bugün

halkı sokakta aç gezen,açlık sınırının altında maaş alan başbakanın 7 yıldızlı tatil yapmasıdır.
(bkz: dirseklerine kadar altın bilezik takan kadın)
marka takıntısı olan herkesin dahil olduğu ,tiksindirici derecede insanı çirkinleştiren hastalık.
(bkz: görgüsözlük) açılmasını bekliyorum. * *
aha böyle bir şeydir : http://www.speedtest.net/result/248751921.png
siz yemeğin veya sinema biletinin parasını ödemek için ısrar ederken, yandan bir arkadaşınızın, sırf ortamda bir ağırlık imajı için size: abi yapmayın, cık cık cık, ayıp oluyor' demesidir.
sucuk yemeyeceğim deyip pişirilince hepsini kendi yiyen insan *
misafirlikte 31 çekmek.
kaldırımda yolun sol tarafından yürümektir.
parayla değildir...
ayfon kullanıp, kullanmayanı yadırgamak.
sarı ışık yandığı anda kornaya basmak. ayrıca arıza yapan bir aracın arkasında beklerken kornaya basmak bunun en harlı halidir.
aynı anda masaüstünden film izleyip lap top tan internete girmektir. şu an itibariyle yapılan ve gayet zevk alınan aktivite.* insan evde oturunca saçma şeylerden zevk alabiliyor tabii.***
içinde bulunulan toplumun örf adetlerine ayırı olarak yapılan her türlü söz / fiildir.
şu örnekteki misafirperverlikten yoksun aileninki gibi :

--spoiler--
Ziyaretlerine Ak Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Ahmet Günşen ve partililerle birlikte Yeniimaret Mahallesi'nden başlayan Müezzinoğlu, kahvelerde oturanlarla sohbet etti ve yeni yıllarını kutladı. Yol üzerinde bulunan bir binanın 2'nci katındaki balkonda oturanları görerek "Çayınız varsa gelelim" diye soran Bakan Müezzinoğlu, "Evde çay yok, istemez" cevabıyla karşılaştı.
--spoiler--
reddetmek bile görgü isteyen davranıştır . bilene. .
(bkz: sonradan görme)
ülkemizde bol bol var bol bol.
şuan sağlam sövdüğüm illettir. bulunduğum ortamda ki herkesin yaptığı şeydir.
(bkz: 700 bin liralık saat)
sinifimin tüm üyeleri atamalarinin yapildiklari okullari teker tekeer paylaşmiş ve heepsi de birbirini bgenip duruyo ik,i saattir bu ne arkadaş, yalyolar karsilikli...
Tedavisi olmayan, müzmin bir olumsuzluktur...
Görme yetisine sahip insanların doğuştan aşılandığı, geriye kalan güruhun, dünyaya teleskopla baksa bile, kurtulmayı başaramadığı illettir...
Acınasıdır, sinir bozucudur...Ama bolca vardır...Ne yazık ki....
Bayan boss kahkahası leş gibi.
Burgerking'te adam akıllı, 15 liralık menümüzden yerken bir dostla, kasada elemanlara bağırıp çağıran bir adam gördüm, üstü çiçek desenli gömlek, lüks giyim tarzı vardı.

"6.5 dakika oldu bekleyeli benim acelem var ve siz bana yanlış menü getiriyorsunuz, olacak iş değil" diyordu.

Ulan diyorum kendi kendime, ne insanlar var arkadaş, pes.

Sonrasında şık giyimli çakma sarışın eşi ve şımarık çocuğuyla çekirdek bir aile gibi masum masum menülerini yediler. Hamburgerlerini afiyetle yedikten sonra, eşinin yarım parçasını alıp elemanların yanına gidip " bize yanlış menü geldi, şunun hemen para iadesini istiyorum sizden" dedi. Benim sinir katsayım arttı adama çok kuruldum masasını dağıtacağım o derece.

Sonra geri gelip "merak etme para iadesi alacağım aşkım, al bunu sen ye devamını burgerinin" deyip, tekrar elemanlara seviyesizce ve küstahça bağırdıktan sonra, şeflerinden de gereken cevabı alan görgüsüz adam para iadesini alamadı.

Arkadaşlar, zengin olun, çok zengin olun ama lütfen görgüsüz olmayın. Zengin olun ama empati yapabilmeyi bilin. Yarın bağırdınığız elemanın yerinde o çok sakındığınız çocuğunuz olabilir, bilemezsiniz.
insanoğlunun en büyük gafletlerinden biridir.
görsel
tam olarak böyle bir şeydir; (bkz: anın görüntüsü/#39984894)
bir durum. şurada anlaşalım bence. görgüsüzlük yapmamak, daha önce görmüş,yaşamış, biliyor olmaktan kaynaklanmaz. karakterli, az biraz bilgili, iyi aile huyu almaktan kaynaklanır.