1. 1.
  1990 yılında opeth i kuran iki müzisyenden biridir*.halen gitar vokal olarak gruptaki yerini korur.grubun bütün beste ve söz yükünü omuzlamış ve ortaya koyduğu inanılmaz eserlerle büyük bir hayran kitlesi oluşturmuştur.opeth in bugünkü yerinde olması onun eseridir.
  3 ... dukur
 2. 2.
  hem brutal hem clean vokal yapabilen -ki bunlari cok cok iyi yapar,gitar calip,karmasik sololari atabilen,sarki sozlerini yazan ve beste yapan kisi.bunlarin bir cogunu ayni anda yapabildigi icin dahi bir kisiliktir.
  4 -1 ... a fine day to exit
 3. 3.
  gitar riff'leriyle müzikal orgazm yaşatabilen nadir müzisyenlerdendir. isveç'ten çıkan en sağlam müzisyendir. söylentilere göre konserlerde stand up yapmaya başlamıştır.
  1 -1 ... solid_snake
 4. 4.
  Hem brutal hem de clean vokali çok iyi yapabilen, iki vokal arasındaki geçişleri rüya gibi olan süper söz yazarı, besteci kişilik... ayrıca 30 mart 2006 ankara opeth konserinde gördüğüm kadarıyla seyirciyle ilişkisi çok sağlam bir frontman.
  2 ... slartibartfast
 5. 5.
  edge of sanity'nin crimson şarkısında 14 saniyelik "god" ve de Black Rose Immortal şarkısının sonundaki 17 saniyelik çığlığıyla "noluyoruz lan?" dememe sebebiyet vermiş, yarmış şahıs...
  uggghhh'larına ve de rööööaaaarrrggghhh'larına da hastayız ailecek...
  4 ... doom caller
 6. 6.
  sanıldığının aksine opethin kurucusu değildir; gruba 1990 yılında bass gitarist olarak girmiştir. şu anda grupta vokalist ve elektro gitaristtir. hem brutal vokale hem de clean vokale yatkın sesi sayesinde bir çok yan projede çalışmıştır. porcupine tree, soilwork gibi gruplarla çalıştığı gibi Ayreon'un son projesi olan the human equation*'da da fear karakterini canlandırmıştır.
  2 ... shakesbeer
 7. 7.
  bloodbath adlı yan grubu da kuran melek insan.
  3 ... kelly
 8. 8.
  serinkanlı bir yapısı olan insan. zira clean de söylese brutal de söylese sanki her şarkıda * bir akdeniz akşamları sakinliği yakalıyor.
  1 ... alas
 9. 9.
  kendisi bir ibrahim tatlıses dinleyicisiymiş...

  http://www.myspace.com/mikaelakerfeldt
  3 -1 ... wolfheart
 10. 10.
  bazı melankolik opeth şarkılarını yaparken ibrahim tatlıses'ten esinlendiğini itiraf etmiş müzisyen.
  1 ... wolfshade