kola getirin de gırtlatalım)
--spoiler--
babanın düşmanlarını sikeyim
--spoiler--

yahşi batıdaki bu müthiş küfürüyle yerlere yatırandır.
bu zat-ı muhterem zamanında zagada ailenin yorumu isimli bi skeçte de baba rolünde idi acayip bi adam, çok iyi oyuncudur kendileri yahu!
--spoiler--
yahşi batı da elmas kolyeyi sakladığı organıyla güldüren insandır. elması g.tüne saklamıştır.
--spoiler--
Son filmi yahşi batıyla kendisini tekrardan kanıtlamış nadir bulunan oyuncu.
güncel Önemli Başlıklar