1. 1.
  aşağılamak şöyle dursun üzülerek söylüyorum ki;
  kötü yazar, kötü hatip.

  son derece parlak bir akademik geçmişe ve hatrı sayılır bir entelektüel birikime sahip olmasına rağmen yusuf kaplan, ne yazık ki, gerek yazılarında gerekse konuşmalarında pek çok entelektüelin düştüğü açmazdan kendini kurtaramamaktadır: anlaşılır olmaktan bilerek ya da bilmeyerek imtina etmek.
  4 -3 ... profesor bonbon
 2. 2.
  hemen her yazısında ortalama yedi sekiz defa laiklik ve sekülerizm sözcükleri geçer.
  cinsel sapıklıkları bile sekülerizme bağlar, laikleşmeyi maymunlaşma olarak görür falan filan. entelektüelmiş. seviyesini şuradan görün:

  "bu ülkede, bir yalan uğruna, saçma sapan saplantılar ve paranoyalar adına müslümanlığın izleri silinmeye çalışılıyor; ama kimsenin kılı kıpırdamıyor hâlâ. oysa bütün tarikatleri, bütün islâmî cemaatleri bu ülkeden kovun, bu toplum bir anda çöker ve birbirini yer. inanın bu toplum, toplum olma özelliğini kabiliyetini yitirir: cinsel sapıklıklardan uyuşturucuya, yolsuzluklardan hırsızlıklara kadar seküler hayatın kaçınılmaz ürünü olan bütün çözülme ve dekadans biçimleri bu toplumun toplum olarak yaşamasını imkânsızlaştırır. bunu göremiyor olmalıyız ki, hâlâ bu toplumda islâm'ın sunduğu ne kadar değer ve kurum varsa yok etmek için elimizden gelen şeyi yapmakta hiç bir sakınca görmüyoruz. yazık; çok yazık!"

  http://www.yenisafak.com....?i=3552&y=YusufKaplan
  1 -2 ... avasas
 3. 3.
  (bkz: ilkel ve pagan bir alevilik)
  ... avasas
 4. 4.
  mehmet akif çizgisini sürdürebilen ender aydınlardan, ilgiyle takip etmekteyim, islam'ı özümsemiş ve günceli kaybetmeden yorumlayabilen bir kişi. izm'ler peşinde koşanlar okumamalıdır. ağır şeyler söyler, kaldırmak güçtür. günümüzde entellektüel diye lanse edilen adamları görünce entellektüel olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. gerçek bir düşünce adamı, nedense cemil meriç'i andırıyor bana, gerek görünüşü gerek sert üslubu ile.

  halkı kendisini beğenmiyor diye aptal olarak nitelendirmez, aşağılamaz, kendisi gibi düşünmeyenlere cahil demez, diyenler anlamaz, hazmı kimisi için zor kimisi için kolaydır söylediklerinin, afiyet olsun.
  6 -1 ... kisinin degeri aradigi seydir
 5. 5.
  "oysa laik bir ruh giymemiz, deli gömleği giymemiz, batılıların dümen suyuna girmemiz, her bakımdan onlar gibi hareket etmeye, onlar gibi yaşamaya, onların maymunu olmaya çalışmamız anlamına geliyordu ve bizden de istenen şey buydu zaten."

  http://www.yenisafak.com....?i=2786&y=YusufKaplan
  -2 ... avasas
 6. 6.
  turkiye'nin laik duzenine sahip cikmak adina sokaklara du$en milyonlari turlu $ekile sokup, mensubu oldugu guruha gaz veren, $eytan belletip ta$lamaya acik halde yazilarinda sunan ki$i. emperyalizmin sadece batidan geldigine, aslinda turkiye'nin resmen bataklik bir halde oldugundan dem vuruyor birde. yani diyor ki; "bak karde$im dini butun bi insansan ve hayatinda bazi zorluklar varsa aha hepsi bu laikci toto$lar yuzundendir, git z.k onlari".

  --spoiler--
  islâm'a karşı, islâm'ın insanlığa rahmet olarak gönderilen Kutlu Peygamberi'ne karşı, islâmî ilkelere, değerlere, hayat tarzına karşı Nazileri aratmayacak karalama, şeytanlaştırma, nefret tohumları ekme yöntemlerini ve söylemlerini kullanmakta hiç bir sakınca görmüyorlar!
  --spoiler--
  1 -2 ... antistar
 7. 7.
  http://www.yenisafak.com....07.2007&y=YusufKaplan

  yazısını okuduktan sonra oldukça şaşırdığım insan.. özellikle son cümleleri:

  "Yazık çok yazık. Laikçilerin ülkeyi nereye sürüklediklerinin ve sürükleyebileceklerinin ürkütücü bir resmi ve habercisidir bu okuyucu mektubu."

  müslüman'ın tam tersi = laikçi midir? birey laik olabilir mi? yoksa devlet mi laik olur?

  bu soruların cevabını bildiğine eminim de neden bu kadar niyetli öfke?

  akıl almıyor söylemini.. şimdi bir daha düşünüyorum burada:

  müslüman X laik / müslüman olmayan = laikçi

  pes.. vallahi pes..
  ... celebi
 8. 8.
  kendisi müslüman olmayı geri kalmışlık sanıp bu açığı entelektüel birikimle kapatmaya çalışanları karikatürize eder. bu yüzden her halinde/tavrında, yazdığı her yazıda entelektüel birikimini okuyanın/bakanın gözüne gözüne sokar.

  bir atasözü der ki " 3 şey gizlenemez; duman, görgüsüzlük, aşk"

  ah be güzelim sen islamiyeti yanlış anladıysan, bizim suçumuz ne.
  4 -3 ... ortamlarin yilani
 9. 9.
  iki kelimeyi birleştirip tek bir kelime elde etme becerisine sahip üstün zeka.
  (bkz: Paganografik)
  1 ... sıfırın altında
 10. 10.
  (bkz: #2660369)
  (bkz: kendi diyen kendi olur)
  3 ... oh bebek