1. 1.
  uzaya ilk cikan sovyet astronot.
  8 -2 ... purple haze
 2. 2.
  1968 yılında kendi kullandığı uçağın kaza yapması sonucu ölen sovyet kozmonot.
  6 -1 ... indoor rain
 3. 3.
  vostok isimli uzay gemisiyle dünya turuna çıkan kozmonot.
  3 ... vernon sullivan
 4. 4.
  uzaya çıkmadan hemen önce şöyle bir konuşma yapmış olan kozmonot kişilik:

  "Tanıdığım ve tanımadığım dostlar, yurttaşlarım, tüm dünyanın insanları! Az sonra güçlü bir Sovyet füzesi beni uzayın derinliklerine taşıyacak. Size söylemek isterim ki, şu anda tüm hayatım tek bir an gibi gözlerimin önünde" * *
  3 ... fasafiso
 5. 5.
  46 yıl önce bugün uzaya çıkan insan. kendisine google ın bugünkü logosunda da rastlamak mümkündür ayrıca.
  4 ... isildur
 6. 6.
  çok değerli bir abimizmiş kendileri. fakat alkol olayını biraz abartmıştır. erken yaşta sizlere ömür olmuştur, nur içinde yatsındır.
  2 -2 ... fowler
 7. 7.
  rusya adına aya gitme hazırlıkları yaptığı dönemlerde, bir test sürüşünde kaza sonucu hayatını kaybetmiştir. ölümünde cia in parmağının olduğu söylenegelmiştir.
  5 ... obsidian
 8. 8.
  bazı insanlar tarafından aya giden ilk astronot olduğu zannedilen ve bu yüzden Neil Armstrong ile karıştırılan ''uzaya çıkan ilk insan'' ünvanına sahip kişidir.. ****
  7 -1 ... faithful lover
 9. 9.
  Ekzosferden çıkıp dünya görüngesinde tur atan ilk şahsiyettir.Uzun yıllar Rusya'nın yıldızı olmuş,neil armstrong aya çıkınca yıldızı sönmüştür.
  3 -1 ... tuhh kahretsin
 10. 10.
  diger detaylar;

  uzay yolculugu donusu kabin basinci, isinma * problemlerine karsin insanustu bir dayaniklilik gostermis, ve o gunun teknolojileri nedeni ile dustugu yer bulanamamistir. dunya onu uzaydan ilk kez ''zimlya zimlya kak slusiti'' sozcukleri ile duymustur. *
  dustugu cografyanin tarla olmasi nedeni ile bir muddet yurudukten sonra karsisina cikan ilk koylu bundan korkmus her ne kadar * kendini tanitmis olsada bir sure sonra koyun telefon edilecek yerini ogrenmis ve ben inis yaptim diyebilmistir.

  o gunden sonra yani basari hikayesinden sonra yuri bir devrin lukus otosu volga ve elli ruble ile odullendirilmisti. kendisi votkayi seven ictimi azitan bir buyugumuzdu.
  4 ... mayolu pogaca