bugün

entry'ler (4230)

soğana patatese liderinizi kurban etmeyin

ima edilmek istenenden ziyade farklı bir bakış açısı ile konuyu ele aldığımızda hayvanlar aleminden bir senaryo oluşturmak gerekir ise;

bir koyun sürüsünün başında bulunan koç'un kendi sürüsüne ricasıdır.

görevlerini yerine getirmekte zorlanan ve getiremeyen koç'un koyunlar tarafından değiştirilmek istenmesi üzerine hasıl olmuş bir evredir.

kaldı ki sürü halinde yaşayan hayvanlarda liderler sürüyü bir süreliğine yönetiyor ve görevini başka bir lidere devrediyor. sürünün rahatlığına ve kendi rahatına alışmış olan koç bu durumdan mahrum kalmamak adına sürüsünün üyelerine böyle bir talepte bulunabilir.

ama ve lakin;

sürü halinde yaşayan hayvanların ortak akılla liderleri değiştirme yoluna gittikleri gözlemlenmiştir.
"çoğu toplu yaşayan hayvan sisteminde toplu hareket sürekli bir süreç değildir ve bölümler halinde meydana gelir. toplu hareket aşamaları dinlenmek ve beslenmek gibi nedenlerle kesintiye uğrar."

bunun için kaynak: (bkz: https://sputniknews.com.t...rebiliyor-1063604334.html)

şahsi not: kaynaktaki makalenin tamamını okumanızı önemle rica ederim.

dünyanın çivisi ne zaman çıkt

buz devrinde yaşayan Scrat'ın * palamutu kullanmadan önce çıkardığı söylentiler arasındadır.

penis sahibi olmak

olmayanların "bi olsa" bütün dünyadaki delikleri keşfedeceğini sandığı cinsel organ.

koç un açılımı

koyun hayvanının erkeğidir.

türkiye sınırları içinde koç denince akla gelen ikinci anlamı; kazanmak isteyenler onlar gibi çalışkan olmalıdır olabilir belki de.
*

askerde unutulmayan cümle

-"tanrımıza hamd olsun, milletimiz var olsun"
-afiyet olsun.
-saol!

bursa/nilüfer ilçe j.komutanlığı.

twitch

son dönemlerde "oyun" dışında birçok platform'a ev sahipliği yapan oluşum. havuzdaki bayanlar, jimnastikcisi, bikini deneyicisi ve popo göstericileri yoğunlukta olsa da cs,pubg,valorant gibi oyunların turnuvalarının da izlenebileceği bir platform.

naçizane bende oyun üzerine yayın yapmaktayım. Pubg, Assassin's Creed, Serious Sam, Valorant, Arcade oyunları üzerine birşeyler yapmaya gayret gösteriyorum.

gelip izlemek isteyen sevgili kardeşlerim ve arkadaşlarım için şuracığa link bırakıyorum.

sohbet eder, eğleniriz, bilgi paylaşabiliriz diye düşünüyorum. sevgiler, saygılar... ~https://www.twitch.tv/timingvictim~

özlem uluğaşkun

eğitimini iTÜ Devlet Konservatuarı Türk Müziği alanında tamamlayan, 07 Temmuz 1960 doğumlu ses sanatçısı.

online radyo istasyonlarından birinde denk geldiğim, dinlerken "bu ne güzel bir ses ve yorum" diye düşündüğüm sonra da 3 gün kim olduğunu öğrenebilmek için söz konusu radyo kanalına mesaj attığım, shazam'da bulamadığım, daha sonra aynı radyo kanalının "şarkı adı" kısmının olduğunu keşfettiğim oradan isminin özlem uluğaşkun olduğunu öğrendiğim hanfendi.

türk sanat müziği adına şahsi olarak yeni keşfettiğim bir ses diyebilirim.

hakkında biraz araştırma yaptıktan sonra "gırgıriye" filminin gülşen bubikoğlu *'nun söylediği şarkıların ses sahibi olduğunu öğrendim. albümleri maalesef bulunmuyor. spotify'de bir albümü mevcut, plakları da yok.

türk sanat müziği dinlemeyi sevenlerin ve bilmeyenler için kesinlikle dinlenilmesini önerebileceğim kişidir.

jahreinin tvye çıkması

istanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem imamoğlu, şarkıcı Karsu ile birlikte yayın yaptı. imamoğlu videoyu kendi YouTube hesabından paylaştı.

