bugün

ipin ucunu kaçıranlar.

mevcut üretim sistemini oturup ciddi ciddi incelerseniz, yarın vejetaryen olacağım diye gezersiniz. ancak o bile bir hayli zor ve çözüm bu değil.

veganlık baya asketizme giriyor bence.
Vejataryanligin kafayı yemiş tarafidir. Vejetaryanlar sadece et yemez ama Veganlar hayvansal hiç bir şeyi (süt Yumurta hayvansal yağ içeren ilaçlar hatta dovmeler) tuketmezler. Vegan bir arkadaşım vegan olmayan biriyle arkadaş dahi olmuyor. Çünkü karşısında et yiyen insana kedi köpek cesedi yermiscesine bakıyor ve iğreniyor. Vejetaryanlik kabul gorulebilir ancak veganlik cidden psikolojik bir sorun.
Bence de veganlar vegan olmayanlarla arkadaslik kurmasinlar. Boyle bir aptalliga ben gelemem sahsen. He kardes. Otlardan da hayvansal besinlerden alabilecegin proteini, vitamini alirsin he.
Bir beslenme şekli.
Aslına baktığınızda vegan beslenme kulağa çok sağlıklı geliyor olabilir yani en azından ben sabah akşam salata ve haşlanmış sebze yiyen veganlar geliyor gözümün önüne.
Ama aslında Bayaa bi sebze kızartması ama en önemlisi karbonhidratı aşırı tüketen bir toplum bu.
Ne diyelim ilginç galiba...
hayvansal protein besin zincirinin en önemli halkasıdır. birileri vegan oldu diye hayvan kesimi azalmaz ya da ne bileyim tüm dünya vegan olsa ne yazar yine hayvanlar kesilecek. cunku sadece insan için degil diger canlı türlerinin neslinin devamı içinde ete ihtiyaç var. bir köpeği martıyı hatta balığı vegan olmaya ikna edemezsin ekosistem böyle çalışıyor. veganlık paradokstur. kızlar arasında ise özentilik.

Not: en baba hayvanseveri donumda sallarım o o derecede hayvan hakları savunucusuyum.
bir beslenememe şeklidir.
Abartılmış, aşırı uç vejetaryenliktir.

Vejetaryenlikten farkı, veganlık Sadece bir beslenme şekli değildir.

Veganların kullandıkları hiçbir üründe hayvansal içerik bulunmaz. Kozmetik, deterjan vs aklınıza gelebilecek her türlü gıda dışı ürünü dahi ıncık cıncık eder, irdelerler.

Bazı aşırı uçları sofraya hayvansal bir ürün gelince dahi kedi görmüş fare gibi kaçarlar.
Bak işte, atasözü bile hayvanlı, nereye kadar sakınacaksın?
sonu beslenme bozukluğuna varabilir ve dönüşü olamayacak bir yola girilip çıkılamaz.
vitaminsiz insanlarla alternatif olarak verilen isim.
asla olamayacağım şey. açıkçası mantıklı da bulmuyorum. besin zincirine karşı gelmek bu.
facebook, instagram, twitter'dan kafayı kaldırıp what the health adlı belgeseli (türkçesi: sağlık komplosu) izleyenlerin seçeceği beslenme düzeni.
Kırmızı eti sevmem, yemem. Yumurta midemi bulandırıyor, sütü soğukken içmem, tavuk kızarmamışsa yemem.

Bunlara rağmen komple eti, sütü hayatımdan çıkaracağıma 90 gün hapishanede yatarım amk.
Dehşet bi seçim.
ben vegan beslenmeye başlayalı onbir ay oldu. bir daha et, peynir, yumurta yiyeceğime 90 sene hapishanede yatarım daha iyi.
görsel
vegan, hayvan kullanımı yoluyla elde edilen gıdaları, giyecekleri ve diğer tüm yan ürünleri kullanmayı reddeden insanlara verilen isimdir.

(bkz: vejeteryan)
bu kadar salak ve bu kadar bilgisiz insan tanımadım vegana kadar. çomarlar daha mantıklı bu salak veganlara göre.
Avrupada ciddi ciddi kasaplara ve dükkanlara saldıranları falan var. Hatta geçenlerde fransada bir eylemleri bu nedenle iptal edildi. Ben et tüketiyorum ama tüketmemeyi de isterdim bu konuda duyarlı insanları da tebrik ediyorum. Fakat aynı lgbt ve feminizm gibi politik şiddet yanlısı radikal sol bunlarin arasına da girdi. Bunun da suyu çıktı. Keşke dana yerine o teröristleri kesseler.
görsel

Otçul insan müsveddeleri.
Hayvan ve hayvan ürünlerini tüketmeyen kişilerin benimsediği düşünce. Bal dahi yemiyorlar.

Ayrıca kendilerine büyük saygı duyuyorum.
Hafta sonu vegfest etkinliğinde life park'ta toplanacaklar.
vicdanı alkışlanılası insandır..

ama değiliz öyle, yaşamak için öldürmek zorundayız..
pek de zorunda değiliz esasen, 17 aydır öldürmeden yaşıyorum. yaşarsınız, çok daha iyi yaşarsınız.

beyaz - kırmızı et ve tüm et ürünleri
balık ve tüm deniz mahsülleri
süt ve süt ürünleri
bal
yumurta
bu ürünlerle yapılmış hazır gıdalar
yün
deri
üzerinde hayvan deneyi yapılan kozmetik ve temizlik ürünleri
doğaya minimum hasar vererek tüketmek

sakınması kolay olanlar. çok daha derin idealleri olan bir yaşam biçimi ve önemli olan mükemmelik değil ne kadar yaklaşabildiğiniz.
Hayvan ve hayvansal hic bir ürün tüketmeyen insanlara verilen ad.

Buraya vegan ve zengin protein kaynağı, kolay hazirlabilen lezzetli bi tarif bırakıyorum.

Malzemeler:
1 su bardağı yulaf ezmesi: 9 gram protein
6 adet kuru hurma: 3 gram protein
3 avuç yer fıstığı: 30 gram protein
2 yemek kaşığı tahin: 5 gr protein

Yapılışı:

Kuru hurmaları 5-10 dakika kadar ılık suda beklettikten sonra tahini de ilave ederek karıştırıcıdan geçirin. Bu karışımı, yer fıstıkları ve yulaf ezmesinin üzerine dökün ve tüm malzemeyi karıştırın. Top haline getirdiğiniz karışımı fırında 180 derecede üzerleri hafif pembeleşene kadar pişirin.
ilerleyen yaşlarda protein eksikliğinden sıkıntı çekecek olan insan topluluğu.
Vegan festivaline katılmak durumunda kaldım.

Kajudan yoğurt yapmaya çalışıyorlar.

Ya, tamam felsefi vs. Hayvanları seviyoruz, evet... Ama bu kadar da zorlamayın.