bugün

capcom un harika oyunu.ken le ryu ayni hareketleri yapmasalar daha guzel olacakmis.
televizyonlarda oynanmış,herkesin sırf kolları bacakları uzuyo diye dhalsimi seçtiği,küçükken chun-li ye aşık olmama yol açmış oyun. yüzünü hatırlamıyorum ama attığı çığlıklardan olsa gerek.
hayatımıza aduket ve aparkat laflarını katmış oyun. hala çok sinirlendiğimde sana bir aduuket çekerim diyom ben.
çocukluğumun mortal kombatla beraber hasta oyunlarındandır.
zamanında ortalığı kasıp kavurmuş, çoluğu çocuğu yemek içmekten kesip, simitçi ayrancının rızkını atari salonu işletmecisinin cebine koymuş, anne babayı "bizimki atariye sardı" diye kaygılandıran; "abisi ver bu raund'u geçeyim", "yanıma girme son adama geliyorum", "aga, tam ben ölürken jetonu at", "oheynk vega'nın çatalını kırdım" gibi enstantanelere alt yapı hazırlamış; perfect koymak, oryu çekmek, üçlü oryuken, aduket, kırmızı pörfek *, hut quick, buda fire, taktak, dapdapduken, alekspu terimlerini hayatımıza kazandırmış; chun lee ile çocuksu şehvet duygularına büründüren, honda'nın testislerinin kırmızı olduğunu dilden dile gezdiren, zangief'in rusya'sında arkada dövüşü izleyen elemanlardan birinin masrubasyon yaptığını iddia ettiren, m bison'ı "mistır bizon" diye telafuz ettirtmiş efsane capcom oyunu.
ergenliğini bu oyunla geçirenlerin "asyalı fantazisi"ne ayrı bi düşkün oldukları tecrübeyle sabittir.

(bkz: chun-li)
uzakdoğuda halen çok popüler olan ,ilgili oldukça büyük ve çok sayıda organizasyonun düzenlendiği capcom oyunu..ken'in kombolarıyla en iyi karakteri olduğunu düşündüğüm oyun..
en baba karakteri sagat olan ve oynamayı bilenin sagatla hepsinden kolay bitirebileceği oyun.
tek jetonla bitirmek için baya bir pratik yapmak gereken gerçek tadı ataride çıkan efsane oyun.."aduket" atmak için kolu yarım daire dönderip yumruk tuşuna basıyorduk..
ryu ile bitirdiginizde,sampiyonluk kutlamasina gelmiyordu ve baska turnuvalara yelken aciyordu.**
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.