1. 1.
    vücuttan atılması gereken amonyak, üre vb maddeleri içine alarak deriden sızan ve ter kokusunu veren madde.
    ... redwinemania
  2. 2.
    Birleşiminde stearik,oleik,palmitik asitlerle gliserin bulunan ve bunların oranlarına göre kıvamları değişen bitkisel veya hayvansal madde.
    ... italiano
  3. 3.
    bitki ve hayvanlardan elde edilen yağlar yüksek moleküllü yağ asitlerinin üç değerlikli alkol olan gliserinle oluşturdukları trigliseritlerdir. yağlar enerji kaynağı olarak, gıdalara lezzet verici, iştah açıcı ve soğuğa karşı koruyucu özellikleri ile önemli fonksiyonlara sahiptir.
    1 ... ben miyim
  4. 4.
    doymuş ve doymamış olarak adlandırılan iki kardeştirler.
    2 ... kahroldüşmanalsanabomba
  5. 5.
    bol bulununca göte sürülen şey.
    götle olan bağı deyimle sağlanmıştır: ".... yağı bol bulunca .... götüne sürermiş"
    1 ... winstinsoft
  6. 6.
    hangi yemeğe konulursa konulsun yemeği mükemmelleştiren besin maddesi.
    ... markasiz
  7. 7.
    A, D, E, K yağda eriyen vitaminlerdir.
    ... shashkin
  8. 8.
    yetişkin insan vücudunun ortalama %18'i yağdır. genellikle kadın vücudundaki yağ oranı erkeğe göre daha yüksektir.
    vücut yağı insanın başlıca enerji deposudur.
    enerji yeterli alınmadığında vücut bu depoyu kullanır.
    yağ en çok enerji veren besin öğesi dir.
    vitaminlerin bir bölümü vücuda yağla alınır ( örn; a, d, e, k)
    yağ mideyi yavaş yavaş terk ettiğinden doygunluk verir.
    deri altı yağı vücut ısısının hızlı kaybını önler.
    -1 ... ditty
  9. 9.
    sıvı olarak, zeytin yağı, ayçiçek yağı ve mısır özü yağı olarak üç çeşitte bulunur.
    (dahası da varsa ben bilmiyorum)
    2 ... iceri terligi
  10. 10.
    yapısında c, h, o bulurur. azot ve fosfor bulundurabilir.yağ molekülünün yapısında karbon miktarı çok fazladır. yapısında protein ve karbonhidratlardan 2 kat daha fazla enerji bulundururlar. su moleküllerinden daha hafiftirler. çünkü yapısında, su molekülünden daha fazla hidrojen bulundurur. ayrıca yağlar suda çözülmezler.
    ... unique270