Ekrem imamoğlu, kendi YouTube kanalından Karsu ile yemek yaptığı videoyu yayınladı. imamoğlu videoyu “Karsu ile yemek yaptık” notuyla paylaştı.

imamoğlu’nun YouTube hesabında yayımlanan videoda ünlü şarkıcı ile iBB Başkanı sigara böreği, humus ve salata yaptı.

imamoğlu videoda öğrencilik zamanlarında pilav, makarna ve salata yaptığını anlattı. 1992’de üniversite öğrencisiyken bir lokanta açtığını ve istanbul’un ilk Akçaabat köftecisinin kendisine ait olduğunu belirtti.
JAHREiN’DEN TEPKi

Online yayın platformu Twitch‘in en çok bilinen isimleri arasında yer alan ‘Jahrein’ lakaplı Ahmet Sonuç, imamoğlu’nun yemek formatlı yayınını eleştirerek ‘Niye?‘ diye sordu. Jahrein bu paylaşımı sebebiyle tepki topladı. Kendisine gelen tepkilere “Bu videonun prodüksiyonunun iBB bütçesinden ödendiğini ve bu bütçenin istanbul gibi bir şehirde illa ki daha faydalı bir yerde harcanabileceğini düşünemeyen fanboyların elinden oy alma hakkının alınması lazım gerçekten. Az fanboyluk, daha fazla vatandaşlık bilinci pls. Tşk” ifadeleriyle yanıt verdi.
CHP’DEN YANIT

Attığı tweetin ardından CHP’nin kendisine ulaştığını ve konuya ilişkin açıklama yaptığını belirten ‘Jahrein’ “CHP’den ulaştılar. Karsu bu videoda para almadan bulunmuş. Ekip imamoğlu’nun kendi PR ekibiymiş. Sadece nohutu iBB’den almışlar. (mutfaktan) Halkın parasıyla 1 kase humus yenmiş. Afiyet olsun. Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. içim rahatladı. Gerisi önemli değil” dedi.

kaynak: (bkz: https://tele1.com.tr/imam...hpden-yanit-geldi-506776/)

jahrein mahlaslı arkadaş tepkisini dile getirmiş, Chp'de açıklama yapmış. duyarlılık olarak haksız diyemem (siyasi görüşünü bilmem), duyarlılığına devam edip böyle boşa yapılan harcamaların da hesabını sormaya devam edecek mi? oldu da sorguladı, sorguladığı birimlerden Chp'den geldiği gibi bir açıklama gelecek mi? bunları da dikkate almak lazım gelir.

türban karşıtı köpekler

türbanlılar tarafından sevilmeyecek, beslenmeyecek, ilgi gösterilmeyecek köpeklerdir.

türbansızlardan ilgi, sevgi ve beslenme ihtiyaçlarını gidermeleri gerekecektir.

tuhaftır ki; hayvanlardaki dini güdülerin bu denli karşıtlık yaratması şaşırtıcıdır.

insanlarda da köpek sevenler ve sevmeyenler var. oysa ki hayvanlar Allah'ın sessiz kullarıdır.

insan evladı da değişik reaksiyonlar gösterebiliyor. Köpek karşıtı insanlar da var maalesef.

köpek dosttur
köpek iyidir
köpek seçici midir?

üstteki yazar hakkındaki fikrini söyle

bir üstte entry yazan "yazar" için düşünce beyan etme durumudur. (tanım yapalım da silik yemeyelim)
tanıdık biri denk gelir mi diye baktım ama tanıdık biri denk gelmedi malesef. küçük ibo'nun albüm kapağındaki hali gibi kalakaldım.

tanımıyorum. ama ve lakin iyi bir yazar olduğu konusunda şüphelerim var.

hayaletlere inanan insan

isimleri ülkeden ülkeye, kültürden kültüre değişiklik gösterse de doğa üstü yaratıklar diye nitelendirilebilir.
e bunlar da varlar.

bi hayal et.

gecenin şarkısı

sagopa kajmer - avutsun bahaneler

damadına aşık olan kayınbaba

--spoiler--
https://www.youtube.com/watch?v=yiart0Tv_Vs
--spoiler--

ilk gördüğümde gerçek sandım. güzel kanal. sevgiler.

geceye bir fotoğraf bırak

görsel

niye yaşıyoruz

insalik medeniyet, para, itibar ve şöhretle tanıştığı zamandan bu yana kendi kendine ve çevresindekilere sorduğu, her birinden farklı cevaplar aldığı, her olumsuzluk karşısında kendisinin de farklı cevaplar verdiği bir durumdur.

aslında dini açıdan cevap tektir. Yaradana iman etmek, dünyanın nimetlerinden faydalanmak, çalışmak, verilen kıymetli bedene, ruha ve akla uygun işler yapmak.

diğer açıdan ise; dünyanın "bozulma" adı altında geçirdiği süre içerisinde insanların üstte bahsedilen maddelerden ziyade daha farklı arayışları oluşmaya başladı.

