bugün

show tv ekranlarında başlayan danışıklı dövüş program. her şey önceden kurgulanmış. 5 kişi yemek yiyiyor daha sonra eleştiri falan yapıyor 5. günün sonunda 1. olan 10000 ytl'yi cebe atıyor falan filan. daha fazla açıklama yaptırmayın izleyin videosu var.
yarışmacıların ve programın tamamen kurgudan ibaret olduğu seyirciye hissettirilen program. insanların takındıkları tavırlar ve ilişkiler o kadar sığ ki, inanmak için değil de tv. ekranlarında ne kadar saçmalanabilir onu izliyorsunuz.

hiç kimse misafir olduğu ev sahibine; "yemekleri sen yapmış olamazsın" ya da "meyvelerinden kedi tüyü çıktı, hiç hijyen değilsin" demez.

bir başka saçmalık da, kişilerin evlerinde ilk kez ağırladıkları konuklara ikram etmek için seçtikleri yemekler. yine eminiz ki hiç kimse evine ilk kez çağırdığı insanlara yengeç ya da midye ikram etmez.

eleştirilerin dozunun ayarlanmaması, her misafirin illaki ağırlanmaya yönelik takıntıları abartılmış hatta seyircinin gözüne sokulmuş ama olmamış sakil durmuş, özensiz bir program.

zaten formatı çok iyi olsaydı prime time denilen akşam kuşağında yani en çok izlenen kuşakta yer alırdı ki bu progra öğleden sonra 16:00-17:00 arasında yayına giriyor.

vasatın altı diyor; 3 veriyoruz.
''ben hayatımda ilk defa bir salatada ceviz gördüm'' diyen yarışmacılara sahip yarışma.

(bkz: gavurdağı salatası)
armağan kişisinin popüler olduğu yarışma soyadı nedir kimbilir bunun, yurdum abazan gençliği harıl harıl soyadını arıyormuş bloglar da , cartlar da. ehe.
konsept olarak iyidir, amma velakin ordaki tombul ablanın yorumları ınsanı yarmaktadır armağan adlı akıl yoksununda acilen yemek kursu yerıne dıksıyon kursuna gıtmesı tavsıye edılmelıdır.
her cümlesinin kurgu, tiyatro olduğunu düşündüğüm tehlikeli program.

be şaşkınlar, be allah'tan korkmazlar, ananız nev york'ta mı dünyaya getirdi sizi? bu milletin harsından bu kadar mı bihabersiniz? misafire hürmet, ev sahibine dua etmek, dedikodu vs. hususlarda bu milletin hiç mi geçmişi, geçmişte söylenmişleri yoktur? bu kadar mı gözünüz kara? bir toplum nasıl öldürülür? işte böyle adaptasyonlarla. kahrolun, yazıklar olsun size.
harbi kız melike nin favorimiz olduğu program.
3. gününde 12 çeşit yemek yapmayı planlayıp sadece 3 tanesini yetiştiremeyen, tek başına onca emek harcayan "armağan" adlı güzeller güzeli sosyetik kızın diğer yarışmacılar tarafından hor görüldüğü yarışma.

(bkz: bırakın ulan kızı)

gel güzelim bana, 10 puan vericem sana.
son bölümde kel abinin villasına konuk oldular, adam yöresel yemekler yaptı. tavada künefe yapmayı denedi, neyzen getirdi bayağı eğlandirdi milleti ama kazanan yavşak, şaşı, obez oğlan oldu. halbuki kel abinin son bölümde bariz şekilde yavşadığı armağan adlı hanım kızımız o kadar çeşit yemek yaptıydı o genç yaşına, güzelliğine rağmen.
asci ve/ ve ya gurme olmayan 5 kisinin asci ve gurme gibi davranmasi uzerine kurulu olan yeni nesil oyunculuk yarismasi.

yemekteyiz Başlığındaki Önemli Entry'ler

Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.