bugün

royksopp sarkisidir.

it was me on that road
but you couldn´t see me
too many lights out, but nowhere near here
it was me on that road
still you couldn´t see me
and then flashlights and explosions
roads and getting nearer
we cover distance but not together
i am the storm i am the wonder
and the flashlights nightmares
and sudden explosions
i don´t know what more to ask for
i was given just one wish
it´s about you and the sun
a morning run
the story of my maker
what i have and what i ache for
i´ve got a golden ear
i cut and i spear
and what else is there
roads and getting nearer
we cover distance still not together
if i am the storm if i am the wonder
will i have flashlights nightmares
and sudden explosion
there´s no foom where i can go and
you´ve got secrets too
i don´t know what more to ask for
i was given just one wish
royksopp'un the understanding adli albumunde yer alan muhtesem bir parca. huzunlu ama bir o kadar da icimi ferahlatiyor. sakin ama bir o kadar da beni canlandiriyor. umutsuz ama bir o kadar da hayal kurduruyor. dinliyorum, dinliyorum, dinliyorum.. bikmiyorum..
royskopp un, 100 defa arka arkaya dinlenebilecek sarkılar listesine girmeyi kesinlikle hakeden sarkısı...
karin dreijerin muhteşem performansıyla daha da dinlenilesi olan muhteşem royksopp şarkısıdır.
klibiyle de izlenmeye değer şarkıdır. klipte oynayan güzel için:
(bkz: lizzie grubman)
bu parçadaki muhteşem vokali ile bizi mest eden karin dreijer'i, şarkının klibinde yemek masasındaki çekimlerde görebiliyoruz.
baslangicinin supergirl 'u animsatan, degisik bir aksan, duyulmamis bir ses.
edit: supergirl'le karsilastirilmasi bile abes asmis sarki.
eridiğimi hissettirmiştir zamanında..

" we cover distance but not together
i am the storm i am the wonder "
buıram buram björk eserleri kokan bir parça. hem parça, hem de kadının sesi. ha kötü mü hayır. hem de çok güzel. hatta muhteşem.

"I am the stowm I am the wonder" dediği kısımda erimemek elde mi azizim?

edit: bir üstteki entry den habersiz girilmiş olup bir cevap niteliğinde değildir.
ama cidden de o kısmı eritir.
trentemoller remix'i dinlenmeyi hak ediyor.
bu şarkı insanın en hassas olduğu noktaya dokunuyor heralde ilk notası duyuldu mu mekandan kaçılması lazım yoksa kendinizi bir noktaya kitlenmiş anlamsız bakarken bulabilirsiniz. etkileyici mükemmel bir şarkı.
girişi çok etkiliyeci olan Karin Dreijer Andersson vokalli royksopp parçası.
her defasında farklı bir boyuta geçtiğimi hisssedip, "noluyo yahu?" diye etrafıma bakma ihtiyacı hissederim.
bir kere dinledikten sonra tekrar tekrar dinlemekten kendinizi alıkoyamadığınız bir şarkı. uyuşturucu gibi bir şey. filaşlaytsss end explojonsssss...
video'su da çok etkileyicidir; Son derece saykedeliktir. Kuzey'in karanlık ve kaotik atmosferinde havada süzülen evler, nesneler..
trentemoller remix'i de vitalic remix'i de playlistimden eksik olmayan nadide royksopp parçası.
trentemoller remix'i ile basın ne olduğunu hissettiren parça.
zamanında mikael akerfeldt'in myspacesinde fena taktım bu şarkıya diye sözettiği güzel şarkı.
duygusal anlamda hiçbişi hatırlatmayan parça, efkarlanacak bir durum göremedim ben ardarda bıkmadan dinlenebildiği su götürmez bir gerçek ve klibi en sevdiğim kısmıdır, ölümden çok yaşayan ölümü çağrıştırdı bende,ölesim geldi yeminlen.
fevkaladenin fevkinde bir klibe sahip röyksopp şahaeseri. only this moment sonrası dinlediğinde yuri gagarin misali feza yolculuğuna çıkarır.
Organların üzerindeki formaldehiti çekip eve geldikten sonra açtığım , üzerine marlboro gibi norveçe taşınma hayalleri yaktığım çıkış kapısı parça.
zevkle eşlik edilen parçadır. hele bi de flashlights, nightmares, explosions derken alınan zevk bambaşkadır.
bir tanecik yıldo'muzun 'kafadan kopardın' deyişi bu aşmış şarkıya cuk diye oturur.

(bkz: kafadan kopartmak)
(bkz: cuk diye oturmak)
dinlediğim zaman norveç aksanlı bir ingilizce duyduğum nadide güzellikte şarkılardan birisi. (bkz: royksopp)
dinlenebilirliği olan tek röyksopp şarkısı. pagan poetry tadında.
insan kendisini alıkoyamıyor bu şarkıyı dinlemekten.