bugün

atatürk'ün hayatındaki önemli tarihlere kafayı takmış, abuk sabuk söylemleriyle kendisinden nefret ettirmiş bir kimsedir. vakit gazetesi yazarı demek yeterince açıklayıcıdır. mustafa kemal için bazı söyledikleri; yok 1881 de doğmamışta, yok 19 mayıs'ta samsuna çıkmamışta.. valla sen hayatımızdan çık be apo..
Turgut Özakman'ın Şu Çılgın Türklerin son sayfasında atıf yaptığı "Vahidettin, Mustafa Kemal ve Milli Mücadele" adlı ödül almış kitabında her fırsatta desteksiz atmasyonları yüzünden okkalı ve mütemadiyen giydirdiği yazar...
Kıravata allerjisi olan islamcı yazar...
(bkz: anti toktamış ateş)
eleştirirken seviyesini belli eden kişilerce muhatap kabul edilen lakin o bu tarz kişilere bile kendi üslubundan taviz vermeden, onların seviyesine inmeden bilakis onlara kendi seviyesinden * cevap verecek kalitede bir yazardır kendisi. kendisine ne tarz eleştiri gelirse gelsin, önce yaradandan ötürü sevdiği kişileri boklamadan, allah rızası için sevdiği kişilere hakaretamiz bir üslup benimsemeden cevap verecektir. türkiyenin önüne ışık tutan aydın kişilerden bir tanesidir abdurrahman dilipak. aydın diye geçinen sönük fenerelerden değildir.

peşin edit : kimseyi eksi oylamadım, oylamanın lüzumsuz olduğuna inanıyorum. cesaretsiz yaftası yemek nasipmiş, aynı minvalde olduğum için de şerefsizliği bir iltifat olarak kabul etmekteyimdir. kendisine ve bulunduğu şeraite şerefsiz diyenler utansın.
15 şubat 97 le figaro a.d.la yapılan röp.sf:30-31:
kemalizm bizi köklerimizden dinimizden tarihimizden ayırdı, m.kemal otoriter bir askerdir avrupayı maymun gibi taklit etmeye türkiyeyi itti.
dini bütün her müslümanın şeriatın uygulanması için savaşması gerekir.
askerler dahil hiçbir şey bunun önünü kesemez..
şenay yurdatapan gibi ateist bir insanla arkadaşlık yaparak ve savundukları ortak alanlarda beraber karar alma tepki gösterme gibi birçok alanda ortaklaşa çalışma kararı alarak bir kez daha takdirimi kazanmış sadece islamcı değil insancı yazar kişisi..
(bkz: aykırılar)
(#790585)
olacak o kadar programında toktamış ateş'le birlikte macarena dansı yapan kişi. istanbul üniversitesi önünde *halay çekmişliği de vardır.
gigantiktir... her gigantik gibi kalbine dikkat etmelidir...
bi ara toktamış ateş'le kanka olan yazardır.
(bkz: fuzuli insanlar ansiklopedisi)
geniş mezhepli olması hasebiyle şii ve selefi tayfanın sevdiği bir yazardır. ara sıra değişik zihniyetli kişilerle hoşgörü dersi verdiğini sanan, çok zaman da fitne çıkarmaktan başka işe yaramayan bir tiptir! vakit gazetesinden nefret edilmesinin baş mimarlarından...
bir tv kanalında yapılan röportajında ''top yuvarlak maç 90 dakika mı?'' diye soran kişidir.
(bkz: ağız ishali)
efendim ben de dün bu adamı iyice inceledim. dinleyecilere referans olarak gösterdiği kitaplar örneğin yakup kadri karaosmanoğlu ve mete tunçay'ın kitaplarıydı ve bunlar da ideolojik olarak dilipak'la örtüşmeyen kişiler. işbu durumda bunun tersini iddia edene "lütfen git oku" demek gerekiyor, acilen hem de. dilipak'da dün bunu yaptı haklı olarak. zira her lafa "atatürk burada olmasaydı sen de olmazdın" ve ya "burası atatürk'ün ülkesidir" dışında bir söyleyeceği olmayan şahıslara yapılabilecek en güzel şey kitap okuma önerisinde bulunmaktır.

ayrıca diyanet işleri'nin olması, imamların devletten maaş alması durumu da laiklikle çelişen bir durumdur ki o da bunu belirtti.

"gömleğimin rengi anayasaya uymuyorsa, anayasayı değiştirmek gerekir" söyleminin, anayasayı yapıp daha sonra ona tapan bünyelerde bir rahatsızlık yaptığı gerçek. aynı bünyelerin her özgürlük talebine sınır bekçisi gibi "özgürlüklerin bir sınırı var" demesi de artık trajik bir hal aldı. ben bu şahıslardan doğrusu sınırı olmayan özgürlüklerin ne olduğunu öğrenmeyi isterim. kendi düşünceleri doğrultusunda bir şey yapılırsa ammena, ama aksi yönde yapılırsa "özgürlüklerin sınırı var" masalı artık gına getirdi.

akp'nin din üzerinden siyaset yapıyor olması, abd ile sıkı bir işbirliğinde olma durumu, başörtüsünü özgürlükler kapsamında düşünmediği bir gerçek. kemalistlerin de aynı şekilde hiç özgürlükçü düşünmediği, dogmalaştırdığı kemalist ideoloji (din) etrafında siyaset yaptığı da bir gerçek ama. durum budur.
cumhuriyete giden yol gibi saçma sapan bir kitap yazmış olan şahıştır.ciddiye alınmayacak kadar bilgisizdir.dün gece 32.gün'de "alın,kitap okuyun" diye bağıran bu şahsiyetin,adını yazdığım bu kitabını okumanızı tavsiye ederim. kitaptaki iddialarının doğruluğunu araştırmak size zor gelirse,turgut özakman'ın vahidettin,mustafa kemal ve milli mücadele adlı eserini de okumanızı tavsiye ederim.
başka bir boyutta yaşayan çember sakallı. şeriat falan diyor...
hakkında haya bilmez insanlar tarafından gıybet yapılan kişi.
sozluk ortaminda en agir hakaretlere ugramis olan yazardir.
türkiye'de giyilen gömlek çeşidi sayısı ile anayasa değişikliği sayısı arasında korelasyon olması gerektiğini sanan, anayasa ile moda dergilerini karıştıran kişi.

bir de bir de editi: sözlükçe en sevilen ve saygı duyulan, hakkında söz ettirilmeyen kişidir.
fikir hürriyetinin arkasına saklanıp cumhuriyete, atatürke kinini kusan kişi.
maalesef ki insanlığı daha yukarıya taşımak için oluşturulmuş demokrasi, fikir hürriyeti bu kişilerin elinde kukla olmaktadır.
istediği haltı yiyip kendisine laf söylendiğinde ama hak ama özgürlük bik bik laflarıyla özgürlük zırhının ardına saklanırlar.
dili hiç de pak olmayan, pislik insan.

yıllar sonra gelen edit : http://www.cumhuriyet.com...da+sayg%FD+duru%FEu+krizi
türban serbestisini savunurken ''bir anayasa benim gömleğimin rengine karışıyorsa, benim gömleğimin rengi değil o anayasa değişmelidir'' diyen insan.

(bkz: yürü be koçum)

ve de

(bkz: kim tutar seni)