bugün

Elli yıllık sinema tarihi içinde, En iyi Erkek Oyuncu Oscarını iki kez üst üste alan tek oyuncu olma özelliğini elinde bulunduran Hanks, özellikle Robert Zemeckis''in yönetmenliğini yaptığı " Forest Gump " filmindeki unutulmaz başarılı oyunu ile hatırlanıyor. Bu filmle En iyi Erkek Oyuncu dalında Oscar, Altın Küre ve Sinema Oyuncuları Onur Ödül gibi önemli ödüllerin sahibi olan usta oyuncu, ilk Oscarını bu filminden bir yıl önce oynadığı " Philadelphia " ile almıştı. Daha önce birkaç kez Oscara aday gösterilen Hanks, Steven Spielberg''in " Er Ryan''ı Kurtarmak " ( Saving Private Ryan ) filmindeki başarılı performansı ile dördüncü kez Oscar adayı oldu.
(bkz: the green mile) (bkz: yeşil yol)
çok az ıskarta filmi olan şahsiyet. türklere benzetirim tipini.
en sevdiğimn aktör.bütün filmlerini severim.özellikle er ryan ı kurtarmak,mesajınız var,yeşil yol.bu arada davinci şifresinde de oynıycak.
benm için gelmiş geçmiş en iyi oyuncudur,oynadıgı filmlerde asla senaryoyu incelemem bile,tom oynuyosa o film zaten hayat bulacaktır...
forrest gump filmiyle bir aktörün nasıl rol yapabileceğini daha doğrusu rolüyle nasıl yaşayabileceğini herkese gösteren şahsiyettir...
er ryanı kurtarmak filmiyle ben buyum diyen şahsiyet.
o gözlerindeki derin bakışlarmı dersin, mükemmel oyunculuğumu dersin, o castaway de açlık çekerken bizimde tok olduğumuz halde açlıktan öldüğümüz an mı dersin... işte odam! tom hanks...
Forrest Gump filminde oyunculuğuna aşık olunmuş oyuncu
şu an yaşayan oyunculardan en iyisidir.
http://imdb.com/name/nm0000158/
forrest gump adlı filmde mükemmel oyunculuğu ile jane karakteri ile birlikte beni de forrest koş...koş forrest diye bağırtan alnı öpülesi aktör.
(bkz: run forrest run)
http://www.film.gen.tr/star/star.cfm?pid=238
"the terminal" filmindeki oyunculuğu ile daha önce pek çok kez yaptığı gibi harikalar yaratmıştır, o kadar güzel oynamıştır ki "viktor navorski" karakterini, keşke gerçek hayatta olsa, "krakozhia" da olsa dememek elde değil..
hakkında bu kadar az entry girilince yuh lan sözlük yazarlarına dediğim başarılı manyak karizma hastasıyım aktörü.
sevimli bir yüze sahip olan aktör. çok yaşlandığını görerek hüzünlendim.
09.07.1956 doğumlu müthiş yetenekli aktördür kendileri. her türlü role kolayca girebilen ender oyunculardandır. özellikle romantik filmlerin adamı olup farklı türde filmlerin üstesinden gelip oscarları götürmesini bilir. meg ryanla güzel bir ikili oluştururlar. jestlerine ve mimiklerine hakimdir. ayrıca çok da karizmatik bir ses tonu vardır. *
gerek philadelphia daki eçcinseli gerek forrest gump daki otistik karakterlerini canlandıran tom hanks oyunculuğun hakını veren bir aktör,iki defa üst üstte oscar alarak bunu herkese kanıtlamıştır
defalarca kez keşke şu filmde oynasaydı ne güzel olurdu nidalarına sebep olan aktör. city of angels filminde nicolas cage'in yerine rol alsaydı amerikan film tarihinin en güzel filmini bizlere izlettirebilirdi. oyunculuk karakterine , ruhuna , mimiklerine ne kadarda yakışırdı o rol ah ah.
bir elmanın yarısı olan, meg ryanla birbirini tamamlayan, hasta olunası aktör.
aktris Rita Wilson ile 1988'den beri evlidir. "Samimi Arkadaşlar" adlı yapımda beraber çalışmalarına rağmen, "Gönüllüler" adlı filmde işi pişirmişlerdir. bu evlilikten 2 çocuğu vardır. bu evlilikten önce 1978 ve 1987 yılları arasında Lewes ile evliydir. bu evliliğinden de iki çocuğu vardır.
Cleveland Indians beyzbol takımı ve ingiltere Premier Ligi takımlarından Aston Villa taraftarı olduğu da bilinir.
birgün bu adamda ölüp gidecek diye düşündürüp hüzünlendiren mükemmel oyuncu. her filmine gözüm kapalı gireceğim oyuncu. gebermeyesi adam.
Cast away filminde 1 saatden fazla tek başına performans göstermiş aktör.
Aynı filmde en iyi erkek oyuncu dalında oskara da aday olmuştur.
günde 150 filmini izleyebileceğim aktör. her filminde kesin ağlanır; cast away, forrest gump, saving private ryan, green mile usta olduğunu belli ettiği filmlerdir/sanat eserleridir. allah uzun ömürler versin.
philadelphia filmindeki rolüyle, dışlanan insanları gündeme getiren usta aktör.