şöhret (gene revaçta), para, itibar, mevki, lüks (ev,araba,yat).

gerekli şeyler mi? evet! yaratılan bu para dünyası için gerekli, insanların aslında robot gibi yaşamalarını hedefleyen, kişi ve kişiler tarafından iplerimizin ellerinde olduğunu gösteren en güzel örnektir.

yeni bir moda mı başladı? hemen uyalım, aman geç kalmayalım. en pahalı saat hangisi? en pahalı restaurant? ya da en kaliteli kıyafet?

hepsini en az bi kere deneyelim. adı lazım değil, ünlü bir et lokantasına gidip, alışalagelmişten farklı bir et sunumu yapılsın, bi de dirseğinden tuz atsın, afiyetle ye. hesap 3000 Tl. e afiyet olsun. paranı harcayacak yer arıyorsan heryer uygun.

gene paranı harca ama sadece kendine değil, çevrendekilere de faydalı ol. 3000 tl gene masraf et ama para birçok kişinin cebine, yemek birçok kişinin midesine girsin. bu da bir tercih.

sosyal medya da fotoğrafları yayınla, beğenileri kap, karizmana karizma ekle. mükemmel.

aynı insan modeli, sigortasız işçi çalıştırmaktan utanmaz, primini alamayan, maaşını zamanında alamayan çalışanlarına karşı mahçup bile olmaz. paranın insanın daha iyi insan yapmadığına inanıp, insanı insanlığından çıkarma ihtimalinin olduğunu da göz önüne almak gerekir.

özenmek iyi, güzel ve başarı sağlar lâkin neye özenildiğine kanaat getirmek gerekir. akıl (us) bunun için insana bahşedilmiştir ve aklı olan herkesin suçu kendisine aittir.

niye yaşıyoruz sorusunun şuanki duruma göre verilebilecek alternatif cevabı;
daha da iyi şartlarda yaşamak için çalışıyoruz, kimi insan fakir, kimi zengin, hepimizde aynı atmosferde yaşıyoruz. bize bahşedilen zenginlikleri tatmak için yaşıyoruz. zengin kocalar, güzel kadınlar, lüks hayatlar, özenilen avrupalılar, değiştirilen yüzler-organlar, kişisel gelişim kursları, mevkiler, en iyi okullar, en iyi notlar. aslında çevremizdekilerden daha rahat, daha iyi, daha lüks bir hayat için yaşamak istiyoruz. rakip seçildiklerini bile bilmeyen insanlarla rekabet yarışında geri kalmamak için, kibirimizin altında ezilmemek için.

bunun tam tersini de yapın diyemez kimse, berduş olun, kirli gezin, kendinize özen göstermeyin denmez, denemez. birazcık hayata bakın, geçmişinize bakın, anadoluda insanların ne şartlarda yaşadıklarına bakın. yaşamaksa bir tas hoşaf ve bir somun ekmekle de yaşayanlar oldu hemde yıllarca.

bir de güzel bir karikatürle sonlandıralım *


görsel

platonik aşkın karşılık bulması

artık eskisi kadar gizemli gelmeyeceği için, hep o kafanda yarattığın karakteri aramayla geçmeye devam edecek aşktır.

hayalini kurmak güzel, sahip olmak daha da güzel ama göz de, gönül de doyunca gerisi gelmez.

tek soruyla matematiği çökerten çocuk

tamamen ev halkının konuşmalarından etkilenen çocuktur.

muhtemelen anne ve babasının arasında geçen diyaloglarda "boş verme, geçiştirme" olarak kullanıldığından, çocuk hesaplamak yerine hem thug life yapmış hemde geçiştirmiştir.

-bey seneye yazın bizi bi tatile götür.
+seneye çıkacağımız belli mi? dur bakalım, hele bi bu sene geçsin.

-bey filanca mağazada koltuklarda indirim varmış, bir daha indirim olmucakmış.
+yahu kadın, yarına çıkacağımız belli değil, indirim her zaman olur, acele etme.

bu cümleler arasında kalan çocuk ilk tepki olarak geçiştirmekten yana kullanmış hakkını.

mustapha cairo

dinazora yumruk atan adam.

hıya hıya! diye diye cüneyt abimizin bizanslılara karşı savaşını anımsatması ve ismimin mustafa diye okunması hatta ve hatta oyunun adının bile mustafa olmasına vesile olmuş karakterdir.

godzilla'da kimmiş! mustafa diyorum...

alkol alan insan

alkol alacak parası olan insandır.

traş olan kocasını öpen kadın

son zamanlarda uzun sakalın moda olmasından dolayı rastlanması zor reklamlardır.

herkes işid militanı gibi olduğu için artık sakal bakım ürünleri, boncuklu sakal tokaları filan reklamlarda çıkmalı.

kadın ve erkek duştan çıkmışlar, üzerlerinde (hadi) yine aynı gömlek ve havlu kombini olsun.
kadın banyoda aynanın karşısında saçlarını kurutmak için fön makinesini alır ve saçlarını kuruturken, erkekte elinde saç fırçası ile bekler.
o ara kadın seksi bir bakış atıp, erkeğe döner. erkeğin dudakları zoomlanır. kadın kendi dudaklarını ısırır. fön makinesi çalışır vaziyetteyken, sakallarını avuçlar, dik bakışmalar eşliğinde göz göze gelirler ve kadın erkeğin sakalını kurutup fırçalamaya başlar.

sloganı da vereyim.

--spoiler--
aşk, aynı tokayı kullanmaktır. (içerdiği mesaj: saçınızı sakalınızı toplayın)
--spoiler--

röaaah diye de bir aslan sesi efekti tamam o iş.

reklamı yapılan şey nedir dersen saç-sakal tokası olsun. *

https://www.google.com.tr...A&iact=mrc&uact=